5 מוצרים מקיימים שכל אחד.ת צריכ.ה בבית

גם אתכן.ם מטרידות תחזיות האקלים האפוקליפטיות, בא לכן.ם לעשות יותר אך לא יודעות.ים מאיפה להתחיל? כבר עושות.ים יותר למען כדור הארץ ומחפשות.ים עוד מוצרים שיעזרו לכן.ם לשמור על הסביבה? הנה 5 מוצרים מקיימים שכל אחד.ת צריכ.ה בבית כדי לחסוך ליקום זיהום מיותר ולהפחית טונות של פסולת…

כוס רב פעמית מתקפלת - STOJO מגזין האופנה ARE
כוס מתקפלת – STOJO
1. כוס רב פעמית מתקפלת – STOJO

הידעתן.ם כי 50% מהפלסטיק המיוצר בעולם נוצר לשימוש חד פעמי? והידעתן.ם שהיום תאגידי המחזור הבינלאומיים ממחזרים רק 5% מכלל הפלסטיק המיוצר בעולם. בעזרת כוס רב פעמית רוב הפסולת שדיברנו עליה קודם לכן יכולה להיעלם. הכוס הרב פעמית של חברת סטוג’ו מעבר להיותה מתקפלת וקלה לנשיאה. היא עשויה מסיליקון ברמה רפואית שאפשר לנקות במדיח. מגיעה במגוון רחב של מידות וגדלים ומתאימה למשקאות קרים וחמים כאחד!

שקית נשיאה קרושה – ECOBAGS
2.שק קרושה לקניות שחור – ECOBAGS

כולנו כבר מכירים גם את הנזק שעושות שקיות הסופר מהניילון. וזה לא סתם שהחליטו לקחת עליהן כסף בסופר. שקית הניילון מזהמת עוד בשלב ייצירת חומר הגלם שלה – נפט. השקיות שמהוות 20% מהפסולת הביתית שלנו מתכלות לאט, מכילות חומרים רעילים שעושים נזקים בכל מקום אליו מגיעות בין אם בזיהום מי תהום ועד לפליטת גזים. 

אז מה עושים במקום? שקיות הקרושה של פעם הן הפתרון המושלם. הן עשויות חומרים טבעיים – במקרה הזה כותנה (שמתכלה!). הן יכולות להכיל המון מוצרים, לשאת משקל כבד והן גם מתקפלות בצורה שלא תופסת מקום מיותר. ובואו נודה באמת הן גם… יפות. הרבה יותר שווה להסתובב איתן מאשר עם השקית הרב פעמית הכחולה של רמי לוי שאמא הביאה לך איתה כביסה.

פדים רב פעמיים להסרת איפור מגזין האופנה ARE
פדים רב פעמיים – Bambaw
3.פדים רב פעמיים להורדת איפור – Bambaw

תחשבו בכמה פדים חד פעמיים השתמשתן.ם רק השנה להוריד איפור? יותר מזה – בכמה השתמשתן.ם רק השבוע? כדי לייצור כותנה נדרשות כמויות אדירות של מים. על פי ארגון WWF עד 2025 שני שליש מאוכלוסיית העולם תרגיש מחסור במים. וזה עוד מבלי לדבר על החומרים הכימיים בהם נעשה שימוש לגידול הכותנה. על פי מחקרים חומרי ההדברה וכן גם המדשנים בהם נעשה שימוש בגידול כותנה מזהמים את האדמה ואת האוויר בצורה שלאורך זמן לא תותיר לנו איפה לחיות. 

אבל הפתרון הוא מאוד פשוט ועשוי גם מחומר טבעי מתכלה – במבוק. מדובר בפדים רב פעמיים שעשוים מבד במבוק עדין שאפשר במקום לזרוק לפח לאסוף ולהכניס למכונת כביסה! הפדים מגיעים בשני סוגים – 4 פדים מסוג סקראב שינקו לעומק את הפנים ועוד 12 פדים לאזורים עדינים כמו העיניים. ואנחנו כבר ממזמן משתמשות רק בהם…

סכין רב פעמי – Bambaw
4.סכין גילוח רב פעמי – Bambaw

על הזיהום של סכיני הגילוח הרב פעמיים לא צריך להרחיב. הם עשויים ברובם מפלסטיק ומיוצרים ממש כמו המוצרים הקודמים שדיברנו עליהם, לשימוש בודד בלבד. על פי מחקרים רק בשנה האחרונה בארצות הברית הגיעו בערך 2 מיליארד סכיני גילוח חד פעמיים וכן גם מילויים לסכינים רב פעמיים לאתרי הפסולת. סכינים שיקח להם לפחות 500 שנה להתכלות.

ולמרות שהתחליף של הסכין נראה מאיים הוא דווקא הרבה יותר נגיש ונוח משנדמה. ויותר מזה הוא קיים מאות שנים ואנחנו מדברות על סכין הגילוח הרב פעמי. כן זה שאולי ראיתם בסרטים ישנים.

קשים רב פעמיים ממתכת – WOWE
5. קשים רב פעמיים ממתכת – WOWE

רבות.ים מאיתנו אוהבות.ים לשתות את המשקאות האהובים עלינו בבית ובחוץ עם קש. והם גם אחד מהפריטים החד פעמיים הכי מזהמים שיש ואחד הגורמים המזהמים ביותר באוקיינוסים שלנו -בערך 8 מיליון טון של פלסטיק מסיים את חייו בים בכל שנה. הפתרון הכי יעיל הוא כמובן לקנות קשים חד פעמיים. ככה גם תוכלו להנות מהמשקאות שלכן.ם עם קש וגם לשמור על הסביבה.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן