BringThemHomeNow#

האם אנחנו מוכנים לדבר הבא בעולם הוולנס? הקריסטלים כבר פה

עולם הוולנס קיבל בשנתיים האחרונות דחיפה רצינית. הסגרים גרמו לכולנו להאט, לחשב מסלול מחדש ולבזבז לא מעט כסף על טיפוח הגוף והנפש. התחום קיבל משמעות חדשה, התפתח והיום כולל בתוכו הרבה יותר ממוצרי קוסמטיקה או תזונה נכונה. הטיפול בנפש ומשכנה הפכו לנושא היום ואט אט הוא עולה אצל רבים לראש סדר העדיפויות. כך בהתאם מתפתח גם העולם המסחרי ומתרחב לתחומים שהם הרבה יותר מקרם פנים. אבל האם אנחנו, הישראליות.ם, מוכנים לדבר הבא בעולם הוולנס? זה שכבר עכשיו כובש את העולם? 

המכון הגלובלי לוולנס קבע כי כלכלת הוולנס כוללת 11 סקטורים שצמחו מאוד בשנתיים האחרונות. שווי סקטור הביוטי והאנטי אייג'ינג לדוגמא מוערך לבדו בכ-1.1 מיליארד דולר. לדברי המכון שווי השוק של הסקטורים הללו רק ימשיך לנסוק. מדוע? על פי המכון ככל שמתחזקת ההבנה שיש קשר בין טיפוח חיצוני לבריאות פנימית, מתחזק שווי השוק. וההבנה הזו מתחזקת ככל שאנחנו מבלות.ים יותר זמן בסגרים. אבל אם הנתונים מראים שבין 2019 ל-2021 צריכת מוצרי וולנס בתחום הטיפוח עלתה במאות אחוזים. מהו הדבר הבא שיהפוך למאסט בחיינו? 

אז נכון שכולנו רוצות.ים לפתח את המיינדסט המיטיב עם הגוף והנפש אבל האם אנחנו מוכנות.ים ל… קריסטלים?

כן שמעתן.ם נכון ואת האמת שזה לא מפתיע אותנו. עוד בהרצאה שנערכה אי שם לפני פרוץ הקורונה (2019) דיברו הטרנדולוגיות נתלי יצחקוב וליאור פישר על כך שהשלב הבא בעולם הגוף והנפש יהיה רוחניות."רוחניות? זה דבר ששמור לאמא שלי" חשבתי לעצמי. אבל היום אני יודעת שחטאתי אז בגלגול העיניים. והנה השוק מוכיח לי שטעיתי. אחרי עוד שנה של קורונה בה באים והולכים גלי תחלואה נראה שאנשים צריכים עוד חיזוק. וזה לא שטיפוח הגוף לא עזר. אם בגל הראשון חשבנו שנשקיע בגוף וזה יספיק. עכשיו, אחרי שנתיים רכבות ההרים הרגשיות לא נגמרות כל כך מהר. ואנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לעשות עוד למען הנפש. 

נראה שזה מוביל אותנו לחפש עוד סוגים של "חיבור". או במילים אחרות, עכשיו יותר מתמיד אנחנו צריכים רוחניות מודרנית.

הקריסטלים הם אולי הדוגמא הטובה ביותר לכניסה של הרוחניות המודרנית למיינסטרים. זה לא הפעם הראשונה שריפוי בקריסטלים צובר תאוצה. הדבר הפך לפופולרי אי שם בשנות ה-70 אבל זוכה לתחייה מחודשת בימים אלו. המונח ריפוי קריסטלים מתייחס לטיפול בו אדם מחזיק או ממקם אבני קריטסל על גופו או בקרבת מקום במטרה לספוג, לפקס או לפזר אנרגיות. ואם ערכם של היהלומים ירד בתקופת המגפה, דווקא שווי הקריסטלים צמח ועמד נכון למרץ 2021 על מיליארד דולר.

ונראה שהעולם המסחרי כבר מגיב לזה. בבריטניה לדוגמא, הוקם לא מזמן בכלבו היוקרתי סלפרידג'ס פופ אפ לקריסטלים. "אנשים שמחים לדבר בחופשיות על האופן בו השפיעה עליהן.ם המגפה. הם לקחו לעצמן.ם זמן וחיפשו איך להשיג מיומנויות חדשות." אמרה קריסטי גיבס שבנתה את הפופ אפ שנקרא “magical crystal apothecary" או בעברית חופשית "רוקחות קריסטלים קסומים". עוד דוגמא (לא דבר שחשבתי שאקליד) אפילו בית המכירות היוקרתי סוטוביז התחיל למכור את האבנים עם הסגולות.

אבל האם הקהל הישראלי מוכן לקבל את הקריסטלים אל חיקו? אני באופן אישי עוד לא ממש בטוחה אבל כן חושבת שזה משהו שבהחלט צריך לשים אליו לב… אם מעניין גם אתכן.ם מוזמנים להיכנס למבחן הקריסטלים שיגיד לכן.ם איזה אתם צריכות.ים.

Translate
דילוג לתוכן