BringThemHomeNow#

הבטיחו התייחסות, קיבלנו התבכיינות – הקרדשיאנס ממשיכות להתכחש לאידיאל היופי שיצרו 

בטריילר הרשמי לעונה החדשה של הקרדשיאנס קיבלנו הצצה לשיחה בה נראית קיילי ג'נר מדברת על הנושא. זה שהן מתחמקות ממנו בכל דרך, מכחישות במצח נחושה ומתעלמות ממנו לא פעם לא באלגנטיות. מדובר כמובן (לא על הקללה שהטילה מכשפה על הגברים שלהן) על אידיאל היופי שיצרו. בציפייה רבה חיכו צופות רבות מרחבי העולם לקבל סוף סוף איזושהי תגובה בנושא. אלא שהדבר היחיד שנשמע מפי בנות המשפחה בפרק היו תלונות והאשמות. את מי הן מאשימות – אותנו!! 

בפרק 9 נחשפת בפנינו הסצנה המדוברת מהטריילר בה לוקחות חלק קלואי, קורטני וקיילי.

קיילי מגיעה לבית של קורטני לאפר אותה. קלואי מצטרפת בשביל הכיף כמובן. נראה כי הרגע מתקרב, הרגע שראינו אלא שהוא מעולם לא מגיע. השיחה מתחילה בכך שקורטני אומרת שהיא מאמינה שכל אחת צריכה להיות בטוחה בעצמה ובדברים הפחות מושלמים שבה. "אני פתאום חושבת על סטנדרט היופי של היום…" היא אומרת. "אני חושבת שיש לנו השפעה גדולה ובעצם מה אנחנו עושות עם הכוח הזה?" שואלת קיילי. ובעצם זהו. זו ההתייחסות. מכאן מתחילה מסיבת התבכיינות חסר שחר שלא האמנתי שמישהו אשכרה כלל בפרק. 

כל אחת מהבנות בלי יוצא מהן הכלל מספרת מהם הפגמים, שאנחנו הציבור, הערנו לה עליהם. קיילי מספרת על החשש שלה מכך שאנשים יראו את האוזניים שלה וכמה שנים היא לא אספה את השיער. קלואי מדברת כקורבן (אולי היא היחידה שקצת מגיעה לה עוד) על כך שצחקו על המשקל שלה בעונות הראשונות. וכן גם על כך שאחרי שעשתה ניתוח אף (רק זה?) עדיין יורדים עליה. ואז קורטני כמובן מלכת המתמסכנות ממשיכה. "אני רואה כל כך הרבה בנות באינטרנט עורכות את עצמן לגמרי. גם אני עשיתי את זה אבל אני במקום יותר טוב עכשיו. והרי זה אנשים אחרים שמכניסים לך את זה לראש".

ומכאן השיחה ממשיכה לתיאור מדויק על איך החברה גרמה להן לחוסר הביטחון שהן הרגישו. אבל מה לגבי חוסר הביטחון שהן יצרו בחברה?

לא מדובר פה בביצה והתרנגולת כמו שבנות המשפחה חושבות. מחקרים, שיעורים ועבודות נכתבו על ההשפעה הישירה של המשפחה על אידיאל היופי. וכיצד המציאו במו ידיהן את עידן הניתוחים הפלסטיים. עד לפני שהן הגיעו לזירה אף אחת לא רצה לעשות טיפולים קוסמטיים. נהפוכו גם בהוליווד (מעוז הפלסטיקה) הדבר הפך נפוץ לצד ההתפתחות של בנות המשפחה. מדובר בנשים שבסופו של דבר עשו מיליונים מקידום מחטבים, מחוכים, תוספי תזונה דיאטטים ועוד. כך שהטענה כי אנחנו, הציבור הכללי, הפכנו אותן לכאלו, היא חסרת כל בסיס. מפתיע גם לשמוע את הביקורת על עריכת תמונות, פרקטיקה שהפכה כל כך פופולרית מצד בנות המשפחה שישנם חשבונות שלמים שמטרתם לזהות טעויות עריכה של האחיות ולחשוף אותם לקהל הרחב.

בפרק שיצא ממש היום קיילי ג'נר מודה בפעם הראשונה שהיא עשתה הגדלת חזה. וזה אולי כל מה שאי פעם נקבל. "היו לי ציצים מושלמים, אני מתחרטת שבכלל נגעתי בהם" היא מספרת לחברתה אנסטסיה. בשיחה היא ממשיכה לתאר כיצד היא לא רוצה שביתה תרגיש כך בעצמה. ואיך ליבה ישבר אם סטורמי, תרצה לעשות ניתוחים פלסטיים כשהיא רק בת 19. "אני רוצה להיות דוגמא טובה יותר עבורה". 

חוסר ההכרה של הקרדשיאנס במעשים שלהן עד היום לא מפתיע. כולן מרגישות שהן "כלואות" בחיים של עצמן. שהסביבה "מחייבת" אותן להמשיך ולספק שלמות. אלא שלסביבה לא אכפת, הן ממשיכות לספק כדי להישאר רלוונטיות ולהמשיך לייצר מיליארדים. בכנות אם הן לא היו צמאות בצורה נואשת לאהבה ועושר אולי הן היו יכולות לפרוש לאחוזות הפאר שלהן ולחיות את החיים הפרטיים "שהן כל כך רוצות". אז כל הכבוד לקיילי אבל אולי הגיע הזמן שהן יעזבו אותנו בשקט ויתנו לנו לתרגל את האהבה העצמית שלמדנו בברבי.

Translate
דילוג לתוכן