קיילי וקים מתחרטות – השתיים מנסות לקנות חזרה את הבעלות במותגים שלהן…  

כ-4 שנים עברו מאז מכרה קיילי ג’נר חלק גדול מחברת הקוסמטיקה שלה קיילי קוסמטיקס. 4 שנים בהם המותג הפך לבינלאומי מוכר במאות מיליונים ונמכר בעשרות נקודות ברחבי העולם. לפני שנתיים אחותה הגדולה קים מכרה גם חצי מהחברה שלה לאותה חברה וקיבלה מאות מיליונים. אלא שעכשיו השתיים התחרטו והן מנסות לקנות את החברות שלהן חזרה. אבל… למה? 

אי שם ב-2020 הושלמה עסקת הענק של קיילי ג’נר בה מכרה כ-51% מחברת הקוסמטיקה לענקית COTY. 

עסקת הענק, שהפכה מאז לקונטרברסליות, העריכה אז את שוויה של קיילי קוסמטיקס בכ-1.2 מיליארד דולר. קיילי הוכרזה כמיליארדרית הצעירה בעולם אך עד מהרה חשף מגזין פורבס כי החברה ניפחה את הנתונים שלה… וגם את השווי של הכוכבת עצמה (שאיבדה בעקבות כך את התואר). אלא שזה לא עצר אף אחד ושום דבר. קיילי סקין בבעלות ענקית הקוסמטיקה COTY הושקה מחדש והתחילה לצוץ בכל העולם. ליין סקין נוסף, גם ליין תינוקות, המכירות היו בשמיים ונראה כי אין דבר שיכול לעצור את הרכבת המוצלחת הזו. 

אז הצטרפה לחגיגה גם קים קרדשיאן. היא ניסתה לעניין את החברה ב-20% מחברת הביוטי שלה, SKKN. ואכן בסכום צנוע של 200 מיליון דולר זכתה COTY להיות חלק מהבעלים של מותג הביוטי של קים. העסקה הזו העלתה את שווי החברה של הכוכבת למיליארד דולר וההשקה הראשונה של המותג נגמרה תוך שעות בודדות.

אלא שבחודשים האחרונים ובשיחות סגורות מנסה ג’נר לקנות חזרה את 51% שנתנה וזאת בגלל חילוקי דעות. 

על פי ידיעות שהתפרסמו בין ענקית הקוסמטיקה לכוכבת התפתחו “אי הסכמות”. או במילים יותר מדויקות… ריב. מה זה אומר? נראה שהשתיים לא מצליחות להסכים על תמחור והערכת החברה. ומאותה סיבה של קיילי גם קים מחפשת איך לקנות את האחוזים שמכרה. האחיות סיפרו בשיחות סגורות כי הן לא מרוצות מהאופן בו מנהלים את המותג שלהן. איזה חלק בו לא ברור. אבל השמועה שהחלה אי שם ביולי הופכת בימים האחרונים למציאות של ממש. 

הדבר נשמע תמוהה במיוחד כי בחודשים האחרונים הצליחה להציג COTY לבעלי המניות שלה נתונים חסרי תקדים. כך לדוגמא על פי המספרים והנתונים שפורסמו מכירות קיילי קוסמטיקס גדלו בעשרות אחוזים, המכירות מרקיעות שחקים בזכות הכניסה לדובאי והמסקרה החדשה נחטפת מהמדפים. אז מה יכול לגרום לקיילי לרצות לעצור את הצמיחה המטורפת הזו? את קים אנחנו עוד מבינות…

דילוג לתוכן