BringThemHomeNow#

"אני יוצר כדי שאתם תחוו" – זה בית הבישום הצעיר שמשנה את התעשייה

בעולם בו בתי אופנה משתמשים בתחום הבישום כדרך נוחה ו"נגישה" למכור לנו את החלום העיצובי שלהם. מסקרן לראות בנוף דווקא איך תעשיית הבישום העצמאית מצליחה לייצר חלל אחר. חלל בו דרך בישום הם יכולים להכיר ללקוחות תחום חדשני של מחקר סוחף. תחום שמספק מעל לכל, חוויה בבקבוק שתעצב את הרגעים החשובים להם. ולמרות שתחום הבישום הוא עתיק, דווקא מותג צעיר אחד שינה את התפיסה שלנו בנוגע לתחום כולו. הכירו את מזון קריוולי והיוצר המסקרן שלו טיבו קריוולי. 

טיבו קריוולי בכלל רצה לפתוח מותג קוסמטיקה שיביא לעולם בשורה חדשה וישלב את השראות ילדותו. 

קריוולי נולד בצרפת להורים ממוצאים שונים אך בילדותו שאב השראה מסביו שהתגוררו מעבר לים. "למרות שההשכלה שלי הייתה צרפתית קיבלתי השראה דווקא מהמשפחה המורחבת שלי שהייתה פזורה בעולם, מרוקו אינדונזיה ועוד" סיפר לנו בראיון שערכנו עמו שהגיע לביקור בבוטיק אינדיבידואל הישראלי. "אבי עסק בקוסמטיקה ותמיד ידעתי שיום אחד אני אצור מותג בעל סיפור משלי." אלא שבמרוצת השנים ולאחר שמצא את עצמו עובד במחלקות הבשמים של בתי האופנה ג'יבנשי ודיור שינה כיוון. 

"בתעשייה בה כל בושם מריח אותו דבר וכולם משתמשים ומדברים רק על אוד, רציתי לייצר משהו חדשני. לא למכור 'חלום'. אני רוצה שכל אחד יקח את הריח שייצרנו ויחווה איתו משהו משלו." וכך בתהליך מדויק המזקק את החוויות שהוא צובר ברחבי העולם מצליח טיבו קריוולי לבקבק זכרונות ייחודיים ולהעניק אותם ללקוחות שלו. כך לדוגמא הבושם האהוב עליו הוא זה שיצר בעקבות טיול רגלי שעשה על חוף ים אחד ממסעותיו. חוף שבו מצא שיח ורדים ריחני ורגע גם פלמינגו רוחץ בים. "בעזרת הפרפיומאים איתם אני עובד הצלחתי לשחזר את הריח שחוויתי בדיוק באותו רגע. ריח שמשלב את הנשי והגברי ועוד לא יצא לי לפגוש בשום מקום אחר."

המותג שם דגש על ייצור בשמים מקומי ומתחשב בסביבה כדרך להוקיר את מקור ההשראה שלו 

"אני מאמין גדול בטבע ובאיטיות. אני מתייחס למותג כבישום איטי אבל לא בהכרח רק בהקשר של קיימות אלא גם חיים. לדעתי צריך באמת לחוות את החיים ולא רק לחיות אותם." ואותה אידיאולוגיה גם מתבטאת באופן הייצור של הבשמים. החברה מייצרת את כל בשמיה אצל מיטב המומחים בצרפת. מייבאת את חומרי הגלם הטובים ביותר בעולם בצורה מתחשבת בסביבה וממקורות המתחייבים לספק אותם בסחר הוגן. זאת במטרה לחזק את תעשיית הבישום הצרפתית ולהמשיך לספק עבודה לחבריו לתעשייה.

האידיאולוגיה ממשיכה ומתבטאת בצורה ברורה גם במיתוג והוויזואליה של המותג. הבקבוקים עשוים מחומרים מתחשבים בסביבה. זכוכית שקופה, פקק מתכת ומדבקה פשוטה מנייר. הבקבוק מגיע באריזת קרטון מיוחדת בעיצוב נקי ומרגש העשויה גם היא מקרטון ונייר ממוחזר.  "חשוב היה לי שמותג יהיה מדויק, גבוה ואיכותי. אני מאוד לא אוהב את הגישה המצועצעת של התעשייה. כך לדוגמא אם לבושם שלנו בקבוק צבעוני, מדובר אך ורק בצבע הטבעי של חומרי הגלם ממנו נוצרה."

"חשוב לי שהלקוח לא יחשוב איפה אני רקחתי את הניחוח או מה הייתה החוויה שלי. אני יוצר כדי שאתם תחוו בעצמכם" 

ואולי זה מה שמרגש ביצירה של טיבו קריוולי. עבודה מסורתית, מלאת המחשבה שנותת כבוד ללקוח ולמקום. בושם הפך עבור רבים עוד שלב בשגרת הבוקר אליו הם לא מייחסים חשיבות. אלא שמדובר באומנות יוצאת דופן ולא עוד שם על הבקבוק. ישנם עוד אמנים שמאמינים במלאכה הזו ורוצים לייצר עבור הלקוחות חלל חדש שיאפשר להם לחוות מחדש ריח וזכרונות ויעניק לו גם משמעות. 

את בשמי המותג תוכלו להשיג בחנות ובאתר האינטרנט של בוטיק אינדיבידואל המייבא ומרכז בשמי בוטיק מכל העולם. היינו רוצות להמליץ לכן.ם על ניחוח אבל ברוח של טיבו עצמו נזמין אתכן.ם ללכת ולחוות בעצמכן.ם

Translate
דילוג לתוכן