האם ציפית משי תמנע לכן.ם קמטים, נשירת שיער ועוד? בדקנו ומצאנו

ציפית משי, שמעתם על האגדה הזו? על צורת השינה שתמנע לכן.ם קמטים, נשירת שיער ואפילו עור יבש? זו שתהפוך כל לילה לטיפול קוסמטי חיוני ולאורך זמן תשמר את הנעורים שלכן.ם? מערכת המגזין יצאה לבדוק האם ה״אגדה״ שמבטיחים ברשתות החברתיות אכן קיימת או שמדובר בעוד תרגיל שיווקי של תעשיית הביוטי. הפעם במטרה למכור לנו… ציפיות.

נתחיל מההתחלה – מ היא ציפית משי בכלל?

ציפית משי כשמה כן היא. ציפית לכרית העשויה מ-בד שנארג מ100% חוטי משי טבעיים (שמייצרות תולעי המשי). בד המשי בשונה מבדים אחרים מאוד נושם וכאשר נארג מספק בד במגע רך, חלקלק ומראה ״זוהר״. בגלל האיכות הגבוהה ועלות ייצור הסיב והאריגה בד המשי נחשב ליקר מאוד בהשוורה לבדים אחרים.

למה כל כך משבחים את ציפיות המשי בכל הנוגע לביוטי?

על פי רוב (באינטרנט) שינה על ציפית משי יכולה למנוע ולשפר מגוון רחב של בעיות ותנאי עור וכן גם להטיב לבריאות השיער שלנו. בין ה״סגולות״ שמייחסים לציפית משי: מניעת קמטים, מניעת שיער נפוח, מניעת יובש בעור הפנים, שיער בריא יותר, מניעת אקנה, מניעת קצוות מפוצלים, האטת תהליכי הזדקנות ואפילו הפחתת אלרגיות. בביקורות שונות באינטרנט מתייחסים לציפית המשי כ-״גיים צ׳יינג׳ר״ של עולם הטיפוח. הפריט היחיד שיהפוך את שגרת הטיפוח שלכן לזו שתשנה את חייכן. ״לא משנה כמה טוב טיפלתן בעור הפנים שלכן בלי הציפית הזו חבל על המאמץ״ נכתב בביקורת חיובית שהותירה לקוחה מרוצה באתר סחר מסוים. הסיפור הפך אצלנו לאובססיה ובחרנו לצאת לבדוק את העניין בעצמנו.

ניסינו מגוון ציפיות- האחת מפוליאסטר, השניה מ-100% משי והאחרונה מכותנה רגילה ב״אריגת משי״. ההבדל בין היה משמעותי. אבל מה התוצאות? נפצל את התשובה למסקנות השיער והעור.
אז האם ציפית משי טובה לשיער?

בהחלט כן. כמו שאמרנו קודם לכן משי הוא סיב טבעי ונושם והאריגה שלו לכדי בד מייצרת מצע רך ו״חלקלק”. בקיצור, משי. בזכות אלה ציפית המשי לא סופגת או סופחת אליה את השמנים הטבעיים של השיער ובעצם מונעת מצב בו הוא יתייבש או יעבד את ההזנה הטבעית שלו. החלקלקות של הבד מונעת חיכוך של השיער ומפחיתה שבירת שיער ויצירת חשמל סטטי. אחרי שימוש של שבועיים בציפית המשי וציפית הפוליאסטר היה ניתן לראות בבירור שהשיער פחות נפוח, יותר בוהק וכן גם על הכרית כמעט ולא היו שערות שנשרו. מה שמצביע על פחות נשירה עקב חיכוך! כן ראוי לציין כי דבר שציפית המשי לא מונעת למרות שיהיו אלו ברשת שיבטיחו אותו הוא מניעת קצוות מפוצלים.

אז האם ציפית משי טובה ומועילה לעור הפנים?

פה התשובה מתחלקת לכן ולא. נתחיל במה הציפית לא עושה: היא לא מונעת אקנה, היא לא מאיטה תהליכי הזדקנות והיא לא תפחית אלרגיות. מה היא כן עושה? בזכות המגע המשי העור מתחכך הרבה פחות בבד. דבר שיכול לאורך שנים למנוע קמטים וקימטוטים ויכול להיראות כ״האטת תהליכי הזדקנות״. על פי מחקרים התזוזות שלנו בזמן השינה יכולות להוביל להיווצרות קמטים בגלל החיכוך שנוצר בין עור הפנים לבד הציפית או המצעים. בנוסף, שימוש בציפית זו מועילה לשמירה על לחות עור הפנים והזנתו. בזכות המגע החלקלק, הבד הנושם לא סופג אליו לחות (או קרמים!) וזה יכול להועיל לבריאות הפנים שתשאר בריאה ומוזנת כראוי בזמן השינה.

אבל ציפית משי צריכה טיפול מיוחד. כדי שכל הדברים שנכתבו מעלה יעבדו גם אתן צריכות לעבוד.

זה לא מספיק רק לקנות ציפית כזו ולשים אותה על הכרית. ציפיות משי דורשות תחזוקה שוטפת וניקוי עדין ותקיף. אם קראתן על הנושא באינטרנט, בטח ראיתן שרבים ורבות מאלו שמשתמשים בציפית המשי מתקלחים איתה לפחות 3 פעמים בשבוע. כן שמעתם נכון, ציפית משי צריכה להישאר נקיה מאוד כדי לספק את התוצאות הרצויות וכן גם להשתמר לאורך זמן. לכן שטיפה עדינה ותקיפה (לא במכונה) היא חלק בלתי נפרד מהחוזה בין חובבת ביוטי לציפית שלה. יש אלו שיגידו שזה מטורף. אבל מחקרים מוכיחים כי ציפיות מלוכלכות יכולות לזהם את עור הפנים לגרום לאקנה ועוד. זו הסיבה שהשקעה בציפית כזו (וזו אכן השקעה לא קטנה) היא חוזה מחייב ויש לקחת את הבחירה ברצינות.

מהניסיון שלנו – התוצאות שוות את ההשקעה. במבחן שלנו השתמשנו בציפית המשי של חברת הטקסטיל הישראלית Tulip’s Gallery. וראינו ממש לאחר לילה אחד שיפור ניכר קודם כל במצב השיער. בבוקר שאחרי קמנו עם שיער לא נפוח שהיה קל לסירוק ונוצץ. ולגבי העור? לאחר כמה לילות גם עור הפנים היה נראה זוהר יותר והתרגל למגע הייחודי של הכרית שאפשרה לו לנשום, לחלום ולהאיר לנו את היום. אם באופן כללי לישון על הציפית הרגיש וואוו, המראה של הפנים והשיער רק חיזק את הרצון שלנו להתחייב לנצח. אם אין לכן את האפשרות לרכוש ציפית משי יקרה היינו ממליצות על ציפיות הפוליאסטר/סאטן. הן בהחלט סיפקו תוצאות מרשימות אבל היו קצת יותר מידי ״חלקלקות״. דבר מעט מאתגר בקיץ הישראלי. אבל אם נצטרך לסכם – האגדה אמיתית ואם יש לכן.ם את הכוח היא שווה את ההשקעה.

דילוג לתוכן