“איך הפסקתי להתנצל והתחלתי לחיות בגדול” – ההרצאה של מעין לוי היא חובה

את מעין לוי הכרתי לפני שנתיים דרך מקום קטן שנקרא אינסטגרם. לצורכי הכתבה ניסיתי להגיע לשיחה הראשונה שלנו ב-DM’s, תאמינו לי כשאני אומרת שזאת הייתה משימה קרוב לבלתי אפשרית, אבל עמדתי בה! אני מוכנה לחשוף שבפעם הראשונה שהגבתי למעין על הסטורי היא סיננה אותי. אבל מאז היא הספיקה להתפרץ לחיי כרוח סערה, הפכה לחברת אמת ותפסה מקום בליבי. 

מאז היינו חלק מסוכנות JUICY של ריי שגב והובלנו יחד עם אחינועם גלבפיש את פרויקט JUICY TALK בו עלינו ללייבים באינסטגרם על נושאים הקשורים לגוף. לחשוב על ההתפתחות של מעין לוי בשנתיים האחרונות גרם לי להבין עליה כמה דברים. למשל: היא לא מפחדת לשאול שאלות, להתעניין, ללמוד ולהתפתח. היא מבינה שיש דברים שהיא לא יודעת ומוכנה להשקיע את המשאבים שיש ברשותה כדי ללמוד אותם. בתקופת הסגרים הארוכה היא כתבה לי שהיא צריכה להתחיל לחשוב על תוכנית ב’. היום אני מאמינה שהתוכנית הזאת נועדה לה מהרגע הראשון.

אחד הרגעים הכי חזקים בהרצאה של מעין הוא כשהקהל מבין יחד איתה שהיא כבר מגשימה את החלום שלה וחיה אותו היום.

היא הבינה את תמצית החלום והוציאה אותו לפועל. מעין היא אישה חולמת, מדמיינת, “פנטזיונרית” כפי שהיא מתארת את עצמה. הילדה שהיא הייתה עדיין נוכחת ומשמיעה את קולה. דורשת את הגשמת החלומות. יש לסביבה נטייה לזלזל בנשים מהסוג של מעין, לשייך את החלומות שלהן לחוסר בגרות וחיבור למציאות. אני מאמינה שמקור הזלזול הזה הוא הפחד של האנשים עצמם. פחד שתמיד מנע מהם להיות הא.נשים שיעשו הכל עבור החלום הגדול שלהם ויאמינו בו בכל צעד בדרך. 

בפעם הראשונה שהגעתי להרצאה של מעין הגעתי על תקן עוזרת הפקה. תוך כדי בדיקה שלכולן יש מקום ונוח להן, אספקת יין למרצה וצילום ההרצאה. האזנתי וספגתי את הסיפור שמעין מספרת ברגישות וחוכמה רבה. אבל הרגשתי שאני חייבת לחזור שוב כדי להיות חלק מהקהל באופן מלא ולהתמסר לחוויה. בפעם השנייה שהגעתי להרצאה של מעין, קבעתי שאגיע אליה קודם לכן וניסע יחד למקום בו ההרצאה מתקיימת.

הקדמתי בחצי שעה והחלטתי ללכת להגיד שלום לים ולשקיעה לפני שאני מגיעה למעין. 

בדרכי על הטיילת פגשתי בחור ששאל אם הוא יכול להזמין אותי לכוס יין בערב. דחיתי בנימוס והסברתי שאני הולכת להרצאה של חברה טובה שלי. הוא שאל על מה ההרצאה, לרגע נתקעתי ולא ידעתי בדיוק להסביר. למרות שכבר הייתי בה, אני לא יכולה לומר שההרצאה עוסקת בדיוק בהתפתחות אישית. או בדיוק בדימוי גוף או אפילו מערכת יחסים מורכבת עם אוכל. הדרך הכי טובה לתאר את ההרצאה היא לומר שהיא עוסקת בחיים של מעין. שהיא אישה שחולמת ומגשימה כנגד הרבה סיכויים. לאותו בחור אמרתי “דימוי גוף”, דחפתי את האוזניות לאוזניים והמשכתי ללכת.  

על ההרצאה עצמה אני לא הולכת להרחיב יותר ממה שכבר שיתפתי כי יש בי רצון עז שתלכו לחוות אותה ותשמעו הכול ממעין לוי עצמה. מה שכן, סידרתי לכן ראיון בלעדי עם השחקנית, יוצרת התוכן והדוגמנית מעין לוי. 

ספרי לי קצת פרטים יבשים על ההרצאה, למי היא מתאימה, איפה את מעבירה אותה, מה האורך. 

“אורך ההרצאה הוא כ-50 דקות ולאחר מכן מתקיימת שיחה פתוחה לשאלות. מבחינת גילאים ההרצאה מתאימה בעיניי מגיל 15 עד 120. אם אני בוחנת ברמה מאוד ספציפית את קהל היעד הייתי אומרת שאמהות ונערות יחד אבל בתכלס ההרצאה הזאת היא לכולן.ם. אני יודעת להגיד היום שכמו שאין לי רק עוקבות שמנות, להרצאה לא מגיעות רק נשים שמנות. דימוי גוף שייך לכולן ולכולם וזה לא משנה איפה את ממוקמת על רצף המגדר או איך הגוף שלך נראה, ההרצאה נוגעת באופן אוניברסלי בכולן.ם. אפשר להגיע להרצאה דרך מכירת כרטיסים פתוחה את כל הפרטים אפשר למצוא תמיד באינסטגרם שלי”.

שם ההרצאה הוא “תופסת מקום”. מה המשמעות של לתפוס מקום עבורך? 

“אני חושבת ש’לתפוס מקום’ זה משהו שמשתנה אצלי כל הזמן. אני מרגישה שרוב החיים שלי התנצלתי על מה שאני. בכלל לא התעסקתי בלתפוס מקום ומה זה אומר אלא רוב חיי התנצלתי על המקום שאני כבר תופסת. התנצלתי על המקום הפיזי, על הדומיננטיות, על הרצון לבלוט ולהצחיק. תמיד כל מה שעשיתי הגיע עם התנצלות על עצם קיומי בעולם. אני זוכרת שהייתי בבית ספר למשחק ומורה אחת אמרה לי “מעין, תפסיקי להתנצל על קיומך ותתחילי להיות.” זאת הפעם הראשונה שהבנתי שאני מתנצלת. אני חושבת שהמשמעות של המונח זה קודם כל להסכים להיות פשוט את ברגע נתון. עם הרגשות שלך, המחשבות שלך, הגוף שלך, הרצונות והחלומות שלך. פשוט להסכים להיות. זה כבר לתפוס מקום בעולם.”

מה היה החלק הכי קשה בבנייה ובהוצאה לפועל של ההרצאה?

“בעיקר היה לי קשה להבין אותה דרמטורגית, מה המהלך הדרמטי של ההרצאה הזאת.

כי בכל זאת אני שחקנית והיה לי חשוב להביא את ההרצאה הזאת בצורה הכי מתובלת ומעניינת שיש. רציתי להעביר את הקהל את כל מנעד הרגשות – שיהיה מצחיק, כואב ומרגש. רציתי שהקהל יעבור את המהלך שאני עברתי. נקודת המפתח הייתה כשישבתי עם אחינועם גלבפיש שעזרה לי לבנות את המהלך הדרמטי של ההרצאה. אז הבנתי שאני צריכה כל הזמן לדבר מנקודת המבט שבה הייתי ברגע עליו אני מספרת. אבל בסופו של דבר אני מספרת את הסיפור שלי, וזה לא דבר שקשה לי לעשות. רציתי שהקהל יחטוף כמה אגרופים במהלך ההרצאה כמו שאני חטפתי. אני חושבת שההרצאה היום נמצאת במקום הזה, שמעביר את הקהל את מה שאני עברתי.”

איזה תגובות את מקבלת?

“טוב זה יהיה קצת קישטי לומר, אבל תגובות מדהימות. קודם כל זה שבאות להקשיב לי מירושלים, עמק חפר, מאלעד, משוהם, מהצפון. זה שבאות נשים כדי להקשיב להרצאה שלי זה דבר מטורף. באחת ההרצאות הגיעו שתי נשים עם אמא שלהן, אחת הנשים קנתה לאמא ואחותה כרטיסים בהפתעה והן לא ידעו לאן הן מגיעות. בסוף ההרצאה האמא תפסה אותי בידיים ואמרה לי עם דמעות “את דיברת את הבת שלי כמו שהיא בחיים לא הצליחה להגיד לי.” ואני חושבת שזאת התגובה הכי מרגשת, כשאני מצליחה להיות קול עבור מישהי שלא יכולה להגיד בעצמה את הדברים האלה. זה מבחינתי הייעוד שלי והדבר הכי גדול שיש. נשים באמת יוצאות קצת אחרת מההרצאה הזאת, במחשבה קצת אחרת כלפי עצמן או כלפי איך שהן התנהגו לבנות, לחברות או לאחיות שלהן. בעיניי זה משנה חיים.”

יש אדם שעוד לא שמע את ההרצאה ותרצי שיגיע? 

מעין צוחקת “אני חושבת שלכל ילדה שמנה יש את הפנטזיה הזאת שכל מי שהציק לה ולא האמין בה ישב מולה וירגיש שהוא פספס משהו. יש לי מחשבה כזאת שכל הילדים שאי פעם הציקו לי, וכל המורים שאף פעם לא האמינו בי. או כל מי שאמר לי שאני לא אצליח ישב מולי יום אחד אחרי שהוא קנה כרטיס בהרבה כסף להרצאה שלי. ופשוט ירגיש כמה הוא טעה כלפי. מישהו ספציפי? אני חושבת על האקס שלי, שהייתי רוצה שהוא ישמע את הדברים שאני אומרת בהרצאה. אני חושבת גם על אבא שלי זכרונו לברכה, אבל יש בי חלק שאומר שהוא בטוח שומע את ההרצאה והוא גאה ברמות. נכון להיום האישה הכי חשובה כבר נכחה בהרצאה והיא אמא שלי, זה באמת היה אירוע מטורף ומפחיד ומרגש.”

 מה הצעד הבא עבורך?

“אני הופכת למותג. למותג הזה יש מוצרים, יש לו הרצאה, יש לו אתר, יהיו לו סדנאות, חולצות, יומנים, ניוזלטר, פודקאסט. זאת אומרת שאני מותג שכל המטרה שלו היא להיות המודל שאף פעם לא היה לי. זה כל מה שמניע אותי לעשות דברים. הולך לצאת מוצר חדש בקרוב ממש! שיתוף פעולה קרוב עם חברת ספורט גדולה. אני הולכת על זה, אני לגמרי הופכת למותג. כמובן שעוד המון תוכן בפלטפורמות שלי, באינסטגרם ובטיקטוק, ושיתופי פעולה וקמפיינים עם מותגים שמאמינים באג’נדה שאני מאמינה בה. אז תעקבו מה שנקרא.”

אסיים ואומר שלהרצאה של מעין לוי “תופסת מקום” אתן חייבות להגיע, ולהגיע מוקדם כדי לתפוס מקום בשורה הראשונה.

דילוג לתוכן