מחפשים מה לראות? 3 סרטי דוקו אופנה שחובה להכיר

יום כיפור בפתח ואתם מחפשים מה לראות? היום אנחנו פה להמליץ לכם על 3 סרטי דוקו אופנה מרגשים ומסקרנים. כולם מדברים על אופנה אלא שכל אחד מגיע ממקום אחר. הראשון תחקיר אינטימי, השני דוקו פשע מרתק והשלישי סרט היסטורי מרגש. הנה 3 סרטים שחובה להכיר… 

מר לגרפלד המסתורי 

הדוקו אופנה החדש של מייקל ולדמן חוקר לעומק את חייו האישיים של מעצב האופנה קארל לגרפלד. בסרט, שיצא בשבועות האחרונים ביס דוקו, אפשר לראות לצד העשייה שלו דווקא הצצה נדירה לחייו האישיים. חיים מלאי עליות, ירידות, פליטות פה והעלמות מס. דרך הקלטות, קטעי ארכיון וראיונות עם כל מי שאי פעם היה איתו במגע ולדמן מנסה לחקור לעומק – מי היה קרל לגרפלד? יש בסרט הכל מהכל, סקירה מקיפה של עשייתו, מגוון מקרים תמוהיים, מערכות יחסים שיגרמו לכם להרים גבה וכמובן אטיטיוד. המון אטיטיוד. סרט שצריך לראות אבל לא ממש חייב להבין. 

סרט – 88 דק | שנת יציאה – 2023 | איפה אפשר לראות?  יס דוקו ו-HOT8

View this post on Instagram

A post shared by Von Dutch (@vondutch)

הקללה של ואן דאץ'

זו קריאה לכל חובבי הדוקו פשע! הפעם מדובר בסדרה על הסיפור של מותג האופנה המפורסם מהניינטיז ואן דאץ' הוא מרתק. יש לו היסטוריה שנויה במחלוקת, יזמים מפוקפקים, נסיקה מטורפת לפסגה ושלל הסתבכויות. מדובר בסיפור מרתק בהחלט המתפרש על פני שלושה עשורים ומראה זווית אחרת לאופנה. הוא מדבר על האנשים שמאחוריו ואיך הם בנו וריסקו מותג לתפארת. פה לא תראו קוטור, אלא מותג אופנה צעיר שהתחיל מהרצון ליצור ובעזרת מיתוג נכון (לאותה תקופה) הצליח להגיע הכי רחוק שאפשר. כאילו הכי רחוק – להיות האהוב על פריס הילטון. יהיה פה רצח, קצת נאציזם והרבה מאוד חוש הומור לצד נוסטלגיה מהפנטת ומושכת. חובה לראות! 

3 פרקים | שנת יציאה – 2021 | איפה אפשר לראות? יס דוקו ו-HOT8

סלבטורה: חלומות על נעליים 

הפעם נציע לכם דוקו מופת שלוקח אותנו למסע מרתק בזמן. בסלבטורה תוכלו להכיר לא רק את העשייה המיוחדת של המעצב אלא גם את רגעים חשובים בהיסטוריה של ההנעלה. הסרט סוקר את חייו של פארגמו החל מעיצוב הנעליים לקולונע האילם ועד להקמת האימפריה שלו. וכך דרך הקלטות, קטעי ארכיון וראיונות עם משפחתו אפשר לראות איך אדם שחלם נעליים עוד ב-1920 הצליח לשנות את תעשיית ההנעלה למרות אין ספור מהמורות בדרך. זה סיפור נוסטלגי של מלאכת יד, אמונה עיוורת ומקצועיות. קונטרסט מרגש ומלהיב לאופנה המהירה לה התרגלנו היום. 

סרט – 105 דק | שנת יציאה 2020 | איפה אפשר לראות? יס דוקו

Translate
דילוג לתוכן