אין להם בושה – מעריצים מגייסים לקיילי ג׳נר את הכסף שחסר לה כדי להיות מילארדרית

בשבוע שעבר קיילי ג׳נר הופיעה על שער המגזין ״פורבס״. דבר שלו לא הרבה זוכים ונחשב לחלום הרטוב של מליוני אנשי עסקים מרחבי העולם. קיילי ג׳נר נבחרה כאחת ״הנשים הצעירות ביותר שהצליחה להקים עסק שמגלגל מליונים בזכות עצמה״, מיותר לומר שהביקורת לא איחרה להגיע. פורבס הוא מגזין הכלכלה הנחשק והמפורסם ביותר בעולם.  ג׳נר זכתה לכבוד הגדול הזה בזכות חברת הקוסמטיקה שבנתה ושוויה 900 מיליון דולר. אבל האם היא באמת עשתה הכל בזכות עצמה?

בכותרת המגזין הציגו את קיילי כ-״self made״. צמד מילים שהפריעו להמון אנשים והאמת שגם לנו.

אפשר לתת לה את כל הקרדיט בעולם. היא אכן הצליחה בעזרת המון עבודה קשה להקים חברה, למנף אותה כמו שצריך ולהגשים את חלומותיה. את זה אי אפשר לקחת ממנה, אבל הבחירה בה מגוחכת. להגיד על ילדה שנולדה למשפחה מפורסמת מכל הצדדים, אבא אלוף אולימפי עם שם עולמי, ואמא שהייתה נשואה לעורך דין המפורסם ביותר בלוס אנג׳לס (רוברט קרדשיאן, שייצג את או ג׳י סימפסון בתיק שזעזע את העולם). והפכה את בנותיה לשם ודבר בזכות תוכנית הריאלטי, שהיא "self made" והצליחה אך ורק בזכות ובכוחות עצמה זה לא מדוייק. בארה״ב יש אנשים שלא מצליחים להשיג לעצמם קורת גג או חיים על קצבה, ולמרות זאת מצליחים בזכות המון תושייה עשייה ועבודה קשה להקים חברות ולהפוך את חייהם מקצה אל קצה.

מסתבר שהעולם התחרפן לגמרי.

בגלל השער בפורבס, מעריצים שקראו וגילו שקיילי עדיין לא מיליארדרית , וחסר לה 100 מיליון דולר כדי להיות המיליארדרית הצעירה ביותר בעולם. החליטו שהם הולכים לגייס לה את הכסף הזה ולעזור לה לשבור את ״השיא״. חושבים שאני צוחקת? הלוואי. בשביל שהיא תצליח ותשבור את השיא פתחו חשבון פאנד מי שבו אנשים יכולים לתורם כסף כדי להשיג לה את 100 מיליון הדולר החסרים.

ואני שואלת את עצמי, מה אם במקום לתרום כסף למישהו שלא חסר לו, תתרמו לעמותות שעובדות קשה כדי לשפר את העולם ולעזור לאנשים שבאמת נמצאים בצרה? האם חסרים רעבים? האם חסרים ילדים חולים ומשפחות נזקקות ברחבי העולם שלא יכלו לקבל את העזרה הזו ולהפיק ממנה הרבה? באמת … עד כדי כך העולם השתגע?! אין בושה.

Translate
דילוג לתוכן