20% מכל רכישת מרצ׳נדייז יעברו לעמותת כנפיים של קרמבו! מלאי מוגבל

אלו הפיתוחים הטכנולוגים מאחורי קולקציית Color Story של H&M

הדרופ החדש של קולקציות Inovation stories מגיע והוא כולו צבע! גם הפעם הדרופ יקדם את הצעדים והתהליכים שעושה ענקית האופנה השוודית כחלק מהמסע שלה לשינוי חיובי בתעשיית הטקסטיל העולמית. הקולקציה תתמקד בהעלאת מודעות להשפעות הסביבתיות של תהליכי הצביעה וההדפסה על הסביבה.  ותושק בחנות קניון האופנה  TLV ביום כדור הארץ, ה-22 באפריל שזה… מחר! 

תעשיית הטקסטיל בעולם משתמשת ב-93 ביליון מטר מעוקב של מים בשנה. זה שווה ערך ל-37 מליון בריכות שחייה אולימפיות לפי קרן אלן מקארתור.

צביעת בדים כיום היא החלק הכי מזהם בהליך יצירת הבגדים שלנו וכן גם החלק שצורך הכי הרבה אנרגיה. M&H מכירה באחריות שלה ופועלת למען שינוי אמיתי בתעשיית הטקסטיל העולמית. הדרופ החדש, Color Story, הוא עוד דוגמא מצוינת. מגוון פריטי הקולקציה מראות שימוש בטכניקות צביעה חדישות כמו לדוג׳, שימוש בפיגמנטים צמחיים ופיתוחי ביוטכנולוגיה. כל אלו יוצרים צבעים ייחודיים ומגוונים ומותירים פחות נזק על הסביבה. “בקולקציה הזו ישנו שילוב של תהליכי צביעה מהפכניים והיא נועדה לחולל שינוי חיובי  – בין אם זה בהורדת צריכת המים או בהגדרה מחדש של תהליכי הייצור.״ מסרה בהצהרה אן -סופי יוהנסן, היועצת הקריאטיבית של  H&M.

ג׳ינס – 349 ש״ח | שמלה – 299 ש״ח
אחד הדברים הייחודים (אם תשאלו אותי) בדרופ הזה הוא שילוב החוטים של ® We aRE SpinDye בבדים מהם נוצרו חלק מפריטי הקולקציה.

הטכנולוגיה של החברה השוודית מנסה למנוע זיהום ובזבוז של מים בצורה פשוטה יחסית. היא פיתחה שיטה חדשנית לייצר חוטים המבוססים על פוליאסטר ממוחזר שנצבעים עוד בתהליך הכנת החוט. רק לאחר קבלת חוט 100% ממוחזר בצבע הנדרש היא אורגת את הבד! איך זה עובד? חלקיקי פוליאסטר ממוחזר (בדרך כלל בקבוקי פלסטיק שמקבלים חיים חדשים) ופיגמנטים של צבע מותכים יחד למסה אחת שעוברת לדחיסה. כך נוצרים החוטים שמגיעים לתהליך האריגה. “העבודה עם אנשי החדשנות הייתה מסע מדהים. Colorifix, למשל, היא החברה הראשונה שעושה שימוש בתהליך טבעי וביולוגי לייצור וקיבוע פיגמנטים על טקסטיל, אשר יושקו לראשונה ברחבי העולם בקולקציה הזו.” אמרה אלה סוקורסי, מעצבת קונספט ב- H&M. אז מה Colorfix עושים אתם שואלים? בעזרת תהליך הצביעה של החברה ניתן לצבוע פי 3 בד בלי חומרים כימקלים ובתהליך שחוסך מים פי 10 מהתהליך הרגיל. כל זה ביצירת צבע ייחודי בעזרת פיגמנטיים שמגיעים מהצומח!  

לעומת הדרופ הקודם לו היה קו ספורטיבי ונקי. Color Story מתאפיינת בפריטים טרנדיים עכשיווים ובצבעים עזים שמדגישים את היופי שיכול להיווצר בעזרת תהליכים מתחשבים יותר בסביבה. 

את העין שלי תפסו במיוחד חולצה בגוון ערמונים עם זוג מכנסיים תואמים אשר נוצרו עם We aRe SpinDye®. ואי אפשר לפספס את הג׳ינסים והחולצות שמציגות לראווה את איכות הצביעה המיוחדת של הקולקציה. אחרי שנה בבית ובדיוק בזמן לקיץ פלטת הצבעים נותת תחושה של התחלה חדשה. החל מכתומים חמים, אינדיגו כחלחל וצהובים רכים. הפריטים כל כך ייחודים שלרגע אפשר לשכוח מהטכנולוגיה והמסר שעומד מאחוריהם. אני קוראת לכם לבוא ולראות אותה בעצמכם. לראות איך אפשר לעשות שינוי ועדיין לייצר אופנה משובחת. 

חולצה – 299 ש״ח | חולצה – 159 ש״ח

טווח מחירים: 99.90-399 ₪ להשיג בקניון האופנה TLV החל מיום חמישי הקרוב, ה-22 באפריל.  

דילוג לתוכן