השמועה אומרת שהסקיני חוזר ובא לי למות 

חשבנו שהסקיני ג'ינס נעלמו מהעולם? שהגזרות הרחבות ימשיכו לשלוט לעוד כמה עונות טובות? שהג'ינסים יהפכו נמוכים יותר ויותר בגלל טרנד ה-Y2K? מסתבר שלא, לא ולא! מה כן? הסקיני, הגזרה הארורה מהעשור הקודם, חוזרת לרדוף אותנו. זה מה שמתכננת לנו תעשיית האופנה ולצערי הדבר מגובה בעובדות מהשטח. אבל חכו! אנחנו עוד יכולות להתנגד! גל המחאה החדש בכלל עוסק בשחרור מהסקיני ואנחנו מציעות שתצטרפו. הנה כל המידע שיש לנו…

בואו נתחיל בהצהרה אישית – כשקראתי בשבוע שעבר את הכתבה של אלכסנדרה פולי ב-Highsnobity  עלה לי קצת קיא. 

"הסקיני" היה תקופה אפלה בחיי. ולא כי לא הערכתי את ה"אלסטיות" או ה"איסוף". אלא כי לאישה שסובלת מהפרעה בוויסות החושי התחושה של להיכנס לסקיני עשתה חלחלה. הקפיצות, המשיכות והחיכוך בעור שעשו לי פריחה. ויש לציין כי נרשמו גם מקרי בכי בודדים בהם מדדתי סקיני שממש שפשף את העור. 

באופן אישי אני מרגישה שזה דגם שלא מחמיא לאף אחת! לתחת שלי הסקיני לא עשה שום חסד, אני זוכרת את השנים בחטיבה בהן ניסיתי בכל הכוח להסתיר אותו עם חולצת ביה"ס ארוכה מספיק. את השנה ההיא בתיכון שהייתי בטוחה שאם אכניס חולצה מכופתרת לתוכו זה יראה יותר "קלאסי". ואיך במבט לאחור כשאני רואה תמונות. קלאסי זה לא היה…

אז כן כשקראתי את הכתבה חשכו עיניי. ועוד יותר כשהבנתי שמדובר בדבר שנראה כבר על מסלולי התצוגות לחורף הבא. 

המסלול הראשון בו נחשפתי ל"חזרה" המכאיבה היה זה של סאן לורן. אבל בואו מי לוקח ברצינות מותג שמראש ולמרות כל התנועות החברתיות ממשיך להנציח רזון "חולני"? ללהק אך ורק נשים זעירות ולהלביש אותן בבגדים קטנטנים וצרים? אני מבינה שזה חלק מהמורשת של היידי סלמאן, אני מבינה שזה הפך להיות חלק מהאתוס של המותג. אני מכילה את זה אבל אני לא חייבת לשתף פעולה. זו הסיבה שזה כביכול נכנס מאוזן אחת ויצא מהשניה.

אלא שנראה כי יש מי שכן משתף פעולה עם הטרנד (האם אפשר בכלל לקרוא לפריט שמגביל את טווח התנועה שלנו הנשים לזו של תקופת המחוכים טרנד?) וכך ניתן לראות בתי אופנה רבים שעיצבו דגמים דומים בגזרה המערערת. גוצ'י, בלומרין וסלין הם רק חלק מהמותגים שהעלו דגמים שמחזירים את "ההצרה" לאופנה. בין אם מדובר היה בסוגי טייצים, מכנסי סיגריה או ג'ינסים צמודים וארוכים. וזה בהחלט יפה – אבל על מישהי אחרת.

אבל נראה שעל פי הנתונים הסקיני בכלל לא הלך לשום מקום, נהפוכו הוא עדיין הג'ינס הנמכר ביותר. 

רק בשבוע האחרון דיווחה חברת הג'ינסים הותיקה ליוויס למשקיעים שלה על הנושא. כך על פי ההצהרה שנמסרה 2 הדגמים הנמכרים ביותר של החברה ברבעון האחרון הם דגם 311 ו-721. שניהם דגמים של… ניחשתן.ם נכון. סקיני! וכך נראה כי למרות שחזאי טרנדים ובעלי דעה בתעשייה מספידים את הסגנון כבר שנתיים הוא עושה קאמבק. זאת למרות הנטייה של דור ה-Z להעדיף דגמים רחבים וישירים. זאת למרות הבחירה של נשים רבות… לנשום!!!!!! 

אין לי מה לומר. אני שונאת את זה. בואו נראה מה יקרה בהמשך. דבר אחד בטוח אני שמחה שלא רצתי לזרוק את 2 הזוגות הטיפשיים שהיו לי בתיכון. אם בעוד חודשיים תראו מישהי מתקשה ללכת באופן נורמלי ברחובות… יש מצב שהוצאתי אותם מהבוידעם.

Translate
דילוג לתוכן