דיאט פראדה – חשבון האינטסגרם שחושף את כל החיקויים

חשבתם שרק זארה חקיינים? עוד לא ראיתם כלום. חשבון אינסטגרם חדש יחסית בשם דיאט פראדה, חושף את כל מעצבי האופנה והמותגים שמעתיקים אחד מהשני, מסטייליסטים ואפילו מסרטים של שנות ה80! לעמוד חסר הבושה שעושה תכלס, עבודת קודש למותגים הקטנים שלא יכולים להשמיע את קולם, יש מעל ל201 אלף עוקבים באינסטגרם. והוא מופיע כבר בכל מקום בתקשורת האמריקאית (בעיקר בגלל שחשף שקים קרדשיאן מעתיקנית על! דוגמא).

דיאט פראדה, מעלים תמונות זה לצד זה של העיצוב המקורי והחיקוי ולא מתנצלים על שום דבר. והכי מצחיק ממש אבל ממש לא מרחמים על המעתיקנים. העוקצנות והלגלוג על חוסר המקוריות שמתווסף לכל תמונה בטקסט הוא לא פעם גאוני עוקצני וקורע. אבל לא רק מעצבים חקיינים על המוקד של העמוד. בזמן האחרון התחילו בדיאט פראדה להעלות את המודעות לייצוג לא שווה של דוגמנים ודוגמניות ממוצאים אפרו אמריקנים ואסייתים בקמפיינים ומגזינים. וגם להעלות את הסוגייה של הטרדות מניות בעולם האופנה (אההמ טרי ריצ׳רדסון). האתר מן ריפלר, ערך ראיון קצר עם מנהלי העמוד ואנחנו כמובן היינו חייבים לתרגם לכם כי, זה שווה קריאה.

מן ריפלר – ״מה שאתם כותבים נשמע מאוד ביקרותי ועוקצני. דבר שלא שרואים הרבה בעולם האופנה״

דיאט פראדה – ״אנחנו לא מתכוונים להיות רעים. אנחנו כן רוצים אבל להראות את הבעייתיות במצב שהמעצבים והמותגים יצורים בכך שהם מחקים אחד את השני. אנשים מרגישים שאנחנו אלו שעושים צדק, מתקנים את העוולות. שום דבר בטון שלנו הוא לא פורמלי. ככה אנחנו באמת מדברים, ואם היינו עושים את זה תחת השמות האמיתיים שלנו ככה זה עדיין היה נשמע״.

מן ריפלר – ״האם זה שאתם אנונימיים עוזר לכם להגיד מה שאתם רוצים, איך שאתם רוצים?״

דיאט פראדה – ״אף פעם לא חשבנו להיות אנונימיים כי זה יגן עלינו בצורה כל שהיא או יאפשר לנו להגיד דברים שאנחנו מפחדים להגיד במציאות. כשהתחלנו כל החברים שלנו ידעו שאלו אנחנו. זה התחיל כבדיחה כזאת של מקום העבודה. נשארנו אנונימים כי זה הרבה יותר מעניין, אנחנו יכולים להיות כל אחד, ממש כמו גוסיפ גירל. זה יוצר מצב הרבה יותר מעניין לעוקבים שלנו״.

מן ריפלר – ״אז איך בעצם התחלתם את חשבון האינסטגרם הזה?״

דיאט פראדה – ״ העבודה שלנו הייתה לחרוש את כל המסלולים. היינו צריכים לראות כל תצוגה שאי פעם עלתה על המסלול ובשלב מסויים התחלנו לזהות דברים. ״הנה זה בול פראדה״, או ״אוי זה חיקוי של גליאנו״. אז התחלנו לחבר בין התמונות, להעלות אותם לאינסטגרם ולשלוח אחד לשני. סתם כדי להעביר את הזמן בלי צפייה אמיתית שיצא מזה משהו. היום אני שומע אנשים שאומרים שהחשבון שלנו זה מה שמעביר להם את היום וזה סגירת מעגל מהממת״.

מן ריפלר – ״אתם שומעים תאוריות קונספירציה, על האנשים האמיתיים שמנהלים את החשבון שלכם?״

דיאט פראדה – ״ המון, יש אנשים שחושבים שזה טים בלנקס או סוזי מינקס. אנשים אחרים טוענים שזה בעצם פראדה. אנחנו לא מפחדים שמישהו אחר יאמר שזה החשבון שלו הרי אנשים עוקבים אחרינו בשביל הקול האישי שלנו״.

מן ריפלר – ״כדי לזהות חלק מהדברים שאתם מזהים, צריך אינציקלופדיה ענקית של אופנה או המון מחקר.  מאיפה כל המידע הזה? איפה הוא מאוחסן, במוח שלכם?״

דיאט פראדה – ״ידע משותף הוא ידע רחב יותר, ולשנינו יש זיכרון צילומי. שנינו למדנו תולדות העיצוב והאופנה, ואחד מאיתנו עבד בחברת אופנה ענקית בארכיון שלה. השני פשוט פריק עם ידע עצום, זיכרון צילומי מטורף והיכולת לקלוט כל מיני ״קודים״ או ״חתימות״ של מעצבים. ועכשיו כשהבסיס שלנו צמח כל כך הרבה עוקבים שולחים לנו דברים שהם שמו לב אליהם וזה מייצר עוד תוכן ונותן תחושה של קהילה״.

בתמונה חיקוי של קלואי קרדשיאן שאפשר לראות באינסטגרם שלה, ואפילו אנחנו השתמשנו בתמונה בפוסט הקודם שלנו על איך לחיות את 2018 כמו הקרדשיאנס! 

בסופו של דבר דיאט פראדה, בדיחה או לא, הראו לנו ולעולם כולו שלא רק הרשתות הגדולות עושות חיקויים אלא גם בתי האופנה הגדולים ביותר, והם פתחו צוהר למותגים קטנים שצריכים עזרה ועוד נושאים חברתיים שעולם האופנה לא מדבר עליהם. ההמלצה שלנו, תנסו בעצמכם, כנסו לעמוד של דיאט פראדה, תצחקו ותהיו בשוק וספרו לנו בתגובות מה אתם חושבים על העניין…

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן