מהודקת ומקצועית – התצוגה של HOUSE OF JAFFA הצליחה בכל פרמטר

שבוע האופנה קורנית FAC תל אביב 2023 נגמר אתמול ביום תצוגות מגוון. לאחר 3 ימים גדושים באופנה ישראלית משובחת חשבנו שכבר ראינו הכל. עד שנכנסנו למסלול התצוגה של המותג HOUSE OF JAFFA שלקח אותנו למסע קסום בין הררי שטיחים פרסיים, אופנה עם השפעות מקומיות ומופע אחד מרגש של לירז צ'רכי. אז למה חשבנו שזו הייתה התצוגה הכי טובה שנראתה בשבוע האופנה? הרשו לנו לנמק… 

@haydonperrior – צילום מסלול
האוס אוף ג'אפה הוא מותג ישראלי יפואי צעיר שהוקם ב-2022 והספיק כבר לכבוש מספר פסגות 

אבל אל תתנו לעובדה שהמותג כל כך צעיר לבלבל אתכן ואתכם. מהרגע שהוקם המותג הוא הצליח להשיג מספר נרחב של הישגים משמעותיים בארץ ובעולם. כך לדוגמא HOUSE OF JAFFA הספיק כבר להציג בשבועות האופנה בלונדון ותל אביב.  לזכות לקחת חלק בחממה למעצבים צעירים של מפעל הפיס. הוא נבחר על ידי מועצת האופנה של אנגליה לייצג את בריטניה ולקחת חלק בתצוגה בשבוע האופנה בפריז. וכל זה עוד מבלי שנציין את קהל האדוק שצבר ביניהם וויני הארלו, אלני פוריירה רן דנקר, אגם בוחבוט, הראל סקעת ועוד.

המותג נוסד על ידי צמד המעצבים גולן פרידמן ואדי גברילידיס ששואבים השראה ממוטיבים מקומיים מסורתיים ואווירה ים תיכונית. השניים לוקחים את התחושות המקומיות ומצליחים לתרגם אותם לביגוד מודרני, חופשי ומדויק. וכך למרות שהגזרות לקוחות בעיקר ממלתחת בגדי הגברים הן משלבות בבדים זורמים, הדפסים ורקמות יד בהשראת נוף מקומי ואומנות מסורתית. ובעצם מטשטשת את הגבולות ויוצרת בעזרת גזרות וטקסטורות סגנון לבוש חדש ומודרני במדינת ישראל. "גם העונה אנחנו עוסקים בקונספציות חברתיות של נעורים מול בגרות ותפיסות מגדריות של גבריות מול נשיות וקוויריות מול ממסדיות ומציעים בגדים שחוגגים אורח חיים חופשי, מודרני ובלתי מתנצל.״  סיפר בהודעה לעיתונות אדי גברילידיס.

@haydonperrior – צילום מסלול
אז למה זו היתה התצוגה הטובה ביותר שעלתה בשבוע האופנה אתן ואתם שואלים? דיוק. 

אני לא אוהבת להשתמש מדי במילה דיוק. ולמרות זאת אני עושה את זה. אבל כאשר אנחנו מסתכלות על מכלול התצוגות שראינו בשבוע האופנה קורנית FAC תל אביב זה בדיוק מה שהיה חסר בכולם. רמה גבוהה של דיוק מבחינת האותנטיות של המותג לצד יצירה של קולקציה מהודקת ומקצועית. ראינו הכל מהכל, אבל זו הייתה התצוגה של פרידמן וגברילידיס שהצליחה לענות על כל פרמטר שאנחנו בדרך כלל בודקות. עם בעיצוב ייחודי ואותנטי. פריטי לבוש התפורים ומוצגים בצורה מקצועית. קונספט תצוגה מהפנט שמדבר את המסרים של הקולקציה. סטיילינג מדויק וליהוק מגוון! 

אם ראינו כמעט בכל תצוגה "גבר בחצאית" פה האמנו לזה. הדוגמנים לא נראו "בחצאית" בשביל הקטע. כל דגם הצליח לטשטש את גבולות המגדר ולהיות בעל מהות וחזות אותנטית. הסט שנוצר בהשראת שוק הפשפשים של יפו על ידי אסף די בשיתוף צמר שטיחים המשיך את החזון וסיפק אווירה מקומית מסורתית. הדוגמנים המגוונים ביניהם גם דניאל מוארס עם הטורט ואין מה לעשות הדובדבן שבקצפת היה לראות את מערכות הלבשות הכל כך מיוחדות לצד קולה הייחודי של לא אחרת מאשר לירז צ'רכי. שסיפקה לכל החוויה צליל קסום שקשר הכל יחד בסרט. 

עוד אנקדוטה מרגשת – חלק מפריטי הקולקציה שראינו על המסלול כבר יוצאים למכירה בחנויות יוקרה מסביב לעולם! בין אם בכולבו היוקרתי סלפרידג'ס או ברשת האופנה הישראלית רזילי ועוד ועוד. אז מה כבר ניתן לומר, הלוואי והיה לנו עוד!

Translate
דילוג לתוכן