“אני אוהבת להיות חלק מהעשייה הישראלית” – אניה מרטירוסוב בשיחה על אופנה, אינסטגרם ועוד

אם תשאלו רבים עמוד האינסטגרם של אניה מרטירוסוב הוא אחד מעמודי האופנה הישראליים הטובים ביותר בנוף. היא מקדמת אופנה ישראלית, יוצרת תוכן אומנותי ומצליחה במשך שנים לשמור על קו אחיד נקי והכי חשוב אותנטי. ישבנו איתה לשיחה לדבר על אופנה ישראלית, העשייה שלה בתעשייה המקומית וכן גם ההשפעה שלה ברשתות החברתיות… 

ספרי לנו קצת על עצמך ואיך בכלל הגעת לתעשיית האופנה הישראלית? 

“התחלתי בתור דוגמנית, אני מדגמנת “פול טיים” מגיל 19. דודי חסון ראה אותי ועשה את הטסט הראשון שלי והיה בינינו כזה קליק שאחר כך הוא ישר סגר אותי לאיזה 4/5 עבודות. ממש עבד לנו יחד ומאז עשינו דרך. אז נקודת הפתיחה שלי הייתה ממש טובה. התחלתי ב-MC2 של עופר רפאלי וישר טסתי לפריז, מילאנו, ניו יורק. כל הערים של הדוגמניות ולא היה קל. פתאום את יוצאת מישראל ומגלה שאם פה אני היחידה מטר שמונים, שם כולן כמוך והתחרות מטורפת. הכמות של הדוגמניות מטורפת. אבל ממש נהניתי מזה ועבדתי קשה עד שמצאתי עבודה. אני זוכרת שהיה לי רגע של פריצה, עשיתי תצוגה ואז לקחו אותי לקמפיין של אותו מותג – פורטס. צילמנו בקנדה ואלה היו הצעדים הראשונים שלי.

כשחזרתי לארץ לחגים הייתי בזוגיות ונכנסתי להריון מהבן הזוג (שהוא אבא של הבנות היום). אני לא יודעת להסביר את זה אבל לא היה לי ספק וידעתי שאני הולכת להמשיך עם ההריון. כך איימי נולדה ולא הרבה אחריה אליס ודווקא אחרי שהן נולדו העבודה שלי בארץ עלתה. דווקא אחרי שהפכתי להיות אמא דגמנתי בלי סוף. ואז גם האינסטגרם נכנס לחיינו.”

ומשם הכל היסטוריה? 

“כאשר האינסטגרם נכנס לחיי מצאתי פלטפורמה שאני גם יכולה לצלם, גם לשתף וגם לכתוב. אני מאוד אוהבת לצלם עוד מהטיולים השנתיים שהייתי יוצאת עם מצלמה ו-6 גלילי פילם, יש לי אלבומים שלמים. באותה תקופה התפרסמו עליי כתבות והתגובות לא היו סימפטיות. אני בטוחה שהרבה דוגמניות יכולות להתחבר לזה, ״שוב דודי מצלם את הדוגמנית הזו״. אבל בזכות האינסטגרם פתאום ראו את האופי שלי. שיתפתי את החיים שלי ואנשים גילו שאני אמא, מה אני אוהבת, מה אני עושה וזה הפך להיות כדור שלג שגדל. מצאתי בפלטפורמה בית לשתף אבל גם ליצור בו בלי להתחשבן ובלי לחשוב.”

אז איך את מגדירה את מה שאת עושה היום? את עדיין מגדירה את עצמך כדוגמנית? 

“אני מאוד אוהבת את המקצוע הזה, קיבלתי ממנו המון דברים טובים. יש בו צדדים אפלים כולנו יודעים אבל הייתי ילדה ביישנית וזה פתח אותי, אני באופן אישי נהנתי מהשנים שעבדתי וטסתי. יש לי מוסר עבודה מאוד גבוהה ואני מאוד נהנית להיות דוגמנית, אני גאה בזה אני לא רוצה לשנות את זה. היום אני מגדירה את עצמי כדוגמנית, יוצרת תוכן וצלמת שעוסקת באמנות ויצירה לכל דבר. כן… זה התפתח להמון מקומות שאני מאוד אוהבת.”

את מעלה בעיקר מעצבים ישראלים ומפרגנת להם האם זו אג׳נדה? 

“קודם כל מבחינתי מדובר בחיבור למה שאני רואה, לבגד. בעבודה שלי גיליתי שיש פה המון אנשים מוכשרים שעושים דברים מדהימים ובא לי לתת להם במה. בא לי להיות השגרירה של המותגים הישראלים. יש פה המון כישרון. באותה מידה יכול היה מעצב בינלאומי להציע לי משהו ואם זה לא התחבר לי זה לא היה קורה. וזה גם מה שמושך את העוקבים שלי הם מרגישים את האותנטיות שבדבר. היו לא פעם מקרים שפנו אליי ולא היה חיבור מוצלח וויתרתי גם אם היה תקציב. אין לי שום עניין לעשות משהו שאני לא מאמינה בו. וככה בעצם גיליתי את העולם הזה דרך הדוגמנות.”

“בהתחלה פחות התעסקתי בזה, אבל לאט לאט נחשפתי לעוד ועוד מעצבים. לדוגמא אביבה זילברמן שדיגמנתי לה והתאהבתי בבגדים שלה ובן אדם עצמו. היא אישה סופר מוכשרת. עוד מותג שעושה עבודה מדהימה זה טרס שאני מעולפת על הדברים שלהן. וגם אתא לדוגמא זה מותג שהתחברתי אליו לפני הרבה שנים,  אפילו עשינו קולקציה יחד.” 

“אני מאוד אוהבת להיות חלק מהעשייה הישראלית ואני חושבת שיש לנו פה המון אנשים מוכשרים שלא נופלים מאף יוצר בחו״ל. יש משהו במאבק הישראלי שהוא נותן להם חספוס, למעצבים שלנו יש משהו אקסטרה. אם אני אחפש תיק אני לא אלך על מותג גדול, אני אוהבת עיצוב ייחודי ויש פה המון ממה לבחור בארץ. “

ספרי לנו על הקולקציה שהוצאת בשיתוף טרמינל איקס 

“כן זו כבר הקולקציה השניה. עשינו קולקציה שנה שעברה של טישרטים עם הקעקועים שלי והאמת שזו הייתה הצלחה. הטישרטים פשוט עפו וזה היה לי הכי מחמיא בעולם. אז הפעם עשינו עוד כמה צבעים לקיץ עם כמה קעקועים חדשים.”  

את חושבת לעשות קולקציה של בגדים משלך? 

“כרגע לא. זה כאילו ״מתבקש” אבל אם כמה שאני אוהבת בגדים זה לא הדבר שהכי מעניין אותי. הרבה יותר יהיה מעניין מבחינתי לשים את האומנות שלי על קנבס חלק, כמו טישרט. עדיין. אני אומרת עדיין כי אין לדעת אבל אני מתה על מה שאני עושה. יצירת תוכן וצילום זה פשוט משהו שאני אוהבת. תמיד אומרים לי שהתמונות שלי עושות חשק וזה מבחינתי גורם לי להרגיש שעשיתי את שלי. מעניין אותי להביא תכנים צילומיים שהם גבוהים. באופן והסגנון האישי שלי וגם הלקוחות יודעים שיש לי את הקהל שלי.”

רעות – שתדעי שמהצד אני יכולה להעיד שהתכנים שלך באמת גבוהים כמו שאת מתארת אותם 

“דיברתי על זה בדיוק עם קולגה. אמרתי לה שאני מעלה לעצמי את הרף של הפרפקציוניזם והאיכותיות ככל שאני רואה שהתוכן באינסטגרם הופך ליותר ויותר נמוך. זה כיף לשמוע שרואים את זה, אני באינסטגרם מהיום הראשון. והוא עבר שינוי מהותי היום אתה צריך לעבוד יותר קשה מבעבר. אבל זה לא המניע שלי אני יעלה תמונה גם ב-12 בצהריים אני לא מונעת מלייקים או אלגוריתם. אני ממש עושה מה שנראה לי לנכון ובא לי באותו הרגע. זאת הפלטפורמה שלי זה המגרש שלי ואני יכולה להפגיז ביום אחד להיעלם ביום אחר. אבל זה באמת בחוקים שלי כדי לשמור על שפיות בפלטפורמה שהפכה להיות וואו.”

אז את בן אדם שחי מאוד מהרגע להרגע, יש לך תוכנית מה יהיה עוד 5 שנים ? חלום שעוד לא הגשמת בתעשייה הזו? 

“דווקא בגלל הקורונה זכיתי לעבוד עם יותר מותגים, ליצור יותר תוכן ואני מאוד מרוצה מזה. וזה למה אני לא עושה דברים אחרים. אני יוצרת תוכן למותגים ונהנית ממנו ומבחינתי שימשך כמה שיותר. אם לא הייתי אוהבת את זה בטח הייתי עושה משהו אחר.” 

אם לא היית עושה אף אחד מהדברים האלה? מה היית עושה? 

אני אדם של יצירה, של אומנות וצילום. אני למדתי על עצמי שאני חייבת ליצור וזה לא משנה אם זה צילום או ציור או עיצוב או אפילו כתיבה. בתחילתו של האינסטגרם הייתי כותבת הרבה ומאוד נהנתי מזה. עכשיו מתבשל פרויקט שאני מאוד מצפה לו ואם אני מסתכלת על עצמי היום לעומת 5 שנים לאחור זה שמיים וארץ. להסתכל על איפה הייתי אז ומה שאני מציגה היום. הכל אחר לגמרי התפתחתי.”

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן