אף אחד לא ציפה לאורח הזה שסחף את שבוע האופנה בפריז

לשבוע האופנה בפריז, זה שחתם את חודש האופנה, הגיע אורח לא צפוי שסחף את הרשתות החברתיות והפך לתופעה של ממש. ולא, לא מדובר בטימות'י שאלאמה או מערכת היחסים השקרית שלו. אלא בפשפש אחד, שהפך למאות אלפים והתפשט ברחבי העיר. איים על קיומן של תצוגות וגרם לרבים מהמוזמנים פשוט מאוד לברוח. כעת מגיעים דיווחים על כתבים וקניינים ששוקלים להשאיר את המזוודות שלהם מאחוריהם ואיומים שונים מצד העוקבים. 

מכת הפשפשים בצרפת מסתבר, לא חדשה. כמה שנים שהעיר נלחמת בתופעה. אלא שעד היום לא נראתה התפשטות כמו זו של השבועות האחרונים.

פשפשים יש בכל מקום. אלא שבשבועות האחרונים זן חדש, שכנראה מתרבה מהר יותר מהשאר, השתלט על בירת צרפת. כך אם פעם היה אפשר להיפגש בפשפש בפארק בעיר. היום הוא כבר השתלט על מגוון רחב של חללים ציבוריים. בין אם במטרו, באוטובוסים או במלונות יוקרתיים. נראה כי החרק מטריל את פריז ומשתלט על כל חלקה טובה. ולמרות שלא מדובר בתופעה "מסכנת חיים", היא בהחלט מציקה ומאתגרת את הרשויות המקומיות. 

אלא שקיום שבוע האופנה בפריז הפך את החשש הצרפתי, לחשש בינלאומי. שכן רבים חוששים שהנוכחים באירוע יחזירו או "ייבואו" איתם את החרקים המזיקים. 

בכתבה נרחבת במגזין The cut תיארה דניה לוסי את האימה של המוזמנים והמוזמנות לשבוע האופנה פריז. אלו שהגיעו לראות תצוגות ולסקר עשייה מיוחדת… ומצאו עצמם בורחים מהעיר כל עוד נפשם בהם. סטייליסט אחד בעילום שם סיפר ללוסי כיצד גיהץ בסטימר כל לוק שנשלח אליו מצד מותגים בעיר. מקור אחר תיאר כיצד שם את הבגדים שלו בשקיות ניילון וזרק למקפיא במטרה להרוג (או להקפיא) את המזיקים. עוד נשמעו סיפורים על הדברת דלתות של חדרי מלון. גיהוץ מזרנים והתחמקות נרחבת מתחבורה ציבורית.

לאחר שנודע כי הפשפשים הגיעו גם לשדה התעופה סיפרה כתבת אחרת שהיא שוקלת להשאיר את המזוודה שלה וכל פרטי הלבוש שהביאה איתה בצרפת. זאת כדי שלא תחזיר איתה לארצות הברית את המזיקים. "לא הייתי מודעת למצב שבאתי. אבל במבט לאחור הייתה לי כזו חוויה שלא הייתי מוותרת על הטיול. אז אני מוכנה להשאיר את החפצים האהובים שלי מאחור, זו חובתי האזרחית. אף סוודר של מרני לא שווה את ההתפשטות שלהם בבית!". 

ואם בדרך העוקבים של כל אותם אנשים מקנאים בהם על ההזדמנות, הפעם הם מזהירים אותם באופן פומבי בתגובות שלא יגרמו למגפה. 

"כל הסיפור עם הפשפשים מפחיד. ובקרוב אנחנו נקלע אליו גם כי כל אנשי התעשייה הללו יחזרו ללוס אנג'לס וניו יורק" כתבה גולשת אחת. אחר נתן טיפים להוצאת המזיקים מהבגדים לאלו השבים משבוע האופנה וכתב "אף אחת לא רוצה להיות הביץ' שהביאה איתה פשפשים מפריז!". כעת אנחנו נחכה ונראה איך הסיפור הזה יגמר. וכן גם מי יהיה הביץ' של תעשיית האופנה שהביא איתו פשפשים… 

Translate
דילוג לתוכן