זו התצוגה הטובה ביותר מהיום ה-2 של שבוע האופנה קורנית FAC תל אביב 2023

יש הרבה ציניקנים שאוהבים ונהנים להתמרמר על שבוע האופנה. ויש אלו שלוקחים את הבמה בשתי ידיים. אלו המנצלים את המאורע בכדי לייצר פתח אל העשייה המקומית החשובה והייחודית שיש כאן. וכך בדיוק הייתה תצוגת האופנה של מותג האופנה הישראלי הוותיק אלמביקה. תצוגת אופנה שזיקקה בצורה טהורה את העשייה המקומית וחידדה את המשמעות של האירוע. העשייה (!). הגר אלמביק הצליחה לקחת את הנוכחות והנוכחים אל מסע מרתק אל תוך ההשראות והתחושות הסובבות אותה. אך בעיקר אם תשאלו אותנו גנבה את ההצגה וזכתה כתצוגה הטובה ביותר ביומו השני של שבוע האופנה קורנית FAC תל אביב 2023. אז מה היה שם? 

haydonperrior – צילום מסלול
שבוע האופנה קורנית תל אביב 2023 היה עמוס רגעים מרגשים עבור המותג הישראלי והגר אלמביק, המעצבת העומדת בראשו. 

בערב הפתיחה של האירוע קיבלה הגר אלמביק פרס מפעל חיים על פועלה לאורך 35 שנות אופנה. אלמביק נחשבת לאחת מהמעצבות הישראליות המוערכות והמצליחות ביותר בעולם. והחברה הנושאת את שמה היא היצואנית המובילה והגדולה בארץ בתעשיית האופנה. ואת יום התצוגות השני פתח המותג בקול תרועה עם מסע שכלל וידאו ארט, מופע מחול ויצירות אומנות שחגגו קיימות, נשיות ויצירה בלתי מתפשרת. 

התצוגה שהציגה את קולקציית הקיץ של המותג (וכן גם כמה פריטים מקולקציית החורף הבא) הזמינה את הצופה לצלול אל העולם האקספרסיוניסטי של המעצבת. וכן גם להכיר את כל גוף העבודה שלה הקשור באמנות, בצורות ובצבעים. וכמו תמיד במרכז הייתה האישה של אלמביקה. זו שהבגדים נועדו לתת לה את ביטוי אישי, חופש, תנועה וצבעוניות השמחה ובקויים הנקיים.

״הבגדים שלה עושים אותי מאושרת״ הצהירה אחת הנוכחות שהגיע בלוק מלא של המותג וחיכתה להיכנס לחלל התצוגה. 

והיא לא הייתה היחידה. אשמח להכליל ולומר כי בעודי מחפשת את הכיסא שלי יצא לי לראות מחזה מרתק. מרבית המוזמנות מציפות את האולם כאשר הן לובשות את מיטב עיצובייה של הגר אלמביק. צבעוניות, ייחודיות ומושכות הן ישבו אחת אחת להריע לאישה שהן כל כך מעריכות. והתחושה בקהל עוד לפני שהתחילה התצוגה הייתה מחממת לב. כזו שלא אשכח עוד הרבה זמן. רק לפני שבועות בודדים יצא לנו לשמוע את הקניינים מרחבי העולם מהללים את הקהילה שנוצרה במדינות המוצא שלהם סביב המותג. אבל לראות את השבט רחב הידיים של המותג בארץ הייתה חוויה יוצאת דופן בפני עצמה.

haydonperrior – צילום מסלול
וכך ב-3 המערכות של התצוגה הצליחה אלמביק לסחוף את הצופות בעזרת בגדים למסע מדוייק ומסוגנן להפליא

במערכה הראשונה הוצגו פריטים בהשראת העיר והיו חקירה אורבנית מופשטת של קווים ועיגולים וממשחקים גרפיים של שחור ולבן. הדוגמניות עלו יחד למסלול וצעדו לאורכו כמקשה אחת המדמה את הרב גוניות שלנו יחד. דומות אך שונות. במערכה השניה, קיבלנו את המפגש בין הטבע לעיר, והאינטרפרטציה חדשה  שהוא מקבל דרך צבעים, כתמים וצורות בקולור-בלוק נוסטלגי. חגיגה של צבע והבעה אישית. זאת בסטיילינג מדויק שגרם לכל אחת מהנוכחות לא משנה באיזה גיל למצוא את עצמה בין הדמויות הצועדות. 

אך בעיני הייתה זו דווקא המערכה השלישית והלבנה שהייתה הפינאלה המדויק. זו שהדגישה בצורה הטובה ביותר את קו ידה וכשרונה של הגר אלמביק ביצירת צורות וצלליות המכילות ומביעות כל אישה. בעזרת צבע אחיד יכלה העין להתרכז בכל דגם במבנה המדויק שלו. העיצוב הכל כך ייחודי למותג והאופן בו הוא מעצים כל אישה שצעדה בו. וכך נאבדנו בין בין שמלות בגזרות רומנטיות עם ניחוח ישן. ג'קטים בגזרות המפסלות בבד נושם את הלובשת… וקרוקס. כן, כן, קרוקס. שלמרבה ההפתעה היו שזורים בקולקציה בצורה בלתי מתאמצת ונתנו טאץ טרנדי ועכשווי מרגש. 

35 שנות עשייה במדינה המתפתחת שלנו זה לא דבר שבא בקלות. וכמה הדבר מתחדד באקלים הנוכחי של מדינתנו. אז איך מגיעים להישג שכזה? אם תשאלו אותי המותג אלמביקה מצליח לתת תשובה חדה ברורה – עשייה שמגיעה מהלב ונשארת נאמנה לו צולחת כל מכשול. 
Translate
דילוג לתוכן