אתם אולי שונאים אותם אבל הן פה להישאר – קרוקס עושה קאמבק

אתם אולי שונאים קרוקס, אבל הן הצליחו לחזור לעולמנו ולעשות (בשנית) מהפכה בעולם העסקים והאופנה. כן גם אני חשבתי שהנעל הכי חמה של 2007 תישאר כזכרון רחוק שאני אעדיף לשכוח. אבל היא כל מה שאני יכולה לחשוב עליו כבר חודשיים, ונראה שאני לא היחידה. מכירות הנעליים של החברה עלו, המניות נחטפות ושיתופי פעולה ייחודים נוצרים והופכים את הנעל ה״מגוחכת״ לאחת הנחשקות בעולם. אז מה השתנה אתם שואלים? האמת שלא מעט…

https://www.instagram.com/p/CFkZ3VtJhto/

אי שם ב-2001 בתערוכת ספנות בפורט לודרדייל הוצגה לראשונה נעל הקרוקס לעולם. נעל שנוצרה מחומר מיוחד שפותח בחברת Foam Creations במטרה להיות נעל העבודה החדשה והאקסקלוסיבית של ימאים ועובדי נמל. מאז נרכשה החברה בידי קרוקס שהפכה אותה ללהיט שסחף את העולם והפך אותה לאחת הנעליים הנרכשות בעולם, למעלה מ-300 מליון זוגות נמכרו מאז 2002 מסביב לעולם! אבל כמו עלייתן המטאורית של הקרוקס כך הגיעה גם נפילתה. זה לא שהנעל הפסיקה להימכר, אבל הנעל המבוקשת הפכה למושא לעג והצבעוניות שלה לדבר המעלה בחילה בקרב רבים. המניות צנחו המכירות ירדו ונוצר מעיין קונצנזוס על כך שהיא הנעל המכוערת בעולם.

 אבל זו לא הייתה המילה האחרונה של הקרוקס שבחמש השנים האחרונות לאט לאט עושות את דרכן חזרה ללב תעשיית האופנה. ב-2016 העלה מעצב העל כריסטופר קיין על המסלול נעלי קרוקס במראה אבן ייחודי אותן לבשו כל הדוגמניות. ב-2017 בשבוע האופנה בפריז פלטפורמות הקרוקס הורודות והצהובות כבשו את מסלול התצוגה של בית האופנה בלאנסיגה וסובבו ראשים עם המחיר המופקע של 850$ דולר. התגובות לא איחרו לבוא, רבים קראו למותג הזוי והשמיצו אותו ברשתות החברתיות אבל נראה היה שזה לא הפריע לחובבי האופנה לרכוש את כל הנעליים כשהן יצאו לחנויות. כשהתחלתי לכתוב את הכתבה רציתי לציין שתמורת 750 דולר תוכלו לרכוש זוג משומש ממש עכשיו באתר The Real Real אבל עברו שעתיים והן כבר נמכרו. 

https://www.instagram.com/p/CFzozTMnriQ/
אז איך מחזירים בעזרת האירועים האחרונים את הנעל ה״מכוערת״ בעולם חזרה לכל בית? בקרוקס לקחו את הזדמנויות בשתי ידיים והחלו ליצור עוד שיתופי פעולה ייחודים.

החברה הבינה שביצירת קולקציות ייחודיות במהדורה מוגבלת עם חברות סטריט ״היי אנד״ ומפורסמים בעלי טעם היא יכולה למצב את עצמה מחדש כנעל היחודית והאופנתית ביותר. זה יגרום לצרכני האופנה הצעירים שרוצים להיות חלק מהסצנה לרכוש אותה גם אם הם לא בהכרח מתים עליה. שיתופי הפעולה של החברה עם די ג׳י חאליד, פוסט מאלון, באד באני, PLEASURES, Beams ואפילו KFC כבר הפכו לסיפורי הצלחה. היעד המסתמן הבא? ג׳סטין ביבר. הזמר, שנצפה נועל קרוקס לא מעט פעמים בשנים האחרונות, העלה לאחרונה בתרגיל יחצני מעולה תמונה לאינסטגרם בה מצולמות נעלי הקורקס שלו צפות בבריכה. התמונה שעשתה המון רעש, הצליחה להחזיר את המותג לתודעה והעלתה את השאלה, האם הקרוקס חזרו לאופנה? 

יש אלו שיטענו כי גם ג׳סטין ביבר או תצוגות אופנה לא יצליחו להחזיר את הנעל לאופנה. להם אני אומרת, ומה עם הקורונה?

בתקופה המוזרה בה אנו חיים, בגדים ונעליים הפכו פתאום לפריטים זרים שאנחנו לא באמת עושים בהם שימוש. הנוחות הפכה להיות בראש סדר העדיפויות שלנו והמותג זוכה שוב לאהדה. מומחים פיננסים ממליצים לרכוש עכשיו מניות של החברה בטענה שהיא הולכת להיות שוות ערך לזו של נייקי ומוכיחה זו בצמיחה שלה בשנים האחרונות. העלייה ברכישת מניות החברה צמחה על פי Investor Place ב-63% רק בשנה האחרונה, ב-145% בשנתיים האחרונות וב-390% בשלוש שנים האחרונות. האנליסט סם פוסר מחברת Susquehanna financial מסר בספטמבר ל-GQ כי ״המגפה העולמית רק חיזקה את המותג ושיתופי הפעולה עם מפורסמים והמותגים השונים יכולה לקחת אותו לסטרטוספרה אחרת״. גם בחברת weshoes המייבאת את מגוון נעלי הקרוקס נרשמה עלייה במכירות הנעליים מאז תחילת הקורונה.

הדגם החדש של הנעל עם הפלטפורמה הגבוהה שהגיע בקיץ בצבעי פסטל והחורף הגיע גם בשחור (!!) ולבן עם עיטור ברזל נחטף מהחנויות ברגע שהן נחתו בארץ, למרות הסגר. באינטסגרם ניתן להתחיל לראות אותן מבצבצות על אנשי תעשייה אירופאים ובשבועות האופנה האחרונים הן נצפו גם על קניינים וסטייליסטים שהגיעו לתצוגות. 

https://www.instagram.com/p/CEn_HcXnzI4/

אני בטוחה שאף אחד או אחת מכן לא יכול לשים יד על הלב ולהישבע שמעולם לא היה לו זוג. גם אם אתם חושבים שהן מחרידות, הייתי מחכה קצת לפני שאני מכריזה על דעתי ברבים, נראה שהיא הולכת להשתנות… גם אני הייתי סקפטית ועכשיו תוכלו לראות אותי נועלת את דגם הפלטפורמה השחור שלי בכל אופציה.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן