מעצב האופנה האגדי איסי מיאקי נפטר בגיל 84

מעצב האופנה האגדי איסי מיאקי נפטר ב-5 באוגוסט בעקבות סרטן הכבד בגיל 84 בבית חולים בטוקיו. פטירתו התפרסמה רק עכשיו בהודעה רשמית שפרסמה קבוצת איסי מיאקי וסטודיו העיצוב מיאקי. מיאקי היה ידוע בעיקר בזכות חדשות הטקסטיל וליין הבשמים המפורסם שלו. 

בהודעה הרשמית שהתפרסמה נכתב כי מיאקי נפטר לאחר מאבק במחלת סרטן הכבד כאשר הוא מוקף באנשים החשובים לו. 

לבקשת המעצב לא יערך טקס הלוויה או טקס אשכבה. “[הוא] לעולם לא היה זה שיאמץ טרנדים. הרוח הדינמית של מיאקי הונעה על ידי יצר הסקרנות והרצון להעביר אושר דרך המדיום שהוא, עיצוב. תמיד החלוץ, מיאקי אימץ מלאכת יד מסורתית וניסה למצוא את הפתרון העיצובי הבא. הטכנולוגיה החדישה ביותר דרך מחקר ופיתוח. הוא מעולם לא לקח צעד אחורה מהאהבה שלו, תהליך יצירת דברים. הוא המשיך לעבוד עם הצוותים שלו וליצור עיצובים חדשים זאת כאשר הוא מפקח על כל הקולקציות תחת הלייבל של איסי מיאקי. הרוח שלו של אושר, העצמה ויופי תמשיך להתקיים. זאת דרך דורות ההמשך.”

מיאקי למד עיצוב גרפי בטוקיו ועבר לפריז ב-1965 שם נרשם ולמד ב-ECSCP בית הספר לחייטות וקוטור. בזמן שהותו בפריז עבד בבתי האופנה של גיא לרוש וג’יבנשי. לאחר מכן עבר לניו יורק לעבוד אצל ג’פרי בין. איסי מיאקי הקים את בית האופנה שלו ב-1970. בית האופנה התאפיין בעיצובים צבעוניים, חדשניים ופרקטיים. הוא היה בין המעצבים היפנים הראשונים שהציגו בפריז. וכן גם חלק מהתנועה שהכניסה בזמנו את “לבוש האיים” אל עולם האופנה. הוא זה שהציג לעולם את בד ה- “micro pleating” שהוא חשף לראשונה ב-1988 ולאחרונה חוזר לכותרות. סימן היכר נוסף הוא ליין הבשמים החדשני שהקים והפך לאחד הנמכרים בכל הזמנים. המוכר והאהוב מביניהם הוא כמובן L’Eau d’Issey. 

בראיונות היה מספר המעצב כי כאשר היה קטן רצה להיות רקדן או אתלט עד שנחשף למגזיני האופנה של אחותו. על פי הידיעה במגזין האופנה WWD המעצב לא עמד בחזית העיצוב של המותג זמן מה. ובעצם העביר את המושכות לממשיכי דרכו בחברה. אלו המשיכו את קו העיצוב וייצרו תצוגות ייחודיות ולא שגרתיות שכללו מחול ופרפורמנס. 

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן