BringThemHomeNow#

למה קמפיין הסתיו של המותג KITH מקבל תגובות מעורבות?

קמפיין סתיו 2023 של המותג קית' התפרסם בתחילת השבוע וגרר תגובות מעורבות ברשת. עם זאת הוא מספק הצצה לטרנדים שצפויים לנו באופנת הגברים לעונה הקרובה. אז גברים זה בשבילכם.

המותג האמריקאי קית' שנוסד בשנת 2011 ע"י רוני פייג בחר בדמות שנויה במחלוקת לקמפיין הסתיו שלו. המותג שמגדיר עצמו כאופנת רחוב גבוהה בחר בשחקן הסקוטי בריאן קוקס א.ק.א לוגן רוי, איל ההון והתקשורת של אמריקה בסדרה (המעולה והמועדפת עליי בשנה החולפת) 'יורשים' אשר חזר לחיים אופטימי מתמיד. או שהוא בכלל עלה לגן עדן?  

סדרת המופת מבית HBO הגדירה מחדש את המושג אופנה שקטה. אותה אופנה מגיעה אלינו מהאלפיון, לא סתם מעשירים שמנפנפים בכסף שלהם ומתהדרים בלוגואים אלא האולטרה עשירים. שבוחרים באופנה נקייה וחרישית, כשמה כן היא. אופנה העשויה מהחומרים הטובים ביותר בתעשייה ומבוצעת לעילא, הן בסדרה והן בחיים.

בקמפיין המתוקשר ניתן לראות רפרנסים חוזרים לסצנות וקוד הלבוש של הדמות מתוך הסדרה.  

שיירה של ג'יפים שחורים וממוגנים נכנסים בזה אחר זה לחניית האחוזה (של פייג כך מתברר בהמשך), ומאחד מהם יוצא השחקן בלבוש מאופק. כובע ברט ומשקפיי שמש. בניגוד לאנרגיה הפטריארכלית החזקה המזוהה איתו בסדרה, הסצנות הן חיוביות ומשובבות נפש. קוקס יוצא אל חצר האחוזה בלוקים קלילים וספורטיביים ומשקה את שדות הפרחים, פותח בקבוק יין ונהנה לעת ערב.

באינסטגרם של המותג התגובות היו חלוקות, חלקן שיבחו את הבחירה בקוקס שכן הוא מייצג את חזון המותג. מאידך היו מי ששאלו מדוע מותג המתמחה באופנה לקהל יעד צעיר של גברים, נשים וילדים בוחר בשחקן בן ה77 לקמפיין שכזה? בביקורת נוספת נכתב "הבחירה ב"סבא שלי" מוציאה כל חשק לרכוש מהמותג." ו"אולי בחרו בו כדי להצדיק את המחירים? שכן רק מבוגרים אמידים יכולים להרשות לעצמם לקנות אופנת רחוב בסכומים האלה?"

התשובה האייקונית של לוגן רוי לכל שלא עולה על רוחו תהיה גם התשובה שלי, SO FUCK OFF.

"קית' לא נסחפים לטרנדים מוגזמים כמו הרשתות הגדולות. וכיוון שהם מותג גבוה הקולקציה שלהם מהודקת ומאופקת יותר." אומרת לנו טרנדולוגית מחלקת גברים באחת מחברות האופנה הגדולות בישראל. "ניתן לראות ניצוצות בתצוגות ובבתי האופנה הגדולים. הדבר הבולט ביותר כרגע וגם המסחרי ביותר הוא אופנת המירוצים שהחלה בחורף הקודם וממשיכה איתנו גם העונה. שם נראה אותה מגיעה בפרשנות יותר משופשפת, סגנון הוינטג' ניכר בצבעים ועיבודי הבד."

"בקולקציות סתיו וחורף הקרובות נראה גזרות לא קונבנציונליות לגבר. כל מה שנתפס בעיננו כרחב עד היום מקבל פרופורציות חדשות. ברשתות הספרדיות אפשר לראות את זה בצורה הכי בהירה אחרי תרגום מעולם האופנה העילי למסחרי. את המקום של הג'ינסים תפסו הדגמ"חים והקרגואים. אלו יקבלו עכשיו נפחים חדשים ותוספות כיסים. את הג'ינסים נראה יותר באקססוריז, כובעים ונעליים. החידוש הוא בשטיפות. הצבע הטבעי של הג'ינס מאוד חוזר עכשיו לאופנה. בכל העולם מחפשים לפשט".

Translate
דילוג לתוכן