התצוגות הטובות ביותר משבוע האופנה בלונדון SS23

כמו בכל שבוע אופנה וכמובן כהרגלנו במגזין הגיע סיכום שבוע האופנה של תופים… לונדון! כן עבר קצת זמן, אבל היי יש פה תצוגות שאסור לפספס. אף פעם. היום אציג לכן ולכם את 5 הקולקציות שלדעתי שווה לראות ולהכיר מקרוב. כל מעצב ומעצבת ברשימה הצליחו לזקק את העולם בו אנו חיים ליצירות לבישות מסקרנות ומיוחדות. אז על מה אני מדברת? בואו נתחיל…

Simone Rocha

אחת המעצבות הבריטיות האהובות עלינו פה במערכת. סימון רושה, הגברת שלא מאכזבת. כן אמרנו את זה. רבים ברשתות החברתיות קראו לקולקציה הנוכחית נפילה או אובדן דרך. אבל אנחנו לא מסכימות. היופי בעיצובייה של סימון רושה הוא האופן בו היא משלבת בכל פעם מחדש את ההשראה שלה ביצירה מבלי לאבד את קו העיצוב הייחודי שלה. גם כאן כמו בקולקציות עבר ברור לכל אחד ממבט ראשון של מי הבגד. 

אז כן היה פחות טול ופוך ולא בגלל שבפעם הראשונה המעצבת מציגה בגדי גברים (למרות שבואו ההינומות, זה מלא טול ופופ!). אלא כדי להדק את העברת המסר וההשראה שהייתה מצנחים, שבריריות ואלמנטים של מלחמה. שמלות רכות קיבלו טוויסטים עם רתמות תואמות, ג’קטים צבאיים הפכו לשמלות רכות וכן הלאה וכן הלאה. כרגיל הצלחה מסחררת מבית סימון רושה.

Knwls

הצמד, שרלוט נולס ואלכסנדר ארנולט, שעומד מאחורי המותג KNWLS מצליח בכל עונה לשדרג את קו העיצוב בצורה אחידה. מה זה אומר? מעונה לעונה המותג שהפך לסנסציה שומר על הקו הייחודי שלו ומוסיף לו טוויסטים קטנים. יש מי שיגידו שהמותג הוא ההגדרה של “טרנדי” אלא שנראה כי המעצבים הצליחו לרתום את רוח התקופה לאמירה העיצובית שלהם ולא להפך. בקולקציה האחרונה יכולנו לראות את אלמנטי המפתח של המותג במשחקי שקיפויות מהפנטים. גזרות ג’ינסים ייחודיות וניגודים יפהפיים בין רוך לקשיחות חומרית. 

Yuhan Wang

גם יוהאן וונג היא בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בסנטרל סיינט מרטין והציגה בשבוע האופנה בלונדון ב-3 השנים האחרונות. אם בקולקציות קודמת המעצבת שילבה את ההדפס והגזרות הרומנטיות למערכות לבוש מהוקצעות. הקולקציה הנוכחית הרגישה ניסיונית יותר. אולי אפילו קצת סוריאליסטית. כאילו היא שיחררה בה כל רסן ונתנה לבדים לשחק ולהתעופף בעצמם לכדי עיצוב. אנחנו עפנו על זה. השילובים מיוחדים, הצבעים מקפיצים ומערכות הלבוש מאתגרות בכל פעם את עין המתבונן עם כל תנועה. 

Bora Aksu

המעצב הבריטי בורה אקסו הוא בוגר המחלקה לעיצוב אופנה בסנטרל סיינט מרטין. והוא מוכר בעולם בזכות הסגנון הרומנטי וכמעט תיאטרלי. העיצובים שלו תמיד מדויקים, חדים ויצירתיים. והדוגמניות נראות כאילו יצאו מספר ילדים. הקולקציה שהוצגה בלונדון בשבוע שעבר נפתחה על ידי מתופף שפתח מצעד אינסופי של שמלות ועיצובים בהשראה צבאית. אבל למרות דברים אחרים שראינו על המסלולים ההשראה של אקסו לא הייתה של מלחמה. אלא מעיין ייצוג נקי, נשי ורך כזה שמאפשר אולי להסתכל על האלמנטים “הכוחניים” בתמימות וסלחנות. 

16Arlington

זו הקולקציה השניה שהמותג 16Arlington הציג בשבוע האופנה בלונדון. וגם הפעם אנחנו רואות לנכון להתייחס ליצירה המופלאה שעלתה על מסלול התצוגה. מאז הצגת הקולקציה הקודמת המותג זוכה להצלחה בלי ניתנת לשיעור והפך מהר מאוד לכזה שנמכר בכמות חנויות לא מבוטלת ברחבי העולם. ובצדק, כי העיצוב המדויק והנקי הופך את פריטי המותג לעכשווים ואל זמניים. כאלו שבהחלט עומדים בטרנדים העולים אך באותה נשימה יהיו “נכונים” לנצח.

אחד האלמנטים האהובים עליי בהצגת הקולקציות של המותג הוא חלל התצוגה האחיד. שנותן לכל מערכת לבוש את המקום לזרוח מבלי להכביד. דבר שהתאים בול לקו האדג’י שנראה על המסלול עם הדפסי נחש עוצמתיים, צלליות המשחקות על הקו בין הגלוי לנסתר והמון בלינג. 

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן