BringThemHomeNow#

3 המותגים שאתן.ם לא מכירות.ים משבוע האופנה לונדון AW23

כמו בכל חודש אופנה וכמובן כהרגלנו במגזין הגיע סיכום שבוע האופנה. שבוע האופנה לונדון ממש כמו בניו יורק באופן די מאכזב לא הרשים אותי. בתי האופנה הגדולים והמוכרים לא חידשו כלום. אני מרגישה ששוב אנחנו רואים את אותם הטרנדים בכל תצוגה. והעונה אני מרגישה שהמותגים הלא מוכרים והצעירים הם אלה שהציגו את הקולקציות הטובות ביותר, גם בלונדון. אז הנה 3 המותגים שכל אחד לדעתי צריך להכיר ושהתצוגות שלהם היו באמת מרעננות ומחדשות. בואו נתחיל.

Susan Fang

התצוגה של המעצבת סוזן פנג הייתה בין המשונות והמדהימות שנראו בשבוע האופנה לונדון. פנג פתחה את המותג שלה ב-2017 ממש לאחר סיום לימודייה בסנטרל סיינט מרטינס. היא מעצבת מעוטרת שהייתה מועמדת בעבר לפרס LVMH ואף נבחרה ע״י פורבס ברשימת 30 מתחת 30 שלהם בשנת ב-2019 ו-2020. המותג הנושא את שמה מתרכז בחדשנות בטקסטיל ובפיתוח שיטות מתחשבות בסביבה בעיצוב ובייצור. העיצובים שלה נמכרים בחנויות הבוטיק הגדולות בעולם החל מדובר סטריט מרקט ועד נט אה פורטה. 

הקולקציה שהעלתה על המסלול העונה תפסה את עיני. כל מערכת לבוש הייתה יותר מעניינת מהשנייה וגם כאן נאמנות ואותנטיות היו שם המשחק. אלא שהערך המוסף של יצירותיה של פנג הוא שהן נחשבות לאומנות מקורית בעיני. ועם התחלנו לדבר על חדשנות – האקססוריז כולם הודפסו בתלת מימד. תחרה צמר וסרטים קיבלו חיים חדשים משאריות העונה שעברה. ״היה חשוב לי להביא בחשבון שכל חומר ישומש ושום דבר לא יתבזבז״ אמרה סוזן לווג. יש לעצור לרגע גם לדבר על הילדים המתוקים על המסלול וכל אלו יחד… ממש השראה!  

Tove

המותג טוב הוקם ב-2019 ע״י המעצבות קמיליה פרי והולי רייט שהכירו כאשר עבדו יחד במותג אופנה אחר, טופשופ. טוב הוקם במטרה לבנות מותג אופנה שייצר אופנה יפה איכותית ומתחשבת בסביבה. כזו שתלווה כל אישה לאורך חייה. כך כל הבדים שלהם אורגנים וטבעיים באיכות הגבוהה ביותר. או לחילופין בדים ממוחזרים שמגיעים ממפעלים בדרגת זיהום נמוכה זאת בניסיון להפחית את טביעת הפחמן הדו חמצנית עד כמה שאפשר. 

עוד עובדה מעניינת היא שחוץ מהמעצבות, המותג מעסיק עוד 5 נשים המרכיבות את העסק כולו. כולן אמהות שיצרו יחד מותג וחלל עבודה המאפשר להן לאזן ולהגשים את חיי המשפחה והקריירה. בחרתי בקולקציה הזו כי לדעתי אפשר ללמוד מהן איך לעשות קולקציה חכמה ונצחית שעדיין מחדשת בעיצובים וגזרות. כזו שלמרות הכל מראה לנו פריטים חדשים שלא ראינו בכל תצוגה אחרת.

Talia Byre 

טליה בייר היא מעצבת צעירה שנולדה בליברפול למשפחה של חייטים שהיו בעלי בוטיק בגדים. אין עליה עוד המון מידע ואפילו אין לה אתר אינטרנט! דבר שגרם לי רק לחקור אותה הרבה יותר. והאמת? שנותרתי סקרנית. זאת הקולקציה השנייה שהיא מציגה בשבוע האופנה בלונדון. ובחרתי להציג אותה כי אפשר לראות בשתי הקולקציות שהציגה קו נקי וכתב יד ברור. ואני חושבת שממש כמו טוב (המותג מלמעלה, לא המילה) היא העלתה תצוגה אותנטית, מדויקת ונאמנה לעצמה. גם פה לא תראו "טרנדים" שקורים בעולם האופנה עכשיו. 

הקולקציה עוצבה בעקבות שינויים אישיים שחוותה המעצבת בחייה ושאבה השראה מיצירותיה של הציירת האמריקאית הלן פרנקנטלר. כך ניתן לראות שבעזרת צבע וגזרה היא יוצרת את האישה שלה. האנטי גיבורה החזקה. גם פה, אם אנחנו מדברים על איכות הסביבה, ניתן לראות גישה עיצובית שמקדשת איכות ופרקטיות אל זמנית. הבגדים מצד אחד נקיים ו"פשוטים". אך מצד שני לכל אחד מהם יש אדג׳ וקו מיוחד המחבר את הכלל לעיצוב המיוחד שלה.

Translate
דילוג לתוכן