אלו התצוגות שאסור לפספס משבוע האופנה במילאנו ss22

שבוע האופנה במילאנו SS22 נגמר ביום שני. ולמרות כל השינויים שחשבנו שיקרו בעולם האופנה לאחר הקורונה, הוא התקיים במתכונת מלאה! שוב עם אורחים, מפורסמים בשורות הראשונות ומסלולים מלאים בשמות החמים ביותר. אז מה היו התצוגות שאסור לפספס? ומה היו הלוקים ששבו את ליבנו? סיכמתי לכם את 8 התצוגות שאסור לפספס משבוע האופנה במילאנו במקום אחד. ככה שלא תצטרכו לפשפש ולבזבז את הזמן שלכם בעבודת מחקר… שנתחיל ? 

1. Blumarine

המותג שנפתח בשנת 1977 בקפרי שבאיטליה ע״י אנה מולינרי וג׳ינפאולו טרביני הציג בפעם הראשונה ב-1981 בשבוע האופנה במילאנו. השבוע קיבלנו תצוגה צבעונית ומלאת פלאשבקים מהעבר. התצוגה המדהימה (והאהובה עליי משבוע האופנה במילאנו) הציגה קולקציית קיץ חלומית ולבישה שצריך בארון. בין הדגמים מלא טרנדים משנות ה-2000 שכולנו לבשנו בתור ילדות או נערות. בין אם מדובר באלמנטים של פרפרים ופרחים, המשקפיים הורודים, החגורות הענקיות והמנצנצות או אפילו הנצנצים על הגוף. שהזכירו לי שבשנת 2010 כולנו שמנו נצנצים על הגוף עם המברשת של ללין. בקיצור בלומרין רומזות לנו להצטייד. והנה לינק למי שרוצה להזמין נצנצים כבר עכשיו. 

2.GCDS

ג׳וליאנו וג׳ורדנו קלזה פתחו את המותג בשנת 2015 אחרי שג׳וליאנו חזר מלימודים בשנחאי וחלם לתת למושג ״made in italy” גישה צעירה יותר. השם של המותג הוא ראשי התיבות של הביטוי ״אלוהים לא יכול להשמיד את בגדי הרחוב״. ואכן העיצובים של המותג חדשניים, אירוניים ונותנים משמעות / טוויסט חדש לעיצוב האיטלקי המסורתי. אני אישית עוקבת אחריהם מאז שפתחו וכל קולקציה שלהם בעייני קולעת בול. 

3.Giorgio Armani 

התצוגה של ארמני שהתקיימה בביתו שבמילאנו הייתה נוסטלגית. הסגנון העיצובי, הגזרות והחיוכים של הדוגמניות הזכירו לנו תצוגות משנות ה40׳. אבל את האמת מה ששבה את ליבי היו השמלות המדהימות לקראת סוף התצוגה. הצבעים של הבדים, השקיפויות והגזרות הפכו את השמלות לחלומיות כמו עננים בפנטזיה של דיסני. או שזאת רק אני? עוד דבר שיש לציין שהיה זה ארמני שיצא ראשון עם המכתב הפתוח שאמר שיש לשנות את לוח השנה של עולם האופנה ולצמצם את כמות הקולקציות שיוצאות. זאת כדי לתרום לסביבה ולאומנות שבעיצוב. בנתיים נראה שהוא קיצץ רק תצוגה אחת וממשיך לעשות כל מה שקרא לחבריו להפסיק לעשות. 

4. Versace

האתר של ורסצ׳ה קרס מרוב כניסות בזמן הלייב סטרים של התצוגה (אולי בגלל השמועות על פנדי?) ובתכלס אפשר להבין. כמו כל שנה דונטלה מפציצה וכל לוק ולוק בתצוגה היו מדהימים. דואה ליפה, אמילי רטאייקאוסקי, לורדס ונעמי קמפבל הלכו על המסלול בלוקים מדהימים והרבה יותר לבישים מהעונה הקודמת. מה שכן בלט שוב היה מגוון הדוגמניות שהלכו על המסלול והציגו דגמים המגוונים. 

5. Fendace 

התברר שזו לא הייתה שמועה. התצוגה הכי מדוברת בשבוע האופנה מילאנו הייתה שיתוף הפעולה בית שני בתי האופנה האיטלקים הגדולים ביותר פנדי וורסצ׳ה. כאשר שתי קולקציות הוצגו בתצוגה אחת. אחת בה המעצב של פנדי, קים ג׳ונס עיצוב קולקציה לורסצ׳ה וכך גם להפך. אני אישית אהבתי יותר את הטייק של דונטלה לפנדי אבל שתי התצוגות היו מעולות. בתצוגה הזו אתם חייבים לצפות ולא רק לראות בתמונות. הנה לינק  לתצוגה ביוטיוב

6. MSGM

מאסימו ג׳יאורגטי הוא בן לסוחרי בדים מהעיר רימיני שבאיטליה. הוא הקים את המותג בשנת 2009 והפך במהרה למעצב הצעיר המבטיח של איטליה ואף נבחר ב-2015 להיות המעצב של בית האופנה פוצ׳י. הקולקציה הנוכחית שעיצב כל כך קיצית שאני לרגע רוצה שהקיץ יחזור (ואני בן אדם של חורף). היא נוצרה בהשראת החופשה הקיצית של המעצב באלפים. מאסימוו אף אמר כמה הוא שמח התצוגות חזרו ושיש קהל אך שהפעם הוא בוחר לעשות משהו שונה קטן ומצומצם באוויר הפתוח. הצבעים והפרינטים של הפריטים פשוט מדהימים!

7. SPORTMAX

ספורטמקס הוקמה בשנת 1969  כחברת בת של המותג המיתולוגי האיטלקי הוותיק מקס מרה. מקס מרה נפתח ע״י המעצב אצ׳ילה מרמוטי בשנת 1951 באיטליה ומאז פתח כמה לייבלים קטנים בתוכו כמו ספורטמקס. הקולקציה הנוכחית של המותג הייתה הטובה ביותר שראיתי. נושא התצוגה היה ״מה יקרה אם נשלב ברוק עם מנימליזם״. ואפשר ממש לראות איך עולם ההלבשה התחתונה וה”חשוף” חוזרים. ואו. 

8. Missoni

למי שלא מכיר המותג מיסוני נפתח ע״י אוטביו ורוזיטה מיסוני בשנת 1953 והיה מותג לסריגים. הם הציגו לראשונה בשבוע האופנה במילאנו בשנת 1958 ומאז הפכו לאחד מבתי האופנה הגדולים של איטליה. כשסימן ההיכר שלהם הוא הבגדים הסרוגים והצבעוניות המיוחדת שנשמרת ואפשר גם לראות עד היום על המסלול. כן, גם בתצוגה האחרונה. אני אישית מאוד אוהבת ששומרים על זהות של בית אופנה כזה גדול אחרי כל כך הרבה שנים ומביאים לו את הטוויסטים הטרנדים. ממש כמו בתצוגה האחרונה. אחרי שנים של דשדוש הקולקציה הנוכחית מרגישה כמו משב רוח רענן. 

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן