BringThemHomeNow#

אחרי שכבשה את ישראל, מוריאל לאופר יוצאת לכבוש את העולם

מוריאל לאופר רק בת 30 כבר כובשת פסגה חדשה. לאופר עומדת בראש בית האופנה הנושא את שמה, שקיים כבר מעל עשור, וכבש את תעשיית התפירה העילית בארץ. כעת לאחר פתיחת סניף שלישי והצלחתה של קולקציית ה- Ready to Wear. הגיעה העת להתרחב, לחו"ל (!). יצא לנו לשבת לשיחה עם המעצבת הצעירה ולשמוע על הדרך שעשתה, החלום לכבוש גם את הקהל מעבר לים וכמובן הקולקציה האחרונה שהשיקה ממש לא מזמן… 

אז מוריאל ספרי לנו קצת על עצמך ואיך הגעת לעולם העיצוב? 

"אני מוריאל, בת 30 נשואה פעם שנייה עם ילדה בת 12. יש לי את הסטודיו שלי כבר עשור, אני מעצבת שמלות כלה וערב ובנוסף יש לי גם ליין בגדים. אני שמחה להגיד שזה הסטודיו השלישי שלי. פתחתי את הראשון ועם השנים התפתחנו עוד ועוד. ועכשיו הגענו לשלישי והגדול ביותר. אני בעצם התחלתי ללמוד תפירה ותדמיתנות עוד בתיכון. אז בחרתי ללמוד בעצם מהרצון שלי לעצב לעצמי בגדים ומשם זה המשיך לקריירה. אחרי התיכון למדתי עיצוב אופנה בקווים ואחר כך עברתי לעשות תואר במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר." 

מעניין אותי למה בחרת דווקא לעצב שמלות כלה, כי מדובר בכל זאת בשוק רווי מאוד  

"שמלות כלה זה דבר שאני מאוד אוהבת. קודם כל זה לעסוק ביום הכי מאושר של הבנות שמגיעות אליי. ויש בזה משהו מאוד כיף. הליווי, ההתרגשות, להגשים להן חלום או פנטזיה יש בזה המון סיפוק. כי בליווי כלה יש משהו משמעותי, אני חווה יחד איתן את כל התהליך אני רואה את הרגשות, את ההתלבטויות ועוברת איתן דרך, דרך העיצוב. אני גם מאוד טובה עם אנשים ובחרתי באהבה דווקא בכלות. ככה אני, אני נהנת מזה. אני אדם רגוע, גם זה משתלב לי מאוד טוב והעשייה מספקת אותי."

מבחינת עיצוב איך היית מתארת את הסגנון שלך? האם הגעת למקצוע עם תשוקה לשנות בו משהו? 

"אני רציתי לעצב את מה שאני חושבת ומאמינה. לא בדקתי בהכרח מה חסר בשוק. כל הקולקציות שלי מההתחלה היו אני. לא עקבתי אחרי טרנדים או משהו כזה. זו הבעה עצמית נטו ואני חושבת שרואים גם את טביעת היד שלי בכל הקולקציות לאורך השנים. יש בהן את הקו שלי וכל הכלות שבאות מגיעות כי הן מתחברות לקו הספציפי הזה שלי. הן יכלו למדוד מאות שמלות אבל הן הגיעו אליי כי הן התחברו אליו. אני כן עושה שמלות בעיצובים אישיים אבל בקולקציות זה תמיד מה שאני מאמינה והאישיות שלי." 

ואיך קרה שבחרת בנוסף לכל לעצב גם ליין בגדים? 

"כשהתחלתי את הלימודים המקצועיים ישר התחלתי לעצב שמלות כלה. את קו ה-Ready to wear התחלתי בזמן הקורונה. זה היה חלום שתמיד רציתי להגשים, כי לעצמי אני תמיד מעצבת בגדים. לכל מסיבה או אירוע. וגם מצד הלקוחות הייתהל דרישה. אז גם פה היה לי חלום לעצב להן, כמו בשמלות, את מה שאני הייתי לובשת. ושיהיה להן אופציה גם לקנות את הטעם שלי. הקורונה פינתה לי את הזמן לזה ואז זה התחיל. וככה הגשמתי עוד חלום. חלום שהיה לי לפני אבל לא היה לי את הזמן לעבוד עליו." 

ואת ממשיכה אותו? או שעשית רק קולקציה אחת והמשכת הלאה? 

"זה עדיין משהו שאני עושה אבל אני עוסקת כרגע יותר בעיצובים אישיים ללקוחות. פתחתי את הליין זה במטרה לתת ללקוחות מענה לבגדים שהן לא מוצאות ברשתות. עשיתי את זה בשבילהן. ההיצע מאוד סטנדרטי ופה אני מצליחה לעצב להן משהו יותר מיוחד ובהזמנה מיוחדת. כזה שלא תמצאי בשום חנות."

שמעתי שאת מתרחבת לחול, ספרי לנו על הצעדים שאת עושה כדי להגשים את היעד הזה?

"זה עוד חלום גדול שאני רוצה להגשים. כמו כל דבר בחיים, אנחנו חולמות מאוד מאוד בגדול. גם כשחלמתי על סטודיו לשמלות כלה חלמתי על משהו אחד ומה שיש לי היום זה כבר עבר את החלום הראשוני. עכשיו החלום הנוכחי, זה להגיע למצב שהשמלות ימכרו בכל העולם. ואנחנו בדרך לזה. נכון לעכשיו אנחנו מתחילים למכור לבוטיקים, ללקוחות מעבר לים ומתחילים לבסס את עצמנו במדינות אחרות. מעבר לזה אנחנו גם עושים הזמנות מיוחדות. כל כלה בעולם שתפנה אלינו לא משנה מאיפה בעולם תקבל שמלה בתפירה אישית ונשלח אותה אלייה. אנחנו עושים באמת שליחויות היום לכל העולם!". 

אז עכשיו ספרי לנו על קולקציית שמלות הכלה האחרונה שלך… 

"הקולקציה החדשה שלי מסמלת רומנטיקה וחושניות. שאבתי את ההשראה לקולקציה דווקא מהמדבר, המקום שנותן לי הכי הרבה השראה. כשמתבוננים במדבר רואים את הטבע נפרש במלוא הדרו. המרחבים הפתוחים, הגוונים והטקסטורות בסלעים ובחולות. הרוח והתנועה והשקט המהפנט. כך גם בקולקציה יש שמלות על זמניות קלאסיות ומודרניות. כולן עוצבו בגזרות מחמיאות, צמודות ונשיות לצד שמלות נשפכות וקלילות. אפשר לראות בה מחוכים רכים, גזרות סטרפלס ואוף-שולדרס. שובלים ארוכים ושרוולים שניתנים להסרה. שמלות קולקציה מורכבות מהבדים היוקרתיים ביותר ומעוטרות בפנינים, חרוזים, אבנים, ופרחים. השנה גם רואים הרבה בדים חלקים לצד בדים מנצנצים וזוהרים." 

בין אם אתן כלות מהארץ או מהעולם אנחנו מזמינות אתכן להתרשם מהקולקציה החדשה של מוריאל לאופר באתר בית האופנה ולא להסס להזמין עיצוב אישי גם אם את נמצאת מעבר לים… 

Translate
דילוג לתוכן