“אני יוצרת בעבודת יד, בסבלנות רבה ועם הרבה אהבה” – ראיון עם מעצבת המותג RIMES

אי שם בין הסגר הראשון לגל השני יצא לנו להגיע למחלקה לעיצוב אופנה בשנקר ולראיין את בוגרי שנה ד’  לגבי קולקציות הגמר שלהן ושלהם. סוף סוף יצאנו מהבית והתרגשנו מאוד לראות מקרוב מה יצרו הסטודנטים בשנתם האחרונה במחלקה. מיד עם תחילת המפגש המיועד, קולקציה אחת בלטה בעיני יותר מהאחרות. היא הייתה צבעונית מאופקת ומלאת פרטים מסקרנים. מהר מאוד גילינו שהסטודנטית שעיצבה אותה, שנהב יעיש, יצקה אליה מעבר לעבודת יד יוצאת דופן גם המון אישיות ומסורת משפחתית. מאז אני עוקבת אחריה ובשנייה שפתחה את מותג התיקים שלה RIMES חיכיתי לרגע שנשב לשיחה ואכיר לכן ולכם אותה… 

שנהב היקרה ספרי לנו קצת על עצמך, 

“קוראים לי שנהב יעיש, אני בת 28 , במקור מרמת גן ועכשיו מתגוררת בתל אביב. אני בוגרת לימודי עיצוב אופנה בשנקר לשנת 2020. מאז סיום התואר פתחתי את המותג “RIMES” ובמקביל אני עובדת כמעצבת אצל “שני שמר”.

הקמת את מותג התיקים שלך ריימס ממש לאחר סיום התואר בשנקר, מה גרם לך לבחור דווקא בתיקים? ולא לפתוח למשל מותג אופנה? 

“מאז ומתמיד נמשכתי לעבודות יד, בתור ילדה הסתגרתי המון בחדר שלי. הייתי תופרת בגדים עם חוט ומחט, מכינה תכשיטים מפימו ובובות משאריות בדים וצמר גפן. יש משהו בעבודת ידיים שמאוד מניע ומסקרן אותי. הרבה יותר קל לי לבטא את היצירתיות שלי דרך הידיים מאשר בצורה מחשבתית. גם בפרויקטים שלי בשנקר שילבתי המון עבודות יד, חרוזים ותכשיטים יחד עם הבגדים. תיקים ואקססוריז הם עולם בלתי נפרד מאופנה מבחינתי.”

ספרי לנו על המותג קצת (אם לא עשית זו בשאלה קודמת)? מה הייתה ההשראה שלך לפתוח אותו?  

“אז התיק הראשון שהוליד את ריימס נוצר שנה לאחר התפרצות הקורונה. היה לי מאוד קשה עם ההסתגרות בבית, כשכל מה שאני רואה במראה הוא מפגן הפיג’מות שצברתי במהלך השנים. יחד עם המון זמן פנוי, רציתי ליצור פריט נוצץ שיחכה ליציאה הראשונה שלי מהבית. כך ברגע, חזרתי לאותה ילדה ביסודי ובתיכון שמחפשת מה ואיך ליצור. התחלתי להתנסות מחרוזים שהיו לי בבית ולאחר מכן ביצעתי הזמנה של קילו חרוזי זכוכית. לאחר שהתיק הראשון נוצר, התאהבתי ושיתפתי אותו ברשתות. קיבלתי המון הודעות והחלטתי להמשיך ולפתח אותם. את כל הפריטים אני יוצרת בעבודת יד, בסבלנות רבה ובעיקר עם הרבה אהבה.”

בשבוע האופנה האחרון עשית שיתוף פעולה מטורף עם מותג הסטרייט הישראלי קש, ספרי לנו קצת על שיתוף הפעולה ואיך הוא נוצר 

“קשת המעצבת של קש הגיעה אליי דרך האינסטגרם וראתה בתיקי הלב חיבור ישיר לנושא הקולקציה שלה. כשכל חרוז נראה לה כמו פיקסל. החלטנו ליצור תיק לב מפוקסל בשילובי חרוזי זכוכית שחורים אדומים ולבנים בדיוק כמו לב מפוקסל אייקוני. את התיק המקורי שלי שידרגנו בידית משרשרת ברזל ובכך הענקנו לו מראה יותר סטרייטי המתחבר למותג קש.”

מה מצפה לנו בעתיד הקרוב מ-RIMES? 

“המון המון חרוזים וגלאם! לאחרונה הוצאתי קולקציית עגילים מהממת ומסובבת ראשים. והשלב הבא הוא לחבר בין האינטרפרטציה שלי כמעצבת אופנה לבין החרוזים שמסמלים את המותג. ולהוציא קולקציית רדי טו וור לנשים.”

איפה את רואה / היית רוצה להיות כמעצבת בעוד נגיד 5 שנים? 

“זאת שאלה שאני הולכת לישון איתה בלילה וקמה איתה בבוקר. הייתי רוצה להמשיך לפתח את “ריימס” בעיקר בתחום הלבוש. להתמקם בזירה המקומית עם חנות נוצצת משלי, להמשיך לצבור ולהכיר את הלקוחות שלי. וכמובן לאפשר לעצמי להמשיך להנות מהתחום שבחרתי בו.”

שנהב יעיש, תיק חרוזים, חרוזים, תיקים, מעצבת תיקים ישראלית

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן