BringThemHomeNow#

יהלומים, מורשת וסטיילינג תכשיטים – הכירו את המעצבת מאחורי מותג תכשיטי היוקרה ROGEL

אז שלומית ספרי לנו עליך, מי את בת כמה ומאיפה? 

"אז היי אני שלומית רוגל. בת 41 אמא לעמרי נילי ואורי. נשואה לנועם, אני מתגוררת עם המשפחה שלי בנס ציונה המהממת. מול שדות ירוקים, האמת שזה ההפך המוחלט מהבורסה התוססת, וזה מקור השקט והשלווה שלי." 

איך הגעת לעבוד בתעשיית עיצוב התכשיטים הישראלית?

"את המותג רוגל, הקים אבא שלי לפני מעל 40 שנה. אבי שהיה צייר ואומן בנשמתו החל את דרכו במפעל לליטוש יהלומים ומהר מאוד עם חיבתו לאסתטיקה ויופי החל לעצב תכשיטי יהלומים. אבי נפטר לפני כ-10 שנים וכעת ירשתי את המותג ותפסתי את מקומו. האמת היא שזה הגיע מוקדם מהרצוי (אבא נפטר רק כשהיה בן 58), ואני הייתי במסלול מהיר לכיוון אחר. למדתי הנדסה בטכניון ועבדתי בחברת הייטק בינלאומית .. הרעיון להגיע לעבוד בתעשייה שהיא "low tech" לא קסם לי בשנים האלה, והייתי במסלול שלי. אבל המציאות זימנה לי מסלול חדש, אחר. אבא חלה ואני לקחתי החלטה מאוד אמיצה, לעזוב את משרת ההיי טק הנוצצת שהיתה לי (משכורת, נסיעות עסקים, תנאים מפנקים) ול״הציל״ את מפעל חייו, רוגל."

ספרי לי על אבא שלך, איך זה היה לגדול בבית של יהלומן? מה לקחת איתך, ספרי לנו על העבודה שלו והחוויה שלך ממנה כילדות.

"וואו שאלה נהדרת , מבחינתי בתור ילדה לעובדה שאבא שלי היה יהלומן לא היתה שום השפעה בבית. אבא היה איש עסקים מוצלח בעבודה ואבא אוהב רך ומחבק בבית עם חוש הומור מפותח. בשנים הראשונות שלי בעסק ובמיוחד כשעשיתי טעויות והיה לי קשה היה בי חלק שכעס, מדוע הוא לא לימד אותי את רזי המקצוע אף פעם? היום אני מבינה.. אבא לימד אותי דברים הרבה יותר חשובים, את הערכים של אהבת האדם והנתינה שינקתי בבית אבא לא הייתי לומדת בשום בית ספר , כאשר התעוררו בעיות -אבא תמיד פתר אותן ללא ריב, בכבוד ובאצילות נפש גדולה , אני משתדלת לפעול כמוהו בניהול המותג ובחיים האישיים.

כמי שמעצבת תכשיטים מלב הבורסה ספרו לנו קצת על תהליך העיצוב. מה את הכי אוהבת בו, איך את מעצבת / עובדת על קולקציות? 

"האמת שבהתחלה זה לא היה פשוט, כשאבי נפטר הייתי בהריון מתקדם עם תינוק נוסף בבית ולא ידעתי דבר או חצי דבר על יהלומים. השקעתי את כל כולי בשיקום המותג שסבלה מהעדרותו הרבה של אבי שהיה חולה בשנים שקדמו ללכתו. האווירה העסקית בבורסה היתה ההפך המוחלט ממה שהתרגלתי אליו במסדרונות ההייטק הישראלי. להגיד ״לא קיבלו אותי יפה" יהיה שימוש בלשון עדינה… אבל לקח כמה שנים לספקים להתרגל – שאני זאת שחותמת על הצ'קים ואין איזה גבר מאחורי. אני לא יכולה לספור את כמות הפעמים שאמרו לי – ובעלך … הוא לא איתך בעסק? אין לך אח? היום האווירה השתנתה. הבורסה הרבה יותר פתוחה לנשים מנהלות, אבל האמת היא שאין לי הרבה קולגות נשים .. אני מקווה שעם השנים יהיו.

"תהליך העיצוב שלי הוא מאוד אינטואיטיבי , הוא מתחיל מקצה חוט השראה… אמנות, צבע, חומר הגלם. יש לי קולקצייה שלמה ששמה cupid's kiss בעקבות ביקור שלי בלובר בפריז (פסל מפורסם). כעת אנחנו עובדים על פיתוח קולקציה סביב התאהבות חסרת מנוח שלי ביהלומים אשר חתוכים בצורת טיפה. משם הרעיונות עוברים למחברת, לשרטוט ראשוני של התכשיטים, אחר כך מפתחים סביב המוטיב המרכזי קולקציה. זה נשמע פשוט אבל הרבה פעמים מתחילים רעיון וזורקים אותו. האמת רוב הרעיונות נזרקים לפח. רק אלו שמעסיקים אותי ימים ארוכים – הופכים להיות קולקציה. לצוות יש חלק מאוד נכבד בתהליך פיתוח קולקציה ואני מודה לאל שאני מעסיקה נשים כל כך מוכשרות. תהליך פיתוח הקולקציה מערב את כל הבנות. ומכיוון שתכשיט יהלום הוא הגשמת חלום מה טוב יותר מלהקשיב לחלומן של הנשים החזקות שלצידי?"

שמענו שיש לכם סטייליסטית לתכשיטים בסטודיו שעוזרת לייעץ ולבנות לדוגמא סטיילינג שלם לפירסינגים! איך זה עובד?

"אז זכינו ויש לנו בצוות את צוש, שהיא סטייליסטית מוכשרת … הרבה פעמים נשים רוצות לעשות שילובים של תכשיטים. במיוחד בעגילים – חור שני, חור שלישי או הליקס הפכו להיות אמצעי אופנתי להבעה עצמית. צוש פוגשת את הנשים האלו ועושה להן סטיילינג עגילים בסטודיו. ואם צריך צוש תשמח להוסיף להן חור באוזן במקום שחסר . לשירות קוראים ״חמישי עם צוש״ והוא קורה בימי חמישי בין השעות 16:00-18:00, עם נשנושים ואלכוהול לפתיחת סופהשבוע . יש לציין שיש צורך בתיאום מראש."

ספרו לנו איך זה בעצם התחיל?

"נולד מצורך… נשים רוצות להביע את עצמן, וגם אוהבות להתלבט ולהתייעץ – צוש שם לעזור לה.. מכיוון שהביקוש גדל וכדי להקדיש לכל לקוחה את הזמן של. הקדשנו לזה זמן ייעודי קבוע בימי חמישי אחה"צ, כך את מגיעה והופכת להיות מתוקתקת לסופש".

מה החזון העתידי שלך ל-ROGEL איפה את רואה את המותג בעוד 5 שנים? משהו מעניין שאתן מתכננות ורוצות לספר? 

"בעוד חמש שנים נראה במותג התפתחות ונסיקה בזירה הבינלאומית, כיום אנחנו מותג מוכר בישראל אבל בזירה הבינלאומית אנחנו עוד לא מוכרים. החזון הוא שעיצובי המותג יימכרו בפלטפורמות המובילות של מותגי היוקרה בעולם. המותג שלנו מהיום הראשון הייתה דיגיטלית ובתור חברת תכשיטים שמוכרת תכשיטי יוקרה אונליין השמיים הם לא באמת גבול…"

רוצות.ים לנסות בעצמכן.ם סטיילינג אוזניים במותג התכשיטים ROGEL? מזמינות אתכן.ם להיכנס לאתר המותג ולעקוב אחרי רוגל גם באינסטגרם ולתאם הגעה לסטודיו ולייעוץ!

Translate
דילוג לתוכן