הקולקציה החדשה של H&M מציגה כלי לייעול שיטת העיצוב ופריטי אופנה מעגלית

החלק השלישי בסדרת הדרופים הייחודים של ענקית האופנה H&M הגיע ואנחנו מתרגשות. Innovation Stories היא סדרת קולקציות נושא שהושקה בתחילת 2021. הסדרה שמה בקדמת הבמה חומרים, טכנולוגיות ותהליכי ייצור המתחשבים יותר בסביבה. הקולקציה “Circular Design Story” שתצא השבוע נוצרה בעזרת כלי טכנולוגי חדש שפיתחה החברה. וממגוון חומרים ממוחזרים וניתנים למיחזור שעוד לא נראו. אם זה לא הספיק היא גם עוצבה בשיתוף הסטייליסט איי בי קמארה. אז מה כה ייחודי בה? 

קרדיט צילום – H&M
H&M היא חברת האופנה המהירה השנייה בגודלה בעולם אחרי זארה. ככזו ההשלכות שיש לה על תעשיית הטקסטיל ועל הסביבה הן גדולות. 

אך לא כמו חברותייה, H&M מכירה באחריות שלה ופועלת למען שינוי אמיתי בתעשיית הטקסטיל העולמית. החברה השוודית מציבה לעצמה יעדים ברורים בכל הנוגע לקיימות ועד כה היא מצליחה לעמוד בכל אחד מהם. השקת היוזמה, Innovation Stories, מציגה את המשך המסע של H&M ומחזקת את התחושה שהמותג ממוקד ביעדי הקיימות שהוא מציב לעצמו. הדרופ הראשון, “Science story“, עסק בחומרים חדשניים ומתחשבים יותר בסביבה. השני “Color story” הציג שיטות מתחשבות יותר בסביבה לעבודה עם צבע. ואילו הדרופ השלישי “Circular Design Story” מגיע רגע לפני השנה החדשה וחוגג עיצוב מעגלי ושימוש בחומרים חדשים. .לצורך הפרויקט הצטרף לצוות העיצוב של המותג הצטרף הסטייליסט ויועץ הקריאטיב, איי בי קמארה. “אני גאה שעבדתי עם H&M על קולקציה כל כך מחויבת למעגליות ולשינוי חיובי.” מסר בהודעה לעיתונות.  “קולקציה שגם מחבקת סטייל, צבעים נועזים וגזרות מצוינות. היא עשירה ולוכדת תחושה מיוחדת עבורי של התרגשות וציפייה להכנות. לבחירת הלוק והפיכה לכוכב”.

הקולקציה עוצבה באמצעות כלי עיצוב ייחודי שפיתחה החברה הנקרא Circulator. 

השימוש בכלי מאפשר לצוות העיצוב של המותג לשקול את כל שלבי תהליך יצירת הבגד, החל ממשך החיים הצפוי לו, עד לחומרים ממנו עשוי או אסטרטגיות העיצוב שלו. ה-Circulator מפותח על ידי קבוצת H&M במטרה לתמוך במאמצי החברה ויעדייה ביניהם – להיות חברה חיובית לאקלים עד 2040. המטרה הקרובה של החברה? שכל מוצרי ענקית האופנה יעוצבו באמצעות כלי זה עד 2025. אז איך ניתן לראות את יתרונות הכלי בקולקציה הנוכחית? כשיצרו את הקולקציה צוות העיצוב שקל לא רק את הנראות של כל פריט, אלא גם את הדקונסטרוקציה שלו. לכן ניתן לראות לדוגמא פריטי לבוש שמשנים את גזרותיים בעזרת רצועות. פריטי לבוש שבסוף חייהם ניתן יהיה להתאים חלקים לשימוש חוזר או לפרקם למחזור. וכן גם פריטים העשויים מחומר אחד בלבד, חד סיבי, על מנת לאפשר תהליך מחזור קל יותר. 

קרדיט צילום – H&M
ומה לגבי חומרים חדשניים? גם בקולקציה הזו בדומה לדרופים הקודמים מחקר החומרים מרשים. 

המותג מציע בקולקציה מספר חומרים חדשים ומתקדמים ושם דגש על תהליך ה-Garment to garment. תהליך שמדגיש כיצד עולם האופנה יכול לקחת אחריות על המשאבים בו הוא משתמש על ידי הפיכת הטקסטיל לכזה שיכול להפוך לאחר שימוש לבד חדש. החומרים המסקרנים ביותר בקולקציה הם סיבי הפוליאסטר והכותנה הממוחזרים. הסוג החדש של הפוליאסטר הממוחזר REPREVE®  מגיע מחברת Our Ocean®. שמייצרת סיבי בד מבקבוקי פלסטיק שהיו עלולים להגיע לאוקיינוסים. הקפוצ’ונים וחולצות לדוגמא עשויים מסיבי – TEXLOOP ™ RCOT ™. סיבים שנוצרים בתהליך מיחזור של פסולת טקסטיל העשויה מכותנה… לכותנה ממוחזרת. ובכך מצליחה לשמר את איכות הסיבים ומעבירה אותו הלאה. הקולקציה שמה דגש גם על פרטים מהותיים כמו לדוג’. חוט בתפר חכם בשם ® Resortecs המאפשר חיבור חרוזי זכוכית שיהיו ניתנים לפירוק קל בעתיד. 

הקולקציה תושק בחנויות נבחרות בעולם כמו גם בחנות הדגל בקניון TLV, החל מה-9 בדצמבר 2021.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן