BringThemHomeNow#

אסף את החבילה ונעלם? כך אבדו שמלות באלפי שקלים על ידי שליח של אפלקציית משלוחים

לצערנו, לא מדובר במעשייה אלא במקרה אמיתי. לפני כמה ימים בהכנות להפקת אדיטוריאל הוציאה הסטייליסטית קורין סוויד שליח לאיסוף. דבר מקובל ומוכר מאוד בתעשייה. אלא שכמה דק לאחר האיסוף, גילתה הסטייליסטית כי השליח נעלם עם הסחורה. ומה עכשיו? יש לנו את כל הפרטים וחידוד חשוב בנושא משלוחים… 

לסיפור נחשפנו בתחילת השבוע כאשר הסטייליסטית קורין סוויד העלתה לחשבון האינסטגרם שלה סטורי המתאר את מה שקרה וחיפשה מי יוכל לעזור לאתר את הסחורה. 

"הייתי אמורה להלביש אושיית אינטרנט לאדיטוריאל. יום לפני כתבתי למעצבת גפן גרינגוס, ביקשתי שתכין לי כמה שמלות. ואמרתי לה שאשלח לה שליח שיאסוף את הפריטים." סיפרה לנו סוויד בשיחה שניהלנו לאחר המקרה. גרינגאוס מעצבת שמלות ערב ובגדי ים ארזה עבור ההפקה 3 שמלות ערב בעיצובה. אחת מהן היתה חדשה כל כך שהיא אפילו לא הספיקה לצלם אותה. "זה העבודה שלי ואני שולחת שליחים תמיד דרך יאנגו או גט. בסביבות 8 בערב אני שולחת שליח דרך יאנגו למעצבת שגרה בתל אביב. ראיתי שמישהו תפס את הנסיעה ולא הסתכלתי על הטלפון יותר. אחרי 10 דק שמתי לב שהתחלפו השליחים. לפעמיים זה קורה אז בגלל שהכל מתעכב צלצלתי להודיע למעצבת.״

אלא שאז היא מקבלת את הבשורה מגרינגוס כי השליח כבר אסף את החבילה לפני כמה דק. אז הבינו השתיים כי השליח הראשון אכן הגיע אסף את החבילה ולאחר שירד מהבניין ביטל את הנסיעה. "הוא התקשר אליה, עלה אליה הביתה לקח את הפריטים והלך. אחר כך הוא חסם אותה ואותי בטלפון ונעלם." 

במשך ימים ניסו הסטייליסטית והמעצבת לאתר את האדם ואף הגיעו למשרדי החברה בניסיון להבין מה קרה. 

בבוקר שלאחר האירוע הגיעה סוויד פיזית למשרדי החברה שם ניסו לעזור לה לאתר את השליח שביטל את ההזמנה. אך מסתבר שהתיעוד לנסיעה שלו לא הופיע במערכת. היא המשיכה והגישה תלונה במשטרה וחזרה אל החברה במטרה לנסות בכל זאת לאתר כל פרט. בחברה עשו את המיטב לנסות ולהשיג אותו בעצם אך ללא הועיל ובסופו של דבר הם הגיעו למשטרה בעצמם ומסרו את המידע שהיה להם.

"השליח אכן נעלם ולא עונה. הפרטים שלו הועברו למשטרה וכמובן שהוא נחסם מהמערכת ולא יוכל לעבוד יותר כשליח אצלנו." מסר לנו בתגובה דור בלך ראש מערך יחסי הציבור של יאנגו ישראל. "בעקבות עוגמת הנפש, על אף שמפורט באופן ברור בהסכם המשתמש כי אין אחריות על חפצים בשווי מעל ל-500 שקלים בשירות המשלוחים, לפנים משורת הדין הלקוחה פוצתה ב-1000 שקלים."

ובעוד הפיצויי בדרך, אם בודקים את תנאי השימוש של האפליקציה רואים כי ישנו סעיף שאומר כי אין להעביר דרך שירות המשלוחים פריטים שסכומם עולה על 500 שח. 

ומדובר בדבר שצריך לשים אליו לב. במיוחד בתעשייה ששליחים הם חלק בלתי נפרד מהשירות שלה. מאז שסוויג סיפרה את הסיפור שלה, קיבלנו פרטים על עוד אירועים דומים במספר שירותי משלוחים. רובם מתארים מקרה דומה בו שליח מגיע ו"מאבד" את החבילה בדרך. או שליח ממש כמו כאן שפשוט נעלם עם החבילה שאותה היה צריך להעביר. 

אז בפעם הבאה שאתם עושים משלוח לא משנה באיזה חברה בדקו קודם את התנאים. האם חברת השילוח אחראית לחבילה במידה ויקרה לה משהו? מה הם התנאים וסוגי הפריטים שאפשר להעביר דרך השירות? האם עליכם לבטח את הפריטים בעצמכם? מהסיפור המצער הזה למדנו שעדיף לבדוק בציציות לפני ששולחים חבילות…

קרדיט לצילומים – עומר נאור 

Translate
דילוג לתוכן