BringThemHomeNow#

איפה לומדים עיצוב אופנה? הנה שלושת בתי הספר המובילים בארץ

עיצוב אופנה הוא החלום שלכם? תמיד תהיתם איפה לומדים עיצוב אופנה? צריכים מישהו שיעשה לכם סדר או לחילופין ייתן לכם דחיפה למים העמוקים… אנחנו כאן היום לשירותכם. סיכמנו עבורכם בכתבה הזו את כל המידע שתצטרכו בקבלת ההחלטה לגבי העתיד האקדמאי שלכם, בהצלחה! 

המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר

בגזרת לימודים במרכז הארץ מככבת מכללת 'שנקר'. בשנת 1956, הוקם ברמת גן "טכניקום אורט לטקסטיל על שם אריה שנקר" ושימש כתיכון למקצועות הטקסטיל. קצת יותר מעשור לאחר מכן, בשנת 1970, בשל משבר בענף הטקסטיל נסגר התיכון ובמקומו נפתחה מכללת 'שנקר'. המחזור הראשון שהתחיל את לימודיו בשנקר מנה כ-100 סטודנטים. וכיום המכללה מונה כמעט 3000 סטודנטים פעילים לתואר ראשון ושני. בשנת 1976 קיבלה המכללה הכרה כמוסד להשכלה גבוהה. ועד היום היא נחשבת לאחד המוסדות המוערכים בארץ ואפילו בעולם. כאשר בשנת 2017 נבחר בית הספר ע"י המגזין Business of Fashion לאחד מתוך 50 בתי הספר לאופנה הטובים בעולם. 

מה לגבי התואר עצמו? המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר היא מחלקת הדגל והגאווה של המכללה. התואר בנוי מ-4 שנות לימוד הכוללות קורסים עיוניים ומעשיים שונים ומגוונים. המחלקה שמה דגש על העמקה בכל אספקטי הייצור והתפירה. מלמדת לעומק את נבחי התעשייה. ושמה דגש בשנים האחרונות על לימוד הטכנולוגיות החדשות ביותר בשוק. הלימודים מלווים בהתנסויות רבות ואופציות להשתתפות בפרויקטים שונים ברחבי העולם. שנה ד' והאחרונה ללימודים מרכזת את כל מה שלמדו הסטודנטים במהלך התואר ומוקדשת לבניית פרויקט הגמר. אותו יציגו הבוגרים בתצוגה המסכמת שמתקיימת מדי שנה ופתוחה לתעשיית האופנה בארץ בעולם וכן גם לקהל הרחב. 

4 שנות לימוד | תואר ראשון | מיקום – תל אביב | עיצוב אופנה

המחלקה לעיצוב אופנה בויצו חיפה 

בבירת הצפון, הלוא היא העיר חיפה, נמצא המרכז האקדמי לעיצוב ויצו. המרכז הוקם בשנת 1971, תחילה בשיתוף עם תיכון 'ויצו לאמנות'. בשנת 2002 עבר למיקום החדש שלו באיזור המושבה הגרמנית בחיפה שם הוא נמצא עד היום. כיום, המרכז מציע תארים ראשון ושני במגוון חוגים בתחום העיצוב והחינוך. ורואה בעיר חיפה כהשראה וחלק בלתי נפרד מתוכניות הלימודים השונות. בימים אלה, ויצו עובר תהליך איחוד עם אוניברסיטת חיפה. תהליך שבסופו המרכז ישמש כבית הספר לעיצוב של האוניברסיטה. 

תכנית הלימודים בחוג לעיצוב אופנה של מכללת ויצו כוללת הכשרה רב תחומית המשלבת לימודי הוראה יחד עם לימודי עיצוב אופנה. התואר כולל קורסים בנושאים רבים ומגוונים לדוגמת רישום ואיור אופנה. עיצוב ופיתוח טקסטיל לצד עיצוב דיגיטלי ועוד רבים (ניתן למצוא את הסילבוס המלא באתר הרשמי של המרכז). בין השנה השלישית לרביעית, הסטודנטים בחוג לעיצוב אופנה מבצעים התנסות של כ-4 שבועות בתעשיית האופנה בארץ או בחו"ל. ההתנסות חותמת את כל אשר למדו בשנים א'-ג' ומובילה אותם אל השנה הרביעית והאחרונה בה הם מתמקדים בבניית פרויקט הגמר שלהם. יצירת קולקציה שבנויה מ- 5 מערכות לבוש והצגתן בתצוגה המסכמת.

4 שנות לימוד | תואר ראשון | מיקום – חיפה | עיצוב אופנה

המחלקה לצורפות ואופנה בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים 

האקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל נמצאת בעיר ירושלים והיא בית הספר הוותיק ביותר לעיצוב בארץ. האקדמיה הוקמה בשנת 1906, ותוכננה כבר בשנת 1903 בשיתוף עם בנימין זאב הרצל לפני מותו. המוסד נקרא ע"ש בצלאל בן אורי, האמן והאדריכל המקראי אשר עסק בתכנון ועיצוב המשכן המוזכר בתנ"ך. כיום האקדמיה בצלאל מונה כ-2500 סטודנטים לתואר ראשון במגוון חוגים. החל מעיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, תקשורת חזותית, אמנות. אמנויות המסך, צילום, צורפות ואופנה, ארכיטקטורה, עיצוב אורבני, תרבות חזותית וחומרית במדיניות ותיאוריה של האמנויות.  

 בבצלאל נמצאת התוכנית היחידה בארץ המשלבת לימודי אופנה עם לימודי צורפות בתואר אחד. המחלקה בבית הספר רואה את שני התחומים כאחד. ואף טוענת שהם משלימים אחד את השני ויוצרים הרמוניה. בצלאל היא גם המחלקה היחידה בה נלמד עיצוב נעליים באופן רשמי. תכנית הלימודים בנויה כך שבשנה א' לומדים טכנולוגיות, שיטות עבודה וכלים בסיסיים ובשנה ב' קיימת אפשרות להתמחות בנושא ספציפי או לשלב. שנה ג' מוקדשת לפיתוח פרויקט עצמאי בתחום העניין של הסטודנט ושנה ד' עוסקת בפרויקט הגמר המסכם את הלימודים. 

4 שנות לימוד | תואר ראשון | מיקום – ירושלים | צורפות, הנעלה ועיצוב אופנה

בחירת מוסד לימודי היא בחירה לא קלה, אך אני מקווה שהצלחתי לעזור ולעשות לכם קצת סדר. שיהיה המון בהצלחה ושנת לימודים מהנה!

*תמונה ראשית – עיצוב של בוגרת המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר דנה גברון מלכה

Translate
דילוג לתוכן