BringThemHomeNow#
אירוע ההשקה של YEEZY SEASON 10 עונה 10 של הקולקציה קנייה ווסט ייזי בהוליווד דומגנים מדליקים נרות

השקת קולקציה עם מוטיבים חשוכים וקנס של 300 אלף דולר? מה קורה ב-YEEZY

אחרי חודשים בהם שמר על פרופיל נמוך קניה ווסט חוזר לתעשיית האופנה וכבר מספיק להסתבך שוב. מדובר בעצם בשני אירועים נפרדים שקרו באותו השבוע ומבליטים את המכה ש-יה חטף. מצד אחד אירוע השקת הקולקציה העשירית של המותג שלו שהייתה ״יוצאת דופן״ במלוא מובן המילים. ומצד שני הפסד בתביעה שהוגשה נגד המותג ויה עצמו. אז מה היה שם והאם זה מוכיח שהסיפור של קניה ווסט באמת נגמר?

אירוע השקת הקולקציה ה-10 של yeezy התקיימה בחנות נטושה ולא קיבלה שום התייחסות במדיות השונות. 

כפי שכתבנו לכן.ם פה בשבוע שעבר קניה ווסט אירגן אירוע השקה חפוז אליו חיפש דוגמנים גלוחי ראש. אם ההודעה ההיא לא הייתה מספיק ביזארית ה״השקה״ בהחלט סיפקה את המענה לכך. בחנות נטושה בלוס אנג׳לס התקיימה השקה / מייצג שחשף את הקולקציה החדשה. בתוך החנות עשרות דוגמנים מגולחי ראש עמדו בתורים בעודם לובשים חולצות לבנות ומכנסי קרגו צמודים. החלל היה חשוך והדוגמנים החזיקו נרות דולקים. ההזמנה לחשיפה התפרסמה ברשתות החברתיות על ידי חשבונות מעריצים של יה. רבים מהמגיעים היו מעריצים ועל פי דיווחים לא נכחו באירוע אנשי תעשייה כלל. 

רבים חשבו כי מדובר ב״טיזר״ מכיוון וכל הדוגמנים היו לבושים אותו הדבר. אלא שאנשים שנכחו התעקשו שמדובר בקולקציה עצמה. באופן אישי הדבר שהכי הפריע לי היה דווקא המראה של אותם אנשים עם ראש מגולח אשר מחזיקים נרות בחדר נטוש. יש אלו שטענו כי מדובר ברפרנס לשיר המפורסם של יה "Black skinhead". אך אני חושבת שתמוהה כי אדם שיצא בהצהרות אנטישמיות כל כך מחרידות מייצר אימג׳ים שיכולים בקלות להיראות כאילו נלקחו מהשואה. יש לציין כי זו ההשקה הראשונה של המותג מאז סאגת שבוע האופנה בפריז.

באותו שבוע בדיוק פוסק בית המשפט העליון בניו יורק נגד המותג ומורה לו לשלם כ-300 אלף דולר פיצויים לצלמת שתבעה אותו. 

 לפני כמה חודשים (דצמבר 22) נשכרה הצלמת קייטלין מוני לצלם את קמפיין המשקפיים של yeezy. בין הצדדים הוסכם כי מוני תקבל 110 אלף דולר על הקמפיין אדיר הממידים שיצרה עבור המותג. אלא שלאחר שסיימה את עבודתה וכאשר הגיעה תאריך התשלום היא נשארה עם התשלום הראשוני בלבד. 15 אלף דולר. 

הצלמת שנאלצה לקחת הלוואות בשביל להמשיך ולכלכל את שלושת ילדיה תבעה את המותג על הנזק שנגרם לה. אלא שהמותג מצידו לא הגיב לתביעה. הוא לא הגיע לבית המשפט לדיון בנושא ואפילו לא שכר עורך דין. השופט פסק באופן אוטומטי לטובת הצלמת. ואף העניק לה פיצוי כולל של 300 אלף דולרים. 

מעניין לראות כי ווסט ממשיך להישאר בצללים ומנהל את עסקיו בצורה לא לגיטימת ולא בהכרח חוקית. זה דבר אחד לצאת בהצהרות ענק כנגד אוכלוסייה, ממשל או פלטפורמה חברתית. אך זה דבר אחר שאדם בקנה המידה שלו בוחר להתנהג בצורה כמעט פיראטית וממשיך לייצר לעצמו מעיין עולם דמיוני. הפרסומים השונים שבזים להשקת הקולקציה או להתנהלותו במשפט ממשיכים להציג את היוצר באור לא טוב. והאמת? לא בטוח שהוא יצליח לצאת מזה. yeezy

Translate
דילוג לתוכן