20% מכל רכישת מרצ׳נדייז יעברו לעמותת כנפיים של קרמבו! מלאי מוגבל

זארה מכחישה ניצול עובדים, דרור קונטנטו משיק אתר ועוד חדשות מעולם האופנה

כמו שהבטחנו את מהדורת החדשות שלנו השבוע בהחלט לא תרצו לפספס. למה? כי השבוע היו התפתחויות מעניינות מאוד בגזרת ניצול העובדים במפעלים של זארה (לכאורה). אם זה לא מספיק אז יש גם מלחמת תביעות בין קנייה ווסט לתאגיד וולמרט. וגם דרור קונטנטו משיק אתר חדש בתצוגה היסטרית! אז… שנתחיל?

המעצב דרור קונטנטו השיק את חנות האונליין החדשה שלנו בתצוגת אופנה זוהרת 

באירוע אקסקלוסיבי שכלל תצוגת אופנה בגן האירועים “קנטה” על גג גן העיר השיק המעצב דרור קונטנטו חנות אונליין חדשה. התצוגה, בה צעדו כ- 20 דוגמניות, התקיימה בשיתוף סופר פארם אופטיק. קולקציית הקפסולה שהוצגה מונה כ- 10 פריטים במגוון צבעים ומידות. הדוגמנית צעדו בדגמים החדשים של קונטנטו ואת התצוגה סגרה הזמרת האהובה זהבה בן יד ביד עם המעצב. את כל הפריטים שנראו על המסלול ניתן לרכוש כבר עכשיו בחנות האונליין של קונטנטו. טווח מחירים עד 900 ש״ח. לרגל ההשקה תכלו להנות 15% הנחה על פריטים נבחרים! 

בעליה של זארה, חברת אינדיטקס, מכחישים העסקת עבדים אויגורים ממחוז שינג’יאנג 

ממש לפני חודשים ספורים פרסמנו פה את כתבתה של ורד גולדמן שמסבירה על מצבם של המיעוט האויגורי בסין והקשר שלהם לניצול באופנה מהירה. לפני מספר ימים בעליה של ענקית האופנה זארה, התאגיד אינדיטיקס, יצאה בהצהרה בה היא מכחישה כל קשר לניצול עובדים אויגורים בסין. תגובה זו מגיעה לאחר שבית המשפט בצרפת פתח בחקירה בעקבות תלונות שהוגשו לו מארגונים שונים. ״אנחנו מכחישים את הטענה הזאת״ נכתב בהצהרה. ״חברת אינדיטקס מבצעת בדיקות מעמיקות בכל הנוגע לקו הייצור שלה ואנחנו מתכוונים לשתף פעולה עם הרשויות הצרפתיות כדי להוכיח שהטענות הנ״ל לא מבוססות״. החקירה שהחלה ביוני, לאחר ש-3 ארגונים זכויות אזרח וסביבה שונים הגישו תלונות בנושא, תבדוק את החברות: אינדיטקס, יוניקלו, SMPC וסקצ׳רס.

החברות יחקרו בנוגע להאשמות שהועלו כלפיהן בנוגע לעבודת כפייה מעבר לים לכאורה. אחד מהארגונים שהגיש את התלונה, ארגון Collectif Éthique sur l’Etiquette, מסר בתגובה ל-WWD כי ״הגשנו את הבקשה כדי לשפוך אור על תפקידם של מגוון חברות במצב הנתון של האויגורים. וכן גם כדי לוודא שבית המשפט הצרפתי יעשה עבודותו יחקור ויעניש בחומרה במידת הצורך חברות שמנצלות ומפלות למטרות רווח״. 

דוגמנית העל ומלכת היופי לשעבר שביט ויזל היא הפנים החדשות של רשת רזילי

רשת אופנת הבוטיק הישראלית המובילה רזילי צילמה בשבוע שעבר את הקמפיין הראשון שלה יחד עם הפרזנטורית החדשה – שביט ויזל. הקמפיין שהצטלם התמקד בקולקציית הערב לקראת עונת האירועים שכבר בעיצומה. על פי מקורות, ויזל תשמש כפרזנטורית של החברה למשך שתי עונות לפחות. במאי 2020 מיד עם החזרה לשגרה הודיעו מייסדיה של הרשת, יאיר ואורית רזילי, כי הם נאלצים לסגור. אך למרות מחוות הפרידה המרגשות שנראו מכל עבר הרשת נקנתה על ידי קבוצת אינטר ג׳ינס. זהו הקמפיין הראשון של רזילי תחת קבוצת אינטר ג׳ינס שמייבאת בין היתר את ריפליי וסטיב מאדן. ייחודה של רזילי הוא הקניינות המדויקת של פריטי מעצבים ישראליים ומותגים בינלאומיים שנמכרים במקום אחד.

קניה ווסט אולי חתם על הסכם הגירושים אבל העורך דין שלו עובד שעות נוספות – חיקוי של נעלי Yeezy נמכר בדולרים בודדים בוולמרט. 

בשבוע שעבר החלו לצוץ מגוון רחב של פוסטים שמבטיחים נעלים של המעצב והמוזיקאי, קניה ווסט, בדולרים בודדים. איך זה יכול להיות? באתר המרקטפלייס של וולמרט העלו סוחרים מסוימים חיקויים של הנעל בסכום נמוך משמעותית מזה בו נמכרת הנעל המקורית. בואו זו לא הפעם הראשונה או האחרונה בה יעתיקו או מעתיקים (גם ברגע זה) את עיצוביו של ווסט. אך ווסט מיהר להגיש מכתב תביעה שמתאר לפרטי פרטים כיצד הנעל שעלתה למאקרטפלייס כמעט זהה לחלוטין לזו המקורית. ימים ספורים אחרי קבלת התביעה, yeezy, של ווסט אפילו מנסה להרגיע את הרוחות ו״להעלים״ בשקט את הסיטואציה אלא שוולמארט הוא תאגיד שלא נכנע בקלות.

לא רק שהתאגיד לא מתכוון להשתיק את המקרה הוא מעלה הילוך ומזכיר שהגיש תביעה נגד ווסט עוד הרבה קודם לכם שכן הם טוענים שהוא גנב להם את זכויות היוצרים על הלוגו. אז כן, בין הלוגו של וולמרט לזה של ווסט עצמו ישנו דמיון גדול  מאוד. מה יקרה עכשיו? לדעתי יהיה קרב מלוכלך… 

דילוג לתוכן