20% מכל רכישת מרצ׳נדייז יעברו לעמותת כנפיים של קרמבו! מלאי מוגבל

איפה האקנה שלי במדיה?

אני צריכה את עזרתכם. עזרו לי לחשוב על הפעם האחרונה שבה ראיתם תוכן במדיה המסורתית שמציג אקנה ומטרתו אינה ׳דרכים להיפטר ממנו׳. יותר מזה, עזרו לי לחשוב על הפעם האחרונה בה יצא לכם לראות תוכן בו אקנה מוצג על עור נקי מאיפור וריטוש ולא על דוגמנית מאופרת לחלוטין. האם הפרסומת אותנטית? ממש לא. האם היא אפקטיבית? כנראה שכן. אז אני שואלת; למה זה קורה? למה גם כשמדובר בתופעה טבעית לגמרי, שכנראה שכל אדם נתקל בה בחייו, יש צורך ״להעלים״ ולרטש אותה? אתם מכירים מישהו שמעולם לא יצא לו חצ׳קון?

לא מזמן, משפיענית מתוקה ממש יצאה בשיתוף פעולה עם מותג קוסמטיקה גדול בו המליצה על מוצרים לעור עם נטייה לשמנוניות ופצעונים.

היא, הייתה מאופרת לאורך כל הפרסומת, גם כאשר השתמשה במוצר שאיתו אמורים לנקות את הפנים. חברות הקוסמטיקה הגדולות בארץ ובעולם עושות את זה כבר שנים על גבי שנים. מה שאנחנו מקבלים בעקבות זאת כצרכנים היא אשליה. מילא בפרסומות למוצרים שלא קשורים לטיפול באקנה; אבל זה לא הסיפור. גם כאן כמו בהרבה מהפכות דימוי גוף שנעשו בשנים האחרונות נכנס לתמונה האינסטגרם. להאשטאג #acne יש כ6.9 מיליון פוסטים, #acnepositivity עם 141 אלף פוסטים. אנשים ברשתות החברתיות לא סומכים יותר על חברות הקוסמטיקה שייצרו תוכן שיווקי שרואה אותם. אז הם התחילו ליצור את התוכן שגורם להם להרגיש טוב. תוכן בו רואים אותם. תוכן בו העור שלהם מוצג כנורמלי, כי זאת האמת.

השם הרפואי הוא אקנה וולגריס והמצב מוכר כמחלת עור כרונית המתחלקת לשלושה סוגים- שיכולים להופיע גם יחד, ולכל אחד טיפול שונה. אקנה וולגריס היא מחלת העור השכיחה ביותר בקרב ילדים ומתבגרים עם שכיחות של 70-87%. 10-15% מהמבוגרים ימשיכו לסבול מאקנה עד גילאי 30-40 ולפעמים גם 50. התופעה נפוצה יותר בקרב נשים עד סוף גיל הפוריות. 

אני עמית, אני בת 22 ואני מתמודדת עם אקנה מגיל 14. היו ימים שלא הסכמתי לצאת מהבית, הייתי מסתכלת במראה כאובה ובוכה ומכסה עם האצבעות את הפצעים, הייתי מדמיינת שהם לא קיימים. ניסיתי הכל. ניסיתי את כל התכשירים החיצוניים של כל חברה או קוסמטיקאית ולצערי גם את כל הטיפולים התרופתיים; לקחתי אנטיביוטיקות, גלולות וגם את הטיפול הכי חזק שיש היום בשוק נגד אקנה, רוקטן. לקחתי שני סבבים בגילאים שונים והאקנה בכל זאת חזר.

האקנה מוצג כתופעה חולפת שמתפרצת רק בגיל ההתבגרות, אבל זה לא המצב. אקנה יכול להתפרץ גם אצל מבוגרים ותלוי בכל כך הרבה יותר משתנים מאשר רק… גיל. תארו לכם שבפרסומת הבאה תעמוד מול מראה בחדר אמבטיה ביתי (שם מרגיש שכל הפרסומות של תכשירים לאקנה מתקיימות) דוגמנית נקייה מכל גרם של איפור. דוגמנית שתבצע את שגרת הטיפוח שלה בפשטות, תשווק את מה שצריך אבל בעיקר את העובדה שכל עור הוא נורמלי. אם עמית בת ה- 14 הייתה רואה פרסומת כזאת,  או אפילו קמפיין שלא קשור בכלל לאקנה בו מופיעה דוגמנית ללא איפור וריטוש, היא הייתה אומרת לעצמה- מה שקורה לי זה בסדר, זה נורמלי וזה קורה לכולם. 

עם הזמן למדתי לקבל ולאהוב אותי ואת העור שלי שמעולם לא היה אמור להיות מושלם. לסיום, אין לי ציפייה מחברות הקוסמטיקה לשנות את דרכיהן ולכן מה שהמדיה המסורתית לא תעשה בשבילנו; אנחנו נעשה ואפילו יותר טוב. אז כדי שלא תרגישו לבד הנה עוד עמודים אקנה פוזיטיב ששווה לעקוב אחריהם. peterdevito, abis_acne, skinnoshame

דילוג לתוכן