20% מכל רכישת מרצ׳נדייז יעברו לעמותת כנפיים של קרמבו! מלאי מוגבל

7 המלצות לסרטים הכי (חינוכיים) שווים לבייבי דייק* המתחילה

*בייבי דייק (Baby Dyke) – לסבית שממש הרגע יצאה מהארון. היא צעירה (לא באופן גורף אלא מנטלית), סופר סקרנית (אם אתן יודעות למה אני מתכוונת) ולרוב מפחדת מאקט מיני בין נשים (אימא’לה פות). (כתבה זו נכתבה בלשון נקבה מגדרי ואובייסלי שהיא פונה לנשים, כאילו בואו כן…)

אי אפשר להתעלם מהעובדה שבייבי דייקס צריכות עזרה, הן טריות בשוק, הן נוביות בקהילה ואין להן מושג מהחיים שלהן. לכן אני כאן, כאחת שעדיין מוגדרת בחוגים מסוימים (סבןאילבןשלום)  ככזו אספתי לשימוש אישי שכעת הופך ויראלי, 7 סרטים שכל בייבי דייק צריכה לראות. התכנים נעים בין קומדיה רומנטית לסרטי שחור לבן שגורמים לך לרצות לחזור לארון אך אל חשש! אלו רק סרטים! היכולת שלהם לייצג את המציאות היא כמו היכולת של הבייבי דייק להיסגר על סגנון הלבוש שלה. נכון, זה מביך בשנים הראשונות אבל מכאן אפשר רק להשתפר. את הסרטים אשר אציג כאן ניתן לראות בצורה חינמית (כלומר אם אתם על משתמש הנטפליקס של החברות) בטלוויזיה או במחשב. אני לא רואה צורך להסביר לכן איך להיכנס לאתרי סרטים למיניהם (אהמ יוטיוב אהמ), אתן צריכות לדעת זאת כבר לבד. בייבי דייקס אסמבל !

Imagine Me and You 

אחרי שהבנת שאת מבולבלת או הבנת שאת לא סטרייטית ו\או עוד לא מוכנה להגדיר את עצמך את נמצאת בשלב החיפושים והשאלות. את רוצה לחקור, לדעת, לשמוע מאחרות וכך להבין את עצמך קצת יותר טוב. כאן נכנס הסרט הזה משנת 2005. (את הדמות הראשית כולנו מכירות אבל לא זוכרות מאיפה נכון? אז זהו שהיא פשוט הופיעה בסרט הקאלט Coyote Ugly שלא אוסיף עליו עוד מילה כי לא מגיע לו.) הדמות הראשית אבודה, כמוך. היא חוותה התעוררות מינית עם אישה אחרי שהיא כבר מאורסת ומתכננת חתונה עם גבר וכעת היא לא יודעת מה לעשות. כאן יש לכן את האופציה לחוות את שני הצדדים. האישה בה היא מתאהבת, לנה הידי, הלו היא סרסיי לאניסטר, כבר הופיעה בחלומותינו בעבר (או שזו רק אני עם תסביך אם?) וכעת היא מופיעה בחלומותיה של רייצ’ל ומכפכפת לה את הצורה. 

D.E.B.S.h

אם עוד לא יצאת מהארון או שיצאת אבל רק בפני עצמך ואת עוד בשלב בו את ממלאת שאלוני “האם אני לסבית \ ביסית \ קווירית” בבאזפיד הסרט הזה הוא בשבילך. בשנת 2004 יצא D.E.B.S. והוא סרט אקשן מרגלות סקסי שיגרום לך להירדם במחשבות על דבון אאוקי. אמנם הסרט רק מרמז על בייבי דייקס בכל פינה אבל הוא קיים בשביל להראות לכן שהתנסויות הן בריאות כל עוד יש כבוד הדדי. ושנשים הן אמנם המין השולט אך הן גם המין המתוסבך. צפייה מהנה! 

Happiest season

יצא בשנת 2020, הסרט הוא בייבי דייק בעצמו. הסרט מתאר את הסיטואציה הנוראה מכל. בת הזוג שלך עוד לא יצאה מהארון בפני משפחתה והיא מתכננת לעשות את זה בחג המולד, היא לוקחת אותך איתה לסוף שבוע שלם שם ומאכזבת אותך שוב ושוב ושוב. הסרט מוגדר כקומדיה רומנטית או – (כמו שיובל אומרת) רומדיה. הקאסט בנוי מקריסטן סטיוארט השלומיאלית, המביכה, הביישנית, זו שמנסה להתחבר עם המשפחה שלך אבל היא על הזין שלהם כי הצגת אותה כחברה היתומה שלך (זו מ-Twilght שכולן מריירות עליה בלי בושה) ודן לוי המוש וכל השאר לא רלוונטים. 

אם חווית סיטואציה דומה קודם כל אני מצטערת. זו חוויה לא קלה לאף אחת מהצדדים והפגיעה כאן היא גדולה. אבל אם תרצי לבכות על זה ויד ביד לקנא בקירסטן וזאתי השנייה אז בבקשה. לכי על זה. אבל אל תבכי לי אחר כך ועוד יותר גרוע לא לחזור לאקסית! כלל ברזל. תשנני.

Loving Anabelle

אם כבר חווית התעוררות מבלבלת כלפי בחורה ואת מרגישה אבודה הכל טוב! פני לאנאבל. שם נהדר לבחורה ששוברת את כל החוקים ובינינו, תשבור לך את הלב. לאהוב את אנאבל משנת 2006 הוא סרט דרמה רומנטי המתרחש בבית ספר. אבל אל תדאגי, גם אם את כבר לא בתיכון, או בצבא, או באוניברסיטה שתינו יודעות שאת יכולה להתחבר לסרט הזה, כי את התיכון כולנו עברנו. כאשר את מגיעה למסגרת חדשה בחייך החדשים, אחרי יציאה מהארון יכולות לעלות לך המון שאלות ותהיות – כן לספר או לא לספר, ללבוש צמיד עם דגל הגאווה או להסתיר, האם הבוסית שלי סטרייטית או לא… אלו שאלות לגיטימיות שאין להן תשובה חד משמעית (פרט לבוסית, פשוט אל.) אבל היי, יש בסרט אהבה אסורה, רכילויות ואפילו דת. ממש המשולש הקדוש שלנו. ברוך השם.

I Can’t Think Straight 

נשים הן לא קלות. אם עוד לא גילית זאת בייבי עכשיו אנפץ לך את הבועה. אל תאמיני כשאומרים שללסביות יותר קל כי זה שקר פטריארכלי. אבל, מה כן יש לנו הנשים? את הדרמה. אנחנו חיות את זה, נושמות את זה ומידי פעם חוטאות בזה בעצמנו פשוט כי מה הם החיים ללא דרמה? הסרט I Can’t Think Straight שיצא בשנת 2008, מרמז כבר בטייטל שלו כי הוא לא הטרוסקסואלי. ברוך השם. זהו סרט בוליוודי על כל המשתמע מהמילה. יש כאן בגידות, עושר, סכסוכים ושקרים! אז נכון, הוא מתרחש גם כן בין שתי נשים כאשר אחת מאורסת. אבל! הוא הרבה יותר ג’וסי, סקסי ואדג’י! הוא מותאם לשלב שבו את רוצה להיות חלק מהדרמות ולא רק להסתכל מהצד. ב-ה-צ-ל-ח-ה-!

But I’m A Cheerleader

יציאה מהארון היא חוויה לא קלה ואף עלולה להיות טראומטית. בין אם יצאת או לא, הסרט הזה כאן בשבילך. בלי לחץ בלי סטרס. קחי לך פופקורן וצפי בסרט מתוק מתוק שיעזור לנגב את הדמעות. עלילת הסרט מתרכזת במעודדת בתיכון אשר הוריה שולחים, אחרי אינטרוונשן מגוחך (עם הופעה של רופול דא קווין), ל”מרכז גמילה”. רק שזה לא מרכז גמילה אלא מקום ל”טיפולי המרה” מהסוג החילוני. אין מה לדאוג זה סרט הומוריסטי לחלוטין. הנשים לומדות איך לנקות והגברים לומדים איך לגרבץ, כנורמה. הסרט כולו הוא פארודיה על הסטריאוטיפים ההטרוסקסואליים המתקיימים בין זוגות נורמטיביים שנולדו בתקופת מלחמת העולם הראשונה. קיצר ענתיקות, כמו הסרט שצולם ב-1999. הסרט קליל וכיפי לצפייה ויש המון לקחת ממנו. 

Elisa & Marcela

אז עשית את זה. חזרת לאקסית. היא כמובן לא השתנתה ואת כמובן חשבת שכן. אז הנה שוב את לבד. בייבי דייק הכל בסדר, גם להיות לבד זה בריא לפעמים, ואם את לא מאמינה לי תראי את הסרט אליסה ומרסלה בנטפליקס. אם הייתה לי האופציה לרכוש אי הייתי רושמת אותו על שמותיהן. הן עברו הכל, התעללויות, הרחקה בכוח, שינוי מראה מגדרי חיצוני לשם קבלה בחברה ועדיין כל מה שהן רצו זה לחיות אחת עם השניה. אני מזהירה אותך מראש בייבי! זהו סרט קשה, שחור ומדכא. יש כאן הצצה למציאות לא קלה שנשים חוו ויכול להיות שחוות עד היום במדינות בעולם. אבל יש כאן אהבת אמת. יש בסרט תמימות קסומה וחוסר הגיון נוראי. אם את צריכה עזרה להבין מה לעזאזל קורה, אל תפני אלי כי יצאתי באמצע.

דילוג לתוכן