קמפיין הקבוצות הורודות נכנס לנו לטלפונים בכדי להוציא אותנו להיבדק!

סרטן השד הוא הסרטן השכיח ביותר בישראל. ולמרות שבמדינת ישראל המודרנית המודעות לחשיבותו של הגילוי המוקדם קיימת, מעטות הנשים שבאמת הולכות להיבדק. כרבע מהחולות מסתבר הן נשים צעירות מתחת לגיל 50. השנה לכבוד חודש המודעות לסרטן השד יצאה עמותת אחת מתשע בקמפיין ה”קבוצות הוורודות”. 

המטרה דומה הגישה אחרת – מטרת הקמפיין השנה היא לקרוא לנשים בכל הארץ לשנות את שם קבוצת הוואטסאפ שלהן עם חברותיהן לקבוצה הורדה. ובכך לייצר שיח על החשיבות והמשמעות של בדיקה מקדימה דרך הנשים הכי חשובות בחיינו. אנחנו במערכת התרשמנו מהקמפיין הייחודי וישבנו לשיחה עם צור גולן, מנהל קריאייטיב ראשי במשרד הפרסום ראובני פרידן שהיה אחראי על הפרויקט לשאול איך הוא רקם עור וגידים.

ספר לנו צור מאיפה הגיע הרעיון לקמפיין הקבוצות הורודות? 

“הקמפיין נולד מתוך התובנה שהרבה מאוד נשים לא הולכות להיבדק. זאת משום שהן ממקמות את עצמן תמיד בסוף. קודם המשפחה, הקריירה, הבית וכל המטלות ש״חייבים״ לעשות. בנוסף גילינו שלמרות המודעות לחשיבות [הבדיקה] קיים חשש מהלא נודע, חשש משתק. הבנו שכדי להניע את אותן נשים לא מספיק קמפיין רגיל. צריך לגרום לנשים שכבר נבדקות ועשו את הדרך להשפיע על הקרובות אליהן. מכיוון שהפלטפורמה הכי חברתית אבל הכי לא פרסומית היא הוואטסאפ הבנו ששם הפיצוח. מכאן ועד הקבוצות הוורודות הדרך הייתה קצרה – כולנו ״חיים״ בתוך הקבוצות האלו ושם מתרחשים דיונים ושיחות ברמות הכי אינטימיות.” 

השינוי בגישה מאוד מסקרן, האם הוא נובע מפחות היענות לקמפיינים בשנים האחרונות? ניסיון להגיע לקהל יעד חדש?

השינוי בגישה נובע מהרצון והצורך לפתור את הבעיה. כדי להניע אישה לעשות בדיקה לגילוי מוקדם למרות שהיא מכירה ומודעת לצורך ולסיכונים לא יעזור בהכרח עוד קמפיין הפחדה. או קמפיין להעלאת מודעות. צריך זווית אחרת, אנחנו מאוד מקווים שכמה שיותר נשים ש״בצד שלנו״, הצד הנבדק, ירימו את הכפפה וייצרו דיון משכנע שיניע עוד נשים להיבדק.”

את הקמפיין הורוד מובילה פאולה רוזנברג, למה בחרתם דווקא בה? 

“קודם כל פאולה מקפידה להיבדק באופן קבוע וגם לכתוב ולתקשר את זה. מעבר לזה פאולה אקטיבית מאוד בכל מה שקשור לבריאות נשית, מהצד הנפשי, מנטלי ועד הפיזי. פאולה היא מודל והיא אישה מעוררת השראה. אנחנו רוצים לנצל גם את ההזדמנות הזאת ולהודות לה שוב על ההתגייסות.” 

האם יש לך מסר שהיית רוצה להעביר לקוראות המגזין?

“המסר הוא פשוט: הסטטיסטיקה ממשיכה להיות לרעתנו מבחינת הסיכוי לחלות, מצד שני הסטטיסטיקה לטובתנו מבחינת הסיכוי להחלים כאשר מגלים מוקדם את המחלה. מעל 90% סיכויי החלמה! בדיקה שגרתית מבטיחה שבכל סיטואציה, טובה ופחות טובה תהיי בצד הנכון שלה. לכי להיבדק!”

שינוי הפניה אלינו הנשים הוא מהותי, ואומר המון על המאמץ העצום שעושה עמותת אחת מתשע להציל חיים. כי אין דרך אחרת להגדיר את זה – גילוי מקדים מציל חיים. אז אם עוד לא יצא לכן ולכם לקרוא לנשים החשובות בחיין לקבוע תור או לצאת להיבדק זה הזמן. באתר אחת מתשע תוכלו למצוא מגוון רחב של מידע ותשובות לכל שאלה שאולי הייתה לכן בנושא – אנחנו ממליצות להיכנס לקרוא וללמוד ולהעביר את המסר הלאה!

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן