לא תשברו את נשמתה: מה יש לביונסה לומר?

ממש השבוע, כפי שהובטח, שחררה המלכה בי את השיר החדש שלה “Break My Soul”. זהו השחרור הראשון שלה מהאלבום הממשמש ובא, Renaissance, והדבר האחרון ששמענו ממנה מאז שחררה את השיר “Be Alive” בשנה שעברה. הדבר הזכור באמת, לדעתי, ששמענו לאחרונה מביונסה הוא האלבום The Lion King: The Gift. לא שהוא לא מופק ברמת על, וכולל שירים מעולים ואת קולה היפהפה של המלכה האם. אבל משהו באלבום הזה לא הרגיע את הגעגוע שלי, בכלל. וחסרונה של ביונסה בשטח עם אלבום פגז שמראה שהיא תמיד יודעת whats on – בולט לצערי. איפה את, בי?

 רנסנס מיועד לצאת בסוף יולי הקרוב, ב-29 ביולי, ליתר דיוק.

מעריצים החלו לחשוד שביונסה מבשלת משהו כאשר מחקה את תמונות הפרופיל שלה ברשתות חברתיות, מוקדם יותר החודש. ואכן חשדותיהם אומתו כאשר היא הודיעה והפיצה את הבשורה, ואף הופיעה בשער של ווג הבריטי עם רמיזות למוזיקה החדשה שהיא מתכננת לחלוק עם העולם. 

רנסנס יהיה אלבום הסולו הראשון של ביונסה, כמובן מאז לימונייד, שזכור לי לפחות כפסגה שלא ידעתי שאפשר להגיע אליה. כדבר מכונן. היא בהחלט setting the bar high, אבל מי יעשה את זה אם לא היא. מאז למונייד, זה לא שהיא נחה – היא שחררה כאמור את The Lion King: The Gift, בל נשכח את שיתוף הפעולה עם בעלה ג’יי זי ב-“Everything Is Love”, ואת “Homecoming: The Live Album” שמתעד את ביונסה בקואצ’לה בשנת 2018 (כן, יש את זה בנטפליקס) ובה רעיון הקולג’ מעולם לא נראה טוב יותר.

ב-2020, ביונסה שחררה את השיר “Black Parade” ואת האלבום הויזואלי, Black Is King. ב2021 – היא זוכה בגראמי על Best R&B Performance לשיר “Black Parade”. ובאותו טקס, היא גם זכתה ב”Best Rap Performance” וגם ב-“Best Rap Song” (בו זמנית, על אותו שיר), עם מייגן די סטאליון, “Savage”. אז כאילו, אי אפשר ממש להגיד שלא ראינו ממנה בשנים האחרונות. עידן ביונסה לא תם, למעשה, מאז שהיא החלה לפעול. אה, ובמקרה שהרגשתן שפרסי הגראמי שקטפה דלים ב-2021, היא זכתה גם בפרס ה-“Best Music Video” לשירה “Brown Skin Girl”. 

נחזור רגע אחרון ל”Break My Soul”. מה הולך שם ומה זה יכול לבשר על הרנסנס הקרב ובא? בולט מאוד הסינתוז המופיע לאורך השיר, מלהיט ההאוס “Show Me Love” של Robin S’. זאת לצד סימפול הקול של Big Freedia מהשיר “Explode”. המילים החריפות, שמפמפמות לאורך השיר הן:

“Release ya anger

Release ya mind

Release ya job

Release the time

Release ya trade

Release ya stress

Release the love

Forget the rest.”

הוורסים של ביונסה, בהם היא שרה ומרפרפת – הם גילום של אותו סימפול שהדוברת מוציאה לפועל. היא פותחת את השיר בכך שהיא מתאהבת, ובדיוק התפטרה מהעבודה, היא הולכת למצוא “new drive”. בפרה-הוק היא חוזרת ומדגישה שהיא מחפשת אנרגיה ומוטיבציות חדשות:

“I’m lookin’ for motivation

I’m lookin’ for a new foundation, yeah

And I’m on that new vibration

I’m buildin’ my own foundation, yeah

Hold up, oh, baby, baby”

היא משנה אווירה. עוברת מבוקר לערב, מ9 עד 5 לאבטלה (לא שזה המצב באמת, כי היא ביונסה). היא בונה בעצמה את הבסיס שלה – ובכלל, נראה שהיא מבססת דרך חדשה לחיות בה. ולא סתם זה שיר של מסיבה ושחרור עם סימפול שקורא לך לזרוק ישן ולאמץ חדש. ולכן ממש לא מפתיע שזה שוחרר בבואו של הקיץ.

ברמה הסגנונית, זו באמת ביונסה 2022. היא שם, הקול האדיר שלה – לצד מוזיקה אלקטרונית שעושה סלט להיטים ומבשלת משהו חדש יחד. דרייק עשה משהו דומה לפני כמה ימים ושחרר אלבום עם המון, המון, האוס – שעוד לא ידעתי לגמרי איך לאכול אותו ולכן אין לי משהו קונקרטי לומר. נדמה שמסתמנת מגמה שמכוונת באמת לוייבים חריפים של היום עם שנות ה-90, וכילידת שנות ה-90 חלילה אין לי משהו רע לומר על זה.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן