למה נשים בפסגת הקריירה שלהן מחליטות להיכנס להריון? יובל דולברג חוקרת

שלושת הנשים עליהן נדבר בכתבה זו הן סלבריטאיות על. שלושתן החליטו, בשיא הקריירה שלהן, להיכנס להריון. ואני תוהה, האם הקריירה שלהן כבר לא מספקת אותן? אולי הן רצו להיות אימהות צעירות? האם הן נכנעו ללחץ החברתי הקיים על נשים להיות אמהות? או שאולי הן הרגישו שעכשיו הזמן המתאים לכך? והאם זה לגיטימי להשתמש בהריון כספין תקשורתי? הן כולן מוכרות, מוצלחות, יפיפיות (מחט פה, חומצה היאלורונית שם). הן מבוססות כלכלית וכל אחת בתחומה פורצת דרך. הראשונה אליה אפנה את הזרקור זו לא אחרת מאשר קיילי פאקינג ג’נר.

קיילי ג’נר

לכל אותם.ן א.נשים שטוענים.ות (עאלק) שאינם.ן מכירים.ות אותה, אספר מי היא. קיילי גדלה אל מול עינינו בתוכנית ריאליטי שצולמה בביתה בהשתתפות משפחתה (הקרדשיאן-ג’נר). כולם וכולן מכירים.ות את השבט. קריס, קייטלין (בעברה ברוס), קורטני, קים, קלואי, קנדל וקיילי (הייתי מכניסה את בני הזוג בהווה ובעבר, את הילדים, את הסטוצים ושומר הראש קורי אבל לא מגיע לכם.ן כאב הראש הזה). קיילי אמנם התפרסמה דרך הריאליטי המשפחתי, אבל ביססה את מעמדה דרך רשתות חברתיות ובאמצעותן פרצה בשוק האיפור שאף אחד.ת לא ראה קודם. גברת ג’נר יצרה (שימו לב!) שפתון ועיפרון לשפתיים באותו הגוון. היא טענה בראיונות רבים שבצעירותה השתמשה בעיפרון ושפתון (כך יצרה אשליה של שפתיים גדולות יותר ואז היא נכנסה לאטרף, מה שנקרא) אבל מעולם לא הצליחה למצוא חברת איפור שמייצרת את אותו הגוון לשניהם. אני מודה נשמע הזוי לחלוטין.

העובדה שבחורה בגיל ההתבגרות עלתה על הדבר הזה מוכיח שהעולם באמת שייך לצעירים.ות (עכשיו השאלה האמיתית היא באיזה גיל איננו צעירים.ות יותר?). כך היא יצרה את ה”ליפ קיט” שבו עפרון ושפתון באותו הגוון. הוא נמכר בכמויות פסיכיות. האתר קרס והעולם עמד דום. האימפריה של קיילי התחילה שם ולא עוצרת עד היום. היא יצרה כל מוצר איפור אפשרי, עברה למוצרים לאמבטיה, לתינוקות וכיום אפילו לבגדי ים. ככל שהאימפריה גדלה כך חשבון הבנק טפח והשפתיים של קיילי בהתאם. ואז הגיעה סטורמי.

וכאן עולות השאלות, האם סטורמי הגיעה כי קיילי רצתה להיות אמא צעירה? או שאולי היא חוותה כל כך הרבה שיאיים בחייה ששום דבר אחר כבר לא סיפק אותה?

 לשם התסכול נטען שאת שתי השאלות אפשר להוכיח. קיילי גדלה בסביבה מבוססת, בשכונה טובה, עם בריכה ואבא שזכה במדליית זהב. היא הפכה לשם בית לפני גיל 12. הכסף שהרוויחה בגיל כל כך צעיר השאיר חותם לעוד. מהר מאד היא זכתה בתואר הביליונרית הצעירה ביותר בעולם. (אחר כך היה דיבור על זה שהיא לא ביליונרית אלא רק מיליונרית והיא אמרה כזה, “מה אף אחד לא טרח לשאול אותי אם זה נכון אז אמרתי שזה נכון.” כואב הלב עליה). אבל היא לא קורטני, היא לא מסופקת מחיים שקטים הרחק מאור הזרקורים. היא גם לא קים, אין לה כוח או חשק לעבוד קשה וליצור אימפריה שתחזיק מעמד כמו שצריך. אמנם האמנו שקיילי היא הקים הבאה אבל בפועל נראה שלקיילי אין כוח אלינו יותר. היא מנותקת מהמעריצים.ות שלה בצורה שגובלת בנרקסיזם והמוצרים שלה מקבלים ביקורות משפילות. היא אמרה לא פעם בתוכנית הריאליטי ובראיונות שהיא מעולם לא חשבה שהיא “אמורה להיות” מפורסמת. אבל נראה שהיא לא מתלוננת יותר מדי.

איכשהו קיילי היא מקרה בוחן קלאסי לדור הצעיר של שנות האלפיים. הדור הזה שאין לו סבלנות, הדור שגדל במחשבה שאפשר לפתוח עמוד אינסטגרם, לטייל בעולם ולהרוויח כסף. הדור שמאמין שכסף מהיר עדיף על עבודה קשה. קיילי היא כל זה ועוד קצת.

סטורמי הגיעה בשלב שבו קיילי כבר מיצתה את כל שאר הדברים שיש לעולם להציע לה.

בתים, מכוניות, בגדים, חופשות וכל דבר שאפשר לקנות בכסף. כולנו זוכרים וזוכרות את יום ההולדת הראשון של סטורמי. הפרצוף הענק שלה כבלון מתנפח בכניסה ל-“סטורמי וורלד” או וואטאבר. זה היה קרינג’ ברמות, מסכנה הילדה. קיילי היא סופר מוגזמת, סופר בליינית, סופר אובססיבית לעצמה (שעתיים להתאפר בבוקר נסיכה מה קרה) ואין לה סבלנות לאף אחד. בעונות האחרונות (לפני המעבר ל-HULU) קיילי כמעט ולא הופיעה ב-KUWTK. למה? פשוט כי נמאס לה והיא לא צריכה את הכסף. היא מיצתה כל דרך אפשרית להרוויח כסף וליהנות ממנו. מה נשאר? אה קל. ילדה.

אי אפשר להשוות בין סיפוק של קריירה לסיפוק של אימהות אבל אפשר לטעון (כאחת שאין לה לא את זה ולא את זה) שאמהות לוקחת. ילד זה לא מוצר צריכה, זה ממך, זה שלך וזה אוהב אותך ללא תנאים פשוט ככה. בלי איך, בלי למה ובלי אבל. זה טהור, זה נקי וזה מדהים. כשאת מגיעה לשיאי קריירה כמו קיילי ג’נר שום פסגה נוספת לא נראית שווה את המאמץ. הסיפוק האימהי שקיילי קיבלה מסטורמי הוא סיפוק שהיא לא הייתה מרוויחה מהקריירה שלה לעולם. יחד עם זאת, סטורמי נולדה כשזו הייתה בת 20. אתן זוכרות את עצמכן בגיל 20? 19? 18? כמה טיפשות היינו? כמה שטויות עשינו? מי היה נותן לנו לגדל ילד?

קיילי טענה שכל חייה היא רצתה להיות אמא צעירה.

ואני חייבת להודות, מהסרטונים שהיא מפרסמת, נראה שהיא אוהבת את זה. סטורמי היא לא פוסט באינסטגרם, היא לא מוצר צריכה, היא כן קיבלה קיט משלה על שמה, אבל זה קרה אחר כך אז זה לא נחשב (למה? כי השימוש בסטורמי בשביל להרוויח כסף הוא שפל מבחינתי). סטורמי הייתה כזה שיא בחייה של קיילי שהופה’לה היא כבר ילדה את השני (מזל טוב). קיילי מכורה ל”שיאים” האלה וזה חצי אשמתה וחצי אשמת התרבות שלנו. היא גדלה בסביבה של שפע ועושר ושיווק עצמי.

אמא שלה היא המאסטר מיינד מאחורי האימפריה הזו וכבודה במקומה. אבל קריס גידלה ילדה מפונקת שכל כך שנאה את עצמה שהיא בחרה להיות בחורה אחרת לחלוטין. והשנאה הזו נבעה מהחשיפה שהיא קיבלה עוד לפני שגדלו לה הציצים (איזו השפעה יש על המח של נערה צעירה בסביבה כזו?). נתעלם לרגע מהשינוי החיצוני של קיילי, היא ידועה בקרב חבריה בדבר אחד, היא מצחיקה. היא מצחיקה כמו קלואי. וקלואי היא אחת המצחיקות (למרות שטוקבאקים אוהבים לשנוא אותה). המעריצים.ות של קיילי זכו לצד המצחיק הזה בתקופה של VINE (מי המלכה שזוכרת מה זה ויין?) אבל מאז היא כל כולה ביזנס. החיוכים שלה נעלמים כשמפסיקים לצלם והמפגשים שלה עם מעריצים.ות ברחוב זה מביך ברמות (רוצו ליוטיוב). היא טוענת שהיא לא רוצה את הפרסום אבל כן את העושר ובינינו, זו חוצפה. אבל זו סופה של כל משפחה שבוחרת למרוח את הכביסה המלוכלכת שלה, בטלוויזיה שלי. 

האלסי \ אשלי ניקולט פראנג’יפאני

היא זמרת. היא אקטיביסטית. היא טבעונית. היא זרקה Shade על G-Eazy הראפר, אחרי הפרידה, בפוסט באינסטגרם עם תמונה שהיא בביקיני מלטפת את הכלב שלה. ובקאפשיין היא רומזת על הבגידה ואיך היא העיפה אותו על טיל. לא סתם קראו לה מלכת הפופ של הכאוס על הקאבר של הרולינג סטונס. הקול שלה כבר הפך לסימן היכר שלה, היא כותבת את השירים שלה בעצמה (הולכת בעקבותיה של המלכה טיי טיי) אה והדובדבן שעל הקצפת, היא ביסקסואלית מוצהרת. היא לא מתביישת במיניות שלה ויצאה גם עם גברים (איכסוש) וגם עם נשים (יאי). היא יצרה לעצמה מוניטין של אישה חזקה ועצמאית שלא מפחדת מאף אחד ולא מקשיבה לחוקי הז’אנר. אחרי שלושה אלבומי פופ מטורפים היא הוציאה אלבום רוק עצבני וכועס. היא סיפרה בראיון שהאלבום נכתב יחד עם ההריון. היא אמרה שתמיד רצתה לכתוב אלבום רוק והנה עכשיו היא קיבלה הזדמנות. היא רצתה שהוא יהיה הכי עצבני והכי רועש שהוא יכול להיות. היא עשתה בדיוק את זה. זה אלבום מדהים מבחינתי אבל אני לגמרי לא אובייקטיבית. את האלבום המלא הראשון שלה היא הוציאה ב-2015. ככה שתוך חמש שנים היא הוציאה 4 אלבומים. 

האלבום שכתבה במהלך ההריון צריך לקבל הקדמה מלאה בלירלורים.

השמועות הולכות כך, האלסי רצתה ילד הרבה מאוד זמן. כל בני הזוג הקודמים שלה אמרו כך בראיונות. בצעדת נשים שנערכה בניו יורק בשנת 2018 שיתפה האלסי בנאום סטייל פואטרי סלאם את החוויות שהיו לה ולחברותיה עם גברים. המילים שלה מלאות כעס ובלבול אבל אין שם בושה. לעלות על במה ולנאום על האונס שעברת כשאת כבר זמרת מוכרת זה אומץ שלא לכל סלב יש. בחלק מסוים בנאום סיפרה שעברה הפלה ב-2015. רגע לפני שהייתה צריכה לעלות על במה ולהופיע מול קהל עצום. אז היא ניגבה את הדמעות, שמה חיתול ועלתה לשיר כמו לביאה. אבל בפועל, מה הוא המחיר הנפשי על אירוע טראומתי שכזה? הנאום שלה מסעיר ומצמרר וקשה לצפייה אבל שווה את המאמץ אם אתן חזקות מספיק.

מכאן עולה השאלה, האם הניסיון של האלסי להביא ילד לעולם הוא ניסיון לאחות כאבים מהעבר? או שאולי היא באמת פשוט רוצה להיות אמא? הממ התשובה קצת מורכבת.

הרצון של האלסי להיות אמא התנגש לא פעם עם המציאות שהייתה צריכה לחיות. בין אם הופעות, מסיבות, הקלטות, פעילויות יח”צ והגברים בחייה. הקשר הסופר מתוקשר שלה עם ג’י איזי אמנם יצר להיט מדהים (“Him & I”) ואחריו עוד כמה שירי דיס (“Without Me” שהיא כתבה עליו. את ג’י איזי אני כבר לא שומעת בגלל מה שהוא עשה לה), אבל השאיר את החותם שלו על האלסי. הקשר היה הרסני, רעיל ומסוכן. הם חגגו כמו מטורפים, לא פעם הערב נגמר במכות ומשטרה (בין ג’י איזי ואחרים), הם לא התאימו בכלל ובו זמנית הם הציתו משהו שכנראה גסס אצל שניהם. קשר כזה חולני יכול להתקיים רק כאשר לפחות אחד הצדדים לא יציב נפשית וכאן שניהם היו לא יציבים. האלסי פרסמה בעבר על האבחנה שהיא קיבלה בצעירותה כסובלת מהפרעה ביפולרית שמובילה לחוסר וויסות רגשי שגורם לכל רגש להיות סופר עוצמתי (וזה ממש בשתי מילים, ממליצה לקרוא על כך יותר).

העובדה שהאלסי לא ידעה להתמודד עם עוצמות הרגש שלה מסבירה למה היא יצאה עם ג’י איזי מלכתחילה.

הוא היה כמו סמים בשבילה. אני כמעט ולא ממציאה מילה ממה שכתוב, אני ממליצה לקרוא את המילים של השיר “Him & I” כי היא כותבת בדיוק את זה. “We got that love, the crazy kind”. הם כתבו את השיר הזה יחד. הם יצרו את המוניטין ההרסני הזה יד ביד ומבחירה. הם היו צעירים, מאוהבים ועיוורים. קשר כזה עוצמתי ולא יציב סופו לעלות בלהבות. השמועות הן שהוא בגד בה, מצד שני יש דיבור על זה שהיא בגדה בו קודם. מודה, אין לי יכולת לדעת היא מסננת אותי בוואטסאפ כמה שנים טובות. מה שאני כן יכולה להסיק כאן זה שהנאום שלה בצעדת הנשים כנראה דיבר גם עליו. 

אחריו היא יצאה עם זמר פאנק רוק בריטי חמוד ופסיכי בשם הבמה Yungblud(שאני אישית מאד אוהבת, Emo is a lifestyle), הוא בשמו האמיתי דומיניק (דום ככינוי). הם היו די מוצלחים יחד, כתבו את השיר “11 Minutes” עם טראוויס בארקר. שהוא הרי המתופף מהלהקה Blink-182 ומנהל חברת ההקלטות הכי חם כרגע בסצנה (החתים את אבריל לווין) ובן זוגה סליחה! הארוס של קורטני קרדשיאן. הקליפ לשיר מספר על שלבי האבל שכל אדם חווה רק בצורה של אובדן בן\בת זוג, משהו מדכא ואימואי רצח. מערכת היחסים שלהם נראתה כאחת הבריאות שהיו להאלסי. היה נראה שהוא מצליח לייצב אותה ולאזן אותה (שזה מאד מרשים כשאתה יוצא עם מתמודדת נפש) אבל הם נפרדו אחרי כשנה.  לפי הפוסט שכתבו ברשתות החברתיות הם לא נפרדו כי האהבה נעלמה. השמועות הן שהם נפרדו כי היא רצתה להתקדם במערכת היחסים והוא לא היה מוכן לזה. אחריו יצאה עם אוון פיטרס ההורס ששיחק בכל כך הרבה מקומות שאם אתן לי מכירות אותו בושה לכן אבל גם המערכת יחסים הזו הייתה יותר קצרה מפרק הזמן שלוקח להכין ילד בתנור (לא יודעת אני לא טובה במטאפורות הריון, זה לא הקטע שלי).

והופ ינואר 2021 היא בהריון (Coincidence? I think not!) מאיזה תסריטאי אינדי קולנוע שוליים.

די חמוד, אפילו אפשר להגיד חתיך, די בנאלי, נראה בסדר שכזה (תשפטו בעצמכן את האינסטה שלו). השניים חברים טובים כארבע שנים ובסוף 2020 (כנראה, כי אף סלב לא מעדכן את המעריצים שלו כמו שצריך שזו בושה וכלימה) הפכו ליותר מזה. בואו נפרק את זה שנייה, הכרתם בסוף 2020 והופ את בהריון בינואר 2021? חמודה מתוקה מה קורה? הכל טוב? האם זה הגיוני, בריא ונורמלי להיכנס להריון כל כך מהר? נכון אתם מכירים ארבע שנים, אבל להיות חברים ולהיות בזוגיות זה Not the Same Bish, מה נסגר? באיזה עולם זה נראה לכם תקין? רק בהוליווד, באמת. יאי האלסי קיבלת מה שרצית את בהריון, את קורנת, את גם ככה מעלפת מבפנים ומבחוץ והנה את עוד מביאה לנו עוד מלאך לעולם אבל איך זו החלטה בוגרת? אז זהו, זו לא הייתה החלטה בוגרת. זו הייתה החלטה שנבעה מלחץ או מחוסר יכולת לדחות סיפוקים או מרצון מובהק לילד לא משנה ממי. אני חייבת להודות שאני מאמינה באופציה האחרונה. 

היא כל כך רצתה ילד וניסתה לשכנע מספר לא קטן של גברים שנראה שהראשון שיסכים הוא הראשון שיזכה.

אני יודעת זה נשמע רע, אבל ככה זה מצטייר ואני מתחבטת עם השאלה האם זה מעשה פמיניסטי שמנכס העצמה נשית או נואשות? איך זה עלול להצטייר בתקשורת אם יתברר שאכן הדבר נכון? ההריון אומנם הוליד אלבום רוק מדויק וחריף שהוכיח שהאלסי כישרונית אבל באיזה מחיר? נראה לי מהצד (ושוב אני משיגה מסקנות על בסיס המוח שלי בלבד) שהיא רצתה את ההריון בשביל לכתוב את האלבום הזה. בשביל להתמודד עם המקום אליו היא הגיעה, עם כל מה שחוותה בחייה. כי הרי אמנים.ות שכותבים.ות שירים לרוב יכתבו על החיים שלהם.ן ועל החוויות האישיות שלהם.ן. בדיוק כמו טיילור, בדיוק כמו הארי סטיילס זה בסדר. אבל מלכתוב על החיים ועד ליצור חיים כדי לכתוב עוד יש כאן ספקטרום די רחב של שיגעון. אני לא נוטה להשתמש במילה הזו בקלות אבל יש כאן נתון חסר בכל הסיפור הזה. משהו כאן לא מסתדר לי עד הסוף, להיכנס להריון תוך שלושה חודשים מבן זוג, מה הלחץ? בסך הכל בת 26. 

ריהאנה

את הגברת לא צריך להציג. כולם.ן יודעים.ות מי זו ריהאנה. כמו שר, ריטה, מדונה ו-Ye היא לא צריכה הקדמה. והנה בגיל 33 מלכת האטיטיוד וה-Side Eyes בהריון. היא והראפר (אחד החתיכים בסצנה) יוצאים בסך הכל שנתיים (אפילו פחות, בואו אנחנו בפברואר 2022 והם התחילו לצאת בקיץ 2020) והם אינם נשואים. ריהאנה לא נראית כמו אחת שמחליטה החלטות אימפולסיביות בין אם בעסקים ובין אם בזוגיות שהיא מנהלת. אמנם השמועות הן שהיא אוהבת שלישיות והייתה עם לא מעט נשים שכיום הן חברות קרובות שלה (קארה דלווין אני מסתכלת עלייך). אבל רוב מערכות היחסים הרציניות שלה היו עם גברים.

במבט מהיר בביוגרפיה של ריהאנה (תכלס זה עמוד וויקיפדיה אבל ביוגרפיה נשמע יותר מקצועי) נראה כי היו לה בסך הכל שלוש מערכות יחסים רציניות.

אחת מהן עם אפס שאת שמו לא אכתוב או אוציא מפי לעולם. האדם היחיד בעולם שחשב שהוא יכול להרים יד על פאקינג ריהאנה. למזלנו הוא ספג פגיעה קשה אך לצערנו הוא עדיין מופיע ומשתף פעולה עם אמנים די גדולים (עולם הראפ הוא פטריארכי ברמה מסוכנת). הזוגיות שלהם בתחילתה נראה מעולה. הם נראו מתאימים ומסונכרנים מבחינת קריירה ומוניטין (בדומה מאד להאלסי וג’י איזי) ומכאן נבעה ההפתעה מהיחס שריהאנה קיבלה ממנו. ריהאנה יצרה לעצמה מוניטין של אחת שלא שמה על אף אחד, היא מרוכזת בעצמה וסומכת רק על עצמה אבל איכשהו אנחנו מעריצים.ות אותה ולא כועסים.ות עליה. היא הצליחה ליצור אצלנו את ההתניה שזה בסדר, זה לגיטימי וזה מעצים אותה כאישה. יש כאן קורלציה (חיבור) מובהקת. היא עברה מערכת יחסים מתעללת וקשה שנותחה בכל מגזין רכילות והפכה לקורבן בין לילה, כך היא יכלה להשתמש בצורה בה הציבור תפס אותה כדי להיות מינית, ארסית ומתנשאת.

הפריצה הגדולה של ריהאנה הייתה עם אלבומה השלישי, עם להיטים כמו “Umbrella” ו- “Don’t Stop the Music”.

היא הייתה סקסית ותמימה בו זמנית, קצת כמו מרלין מונרו (שעשתה קריירה מלהיות תינוקית וסקסית בו זמנית). האלבום עם שני הלהיטים הללו יצא ב-2007, אותה שנה בה היא והאפס התחילו לצאת. ריהאנה עברה תהליך אנושי יד ביד עם הקריירה שלה. היא פרצה ב-2007, הפכה לשם בית בעולם הפופ, הביאה ווייב חדש ואקזוטי כל הדרך מברבדוס והיא מלאה בביטחון עצמי מה שמעביר את המיניות שלה כדבר חיובי. היא יצרה אצל המעריצים.ות והתקשורת את ההבנה שלריהאנה מותר מה שריהאנה רוצה (בשונה מאריאנה גראנדה שתקנה לעצמה מה שתרצה לקנות, אבל היא לא יכולה להתנהג איך שבא לה).

היא לא תחטוף מאיתנו ביקורת על היחס המתנשא שהיא נותנת למראיינים.ות. ואנחנו מעריצים אותה על היכולת שלה לשבת ולגלגל עיניים על דוגמניות מסלול, מראיינים בשטיח אדום, קהל מעריצים.ות ופפראצי. היא שונאת את כולם.ן וכולם.ן אוהבים.ות אותה. זה די מטורף. אין עוד אחת כמוהה לא מבחינת וייב ולא מבחינת מוניטין. היא אחת ואף אחת לא הצליחה להגיע לרמה שלה. אני לא אשכח לעולם את הסרטון של רי רי צוחקת על אריאנה גרנדה שהופיעה ב- iHeartRadio. ריהאנה היא מלכת ה-Shade ונראה אתכם.ן מנסים.ות לשכנע אותי אחרת.

 ההפתעה הגדולה הנוגעת להריון של ריהאנה היא העובדה שהפפראצי לא גילה את זה קודם. קיילי אמנם שמרה את ההריון כסוד יותר שמור מהכור בדימונה, אבל לכולנו היו ספקולציות. לעומת זאת ריהאנה, אצלה לא ראינו את זה בא. בראיונות על זוגיות היא תמיד הייתה עונה בציניות מתנשאת שעברה כמשעשעת ומוערצת. אז לא מפתיע לחשוב שגם בנוגע לילדים אין סיבה שנקבל תשובה קונקרטית ממנה. ההיריון אמנם יושב עליה בצורה מהממת (ובלתי נסבלת) ו- ASAP Rocky אחד החתיכים בתעשייה אבל יש לי הרגשה לא טובה כאן. ריהאנה היא גירל בוס, היא מנהלת את הכל או שהפרויקט לא יצא לפועל. בין אם אנחנו מדברים על FENTY ובין אם כל פרוייקט אחר שיצרה. אני לא חושבת שהדבר יהיה שונה כאן. בין אם ASAP הצליח לרכך אותה או לא, אני מאמינה שאת הילד.ה היא תגדל איך שהיא תראה לנכון. אני לא חושבת שהם יצליחו לנהל מערכת יחסים ולגדל אותו.ה. אני מאמינה שבסופו של דבר ריהאנה תהיה כמו קיילי ותשתמש בו רק לזרע (סורי נוט סורי טראוויס You Suck).

הרצון של ריהאנה לשלוט בכל פאן בחייה מתחבר להתעללויות שעברה מגברים בחייה.

הניסיון הזה שלרוב לא מחזיק מעמד כי אי אפשר לשלוט בהכל הוא דרך לכפר על עוולות העבר אבל זהו רק פלסטר, זו לא דרך חיים. אל תכעסו עלי אבל אני לא חושבת שריהאנה תהיה אמא מוצלחת. אמנם יש בה המון אהבה לתת ולב ענק אבל הריחוק הציבורי שלה והיחס שהיא נותנת לאלו “תחתיה” ניכר. ואני בספק שהילד.ה שלה לא יסבול מזה. היא אמנם ליברלית, קולית, טרנדית ועוד אבל הדברים הללו לא מחייבים אימהות מוצלחת, אלא רק מוניטין טוב וזה לא מספיק. 

שלושת הנשים הללו הגיעו בחייהן לנקודות קריירה שאני כנראה לא אגיע אליהן וזה בסדר. הן השיגו מטרות, זכו בפרסים, הגיעו לנקודות קצה בחיים האישיים והתמודדו עם קשיים ומאבקים לאורך כל הדרך (כן גם קיילי, צחקנו עליה מלא, אבל אל תשכחו). הן נשים חזקות, מועצמות ובוסיות ואנחנו מעריצות אותן. אנחנו רואות בהן כאלו שפרצו תקרות זכוכית בשביל הנשים שיגיעו אחריהן ויהיה להן קצת יותר קל. הן מודל לחיקוי גם אם לא בכל מובני החיים. הן מודל לחיקוי מנקודת מבט של לקיחת החיים בידיים ויצירת לימונדה מלימונים. הן עבדו קשה, חלקן יותר חלקן פחות, השיגו אבן דרך בעולם בו בגדו בהן ועמדו בגאווה על הצוק. שלושתן חוו טראומות לא קלות שמשאירות סימן על הנפש ושלושתן השתמשו בטראומה בכדי ליצור חיים. ואולי יכול להיות שהדרך הטובה ביותר לאחות טראומות כאלו היא ככה.

(*כותבת הכתבה אינה רופאה, פסיכולוגית, פסיכיאטרית, מאמנת כושר או מורה, היא רכלנית מוצלחת שאוהבת את הסלבס בהוליווד בעיקר כי היא יכולה לרדת עליהן חופשי כי הן במרחק אוקיינוסים מהמזרח התיכון*).

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן