הארי יורק וכריס צוחק – טיימליין לדרמה מאחורי don’t worry darling

קראו לי רכלנית, קסקסה, לרלרנית או מציצנית, אני אוהבת רכילות! אבל לא סתם רכילות! רכילות עם טעם, עם ערך מוסף, עם אבק כוכבים ושטיחים אדומים. התכנסנו כאן היום באושר ועושר בשביל להיחשף לחצאי אמיתות וחצאי שקרים הסובבים סביב הסרט “אל תדאגי מותק” (Don’t Worry Darling). הסרט של אוליביה ווילד אשר ביימה אותו ומופיעה בו בתפקיד משנה. בימים האחרונים הדרמה של מאחורי הקלעים הפכה פומבית בפסטיבל ונציה. ואם אתן לא ממש מבינות או מבינים מי נגד מי אני פה לסדר את העניינים.  

הרכילות שתשמעו פה משאירה אבק לרכילות בביצה המקומית.

Don’t Worry Darling הוא הסרט השני שווילד מביימת. לאחר הסרט Bookworm שיש מצב שראיתי ולכן כנראה הוא לא מאד מוצלח. בסרט מופיעים פלורנס פיו (הלו היא אחותה של סקרלט ג’והנסון ב-MCU). לצידה משחק כבעלה, הארי סטיילס, הבחורצ’יק לא צריך אינטרודקשיין. בתפקיד משנה נוסף משחק כריס פיין, אחד הכריסים הכי נחמדים בהוליווד (לשם הסר ספק רוב הכריסים בהוליווד נחשבים נחמדים מאד על סטים). יחד איתם עוד שחקנים שאני לא מרגישה צורך לדבר עליהם. הלאה! צילומי הסרט התחילו באוקטובר 2020 ונמשכו עד פברואר 2021. כלומר כארבעה חודשים, פרק זמן ממוצע לחלוטין לסרט הוליוודי בלי יותר מידי אפקטים ותפאורה מורכבת. נתחיל בציר הזמן: 

ספטמבר 2020 – עם תחילת צילומי התחילו הדרמות והשמועות על הסט.

 שיה לה-בוף (הפסיכופט יש לציין) עזב את הפרויקט עוד לפני שהצילומים החלו והוחלף בהארי סטיילס. השמועה אומרת שפלורנס ושיה לא הסתדרו לאורך החזרות. בפועל ההצהרה הרשמית לעזיבה הייתה “בעיית לו”זים”. זה בצירוף עם השמועות על התפרצויות הזעם של שיה. וכן גם התלונות שהעלתה האקסית FKA Twigs (שהוגשה בדצמבר 2020 והפרטים יזעזעו אתכן) אפשר להניח כי אכן שיה הגזים.

* בראיונות מהחודשיים האחרונים (2022) טענה גברת וויילד שהשחקן עצמו התנהג בצורה שסיכנה את אנשי הסט ועל כן היא בחרה “להוציא אותו מהסיטואציה”. בתגובה פרסם שיה הודעות וכן גם סרטון ששלחה לו וויילד המוכיחות כי היא התחננה שישאר. על פיהן היא רצתה לנסות לפתור את הבלאגן תוך כדי שהיא מדברת עקום על פלורנס עצמה.

אוקטובר 2020 – צילומי הסרט מתחילים.
נובמבר 2020 – אוליביה וויילד וג’ייסון סודייקיס נפרדים. 

הזוג שהיה יחד כמעט תשע שנים (מתוכן שבע שנים היו מאורסים אך לא התחתנו) מחליטים להיפרד. בשלב זה עולה התהייה הראשונה. הארי כבר חודש בסט הצילומים של אוליביה…

בדצמבר 2020 – אוליביה משתפת באינסטגרם שלה תמונה מהכתבה של FKA Twigs על שיה ומביעה הערכה ותמיכה.

חנפנית. (אני צריכה להסביר שזה נראה יותר מידי יח”צי בשביל שנאמין לה?). באותו חודש בדיוק פורסם במגזין וראייטי ששיה לא באמת עזב בגלל אילוצי לו”ז אלא כי הוא התנהג בצורה לא נאותה ומאיימת שהובילה לפיטורים שלו. 

ינואר 2021 – הארי סטיילס ואוליביה ווילד מגיעים יד ביד לחתונה של מנהלו של סטיילס.

הארי סטיילס מנחה את הטקס וקורא לאוליביה “בת הזוג” שלו במהלך הטקס. בשביל “זוג” שיוצא בסך הכל כמה חודשים בהוליווד לקרוא למישהי בת זוג כל כך מהר זה לא מונפץ (אחרת לא היינו זוכים לראות את קים מתחתנת ומתגרשת תוך פחות מ-3 חודשים). אבל לקחת אותה כדייט *רשמי* לאירוע של אדם קרוב? (המנהל של כל אמן הוא האדם הכי קרוב אליו) זה מריח כמו פעילות של יחסי ציבור או זוג מטומטמים. 

כאשר נחשפה ה”זוגיות” הזו לכל העולם גם האקס של אוליביה (ממנו היא נפרדה חודשיים קודם לכן לאחר 9 שנים!!!) גילה עליה. כן, בצורה זו. באותו החודש מגזין פיפל מפרסם עדויות של עובדי הסט שטוענים שהארי ואוליביה היו בלתי נפרדים מתחילת הצילומים. שהם ראו שהקשר ביניהם הרבה יותר מאפלטוני מהרגע הראשון.

פברואר 2021 – הראיונות המקדימים של אוליביה 

לקראת סיום צילומי הסרט עושה וויילד ראיונות רבים. באחד מהם היא מספרת על החשיבות של “סט נוח ונעים לכל” שהיא שואפת לקיים בצילומי הסרטים שלה. קריצה להחלטה “שלה” “לפטר” את שיה לה-בוף. הכל כאן זה הסאבטקסט. באזור אמצע חודש פברואר צילומי הסרט נגמרו אבל הארי סטיילס ואוליביה ווילד המשיכו לצאת יחד לאחר סיום הצילומים, ונתפסו לא פעם בעין הפפראצי. 

בשלב זה התחילו שמועות גם על החיכוך בין פלורנס לאוליביה. לפי השמועות והפרסומים אוליביה והארי היו מבלים כל כך הרבה זמן יחד שפלורנס כמעט ולא הצליחה לעבוד עם הבמאית אחת על אחת. לקראת סוף החודש אוליביה מתחילה לפרסם פוסטים הנוגעים לסרט ולשחקנים. הראשון שהיא מפרסמת הוא על פלורנס ועל כמה היא מודה לה על העבודה הקשה וההערכה הרבה שיש לה אליה. 

הפוסט השני על מר סטיילס. ובו היא מתחנפת אליו ואומרת ש”למצוא שחקן הוליוודי שירצה להיות שחקן משנה בסרט בו האישה היא שחקנית ראשית” הוא ממש קשה. להגיד כל הכבוד להארי כי הוא משחק בסרט גבר לבן שהוא לא הדמות הראשית? זה כמו למחוא לו כפיים על זה שהוא לובש חצאית על הכריכה של מגזין אופנה עולמי. כל כך מגוחך שהיא ניסתה להוציא אותו נאור ופמיניסט כשבפועל זו עבודה לכל דבר. 

אפריל 2022 – סינמהקון (שימו לב קפצנו מעל לשנה קדימה כי עריכה, הפקה ועוד לוקחים יותר זמן מהצילומים עצמם). 

אוליביה ווילד הגיעה להשקת טריילר מיוחד לסרטה בסינמהקון. בזמן שהיא על הבמה מדברת היא מקבלת צו בית משפט בנוגע למשמורת על הילדים… מהאקס ג’ייסון סודייקיס. בעולם הפוסט פמיניסטי שלנו הדבר אמור לגרום לנו לחמול לה. גבר לבן מחליט להיטפל אליה ברגע חשוב בקריירה רק בגלל שהאגו שלו נפגע? אבל אם קראתן עד עכשיו אני נוטה להאמין שאתן מבינות שהמציאות קצת יותר מורכבת מזה. 

אוגוסט 2022 – מגזין ואניטי פייר פרסם כתבת שער ענקית עם וויילד.

בראיון היא משתפת כי “פיטרה” את שיה בעקבות התנהגות בעייתית. מצהירה כי השמועות על פער המשכורות בין פלורנס להארי הן שמועות ותו לא. והוסיפה כי היא לא מופתעת מג’ייסון וכי “יש סיבה למה היא עזבה את הזוגיות הזו” (למרות שהוא בתגובה טען שלא ידע שהדבר יתרחש כך ואף התנצל). לאותה כתבה בדיוק פלורנס לא מוכנה להתראיין כי היא “עסוקה” בצילומים. לקראת סוף אוגוסט 2022 הנציגים של פלורנס הודיעו שהיא מצמצמת את הראיונות והשיווק שהיא תעשה למען הסרט. הצמצום כל כך קיצוני שהיא עד היום לא פירסמה כלום על הסרט, הצילומים או אוליביה. 

והנה הגענו ליום המיוחל ה-5 בספטמבר 2022 – פסטיבל ונציה.

הפסטיבל נחשב לאירוע נחשק ואיכותי. הרבה יותר חשוב ורלוונטי מהאוסקר, מתוקף היותו (לדעתי) אירופאי. אל הפסטיבל פלורנס פיו מגיעה באיחור קל אך עם שמלה מעלפת וחיוך. היא הולכת על השטיח האדום ומתעלמת כמעט לחלוטין מאוליביה והארי. היא מצטלמת עם חברי הקאסט אך אף פעם לא בצמוד לשניים. בתמונה היחידה בה כל הקאסט מצולם יחד נראה כי אוליביה, הארי ופלורנס לא עומדים אחד לצד השנייה לצד השלישית. 

כאשר הקאסט של הסרט מתיישב בטקס אנחנו רואות כי אוליביה יושבת ליד כריס פיין שמפריד בינה לבין הארי סטיילס. שמופרד גם הוא מפלורנס בעזרתה של ג’מה צ’ן. הבחירה להושיב את כריס בין אוליביה להארי מרמזת כי כנראה והם נפרדו. אחרת איזו סיבה יש להם לא לשבת יחד? הזוגיות בחוץ, כולם יודעים כולן ראו והמקצועיות ברחה מהחלון יחד עם שיה.

שיא הערב הגיע כאשר סטיילס משחרר לכאורה DNA לאוויר העולם. או במילים אחרות יורק ומכוון ישר אל רגליו של כריס פיין.

הדבר מצולם בסרטון (נכון לעכשיו יש כבר שניים. כל אחד מנקודת מבט אחרת) בו רואים את הארי מתיישב ויורק בעדינות אין קץ (כמו ג’נטלמן אמיתי) על רגליו של מר פיין. כריס בתגובה קופא, מפסיק למחוא כפיים, מביט מטה ומחייך לעצמו. *בהצהרה לעיתונות שיצאה מנציגיו של פיין לאחר ההתפוצצות הסרטונים ברשת נמסר כי “הדבר לא קרה מעולם”. בהופעה של הארי אתמול בערב הוא עלה על הבמה ואמר “אל תדאגו רק קפצתי לירוק על כריס פיין וחזרתי” שנשמע לא בהכרח ציני… 

לאחר מכן פורסם סרטון בו פלורנס מקבלת מחיאות כפיים סוערות (כולם.ן באולם נעמדו בגאווה ומחאו כפיים) ומביטה אל הקהל בתודה, היא מעיפה מבט אל אוליביה ומודה לה גם אך בצורה צוננת ויש להגיד מקצועית.

אך הדרמה של הפסטיבל לא נגמרת כאן.

בריאיון שעשה הארי עם כריס לאחר הטקס אנחנו נחשפות לאוצר המילים הרחב של הזמר שאחראי על סוכר אבטיח. בריאיון הוא מספר שמה שהוא אוהב בסרט “אל תדאגי מותק” הוא שהוא ממש “סרט” כמו כזה ש”רואים… בבית הקולנוע”. פרייסלס חברות. אבל לא החלק הכי מצחיק בראיון. החלק הכי מצחיק הוא כריס פיין שיושב לידו ונראה כאילו הוא בזון אאוט. 

קיצר, וואו מאיפה להתחיל ואיך לסיים? אני חושבת שבחיים לא ראיתי מסע פרסום שמושך יותר עניין מאשר הסרט כמו כאן מאז דמדומים אולי? לא.

אני באמת לא זוכרת דבר שכזה. כל כך הרבה בלאגן, פאדיחות, אגו, צילומים, הערות והתנהגויות מבישות. לא בבית ספרי אוליביה. בחיים לא ראיתי מישהי מנסה כל כך חזק לשווק את הסרט שלה כבמאית מבטיחה (הייתה אשכרה מלחמה בין חברות הפקה על האפשרות להפיק לה את הסרט) ונופלת כל כך מהר וכל כך בקלות. 

לבסוף אני חייבת להגיד שנהנתי מאוד לקרוא ולצחקק. אוסיף בקטנה שפלורנס אמרה שהיא בצילומי הסרט DUNE 2 ולכן לא תוכל להופיע ולהתראיין אחרי פסטיבל ונציה. אבל השחקן הראשי של הסרט מר טימות’י שאמאלאמהדינגדונג מופיע בפסטיבל בעצמו ומתראיין חופשי. ככה שאפשר בקלות להסיק שהיא פשוט ללא רצתה.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן