אחרי הסקנדל – כל מה שצריך לדעת על טקס הגולדן גלובס שיתקיים מחר

ביום רביעי הקרוב זה קורה, טקס הגולדן גלובס חוזר, זאת לאחר הסקנדל האדיר שגרם לו לבטל את אירועי 2021. אך המסקנות הוסקו, המועמדים כבר מחכים, הסטייליסטים מתכוננים אבל האם הקהל יצפה בטקס? והאם הוא בכלל עדיין רלוונטי? לא זוכרים מה קרה? יש לנו את כל התשובות להכין אתכם לערב הצפייה… 

אז מה קרה בכלל ולמה טקס פרסי גלובוס הזהב ספג ביקורת?

ממש כמו הסקנדל שספגה פיפה והמונדיאל גם איגוד הכתבים הזרים של הוליווד נחשד בשנים האחרונות בשוחד וגזענות. ב-2021 פרסם מגזין הלוס אנג’לס טיימס תחקיר מעמיק על הארגון ימים ספורים לפני הטקס. התחקיר חשף “חוסרים” פיננסים, בעיות אתיות וכן גם את העובדה שאין בו אף אפילו נציג אפרו אמריקאי אחד. 

עוד תוארה בו תביעה של כתב נורבגי שניסה להתקבל שלוש פעמים לארגון ללא הצלחה וטען בתביעתו כי גורמים שונים בהוליווד שרוצים הכרה בטקס משלמים לנציגים הקיימים או מפנקים אותם. כך לדוגמא, התוכנית אמילי בפריז קיבלה 2 מועמדויות למרות הביקורות הרעות שספגה. וזאת כנראה כתוצאה מכך שחלק מהכתבים שבאיגוד הוטסו על ידי נטפליקס לביקור על הסט… בפריז. 

הפרסומים גרמו לגורמים רבים בתעשייה להחרים את הטקס.

שחקנים רבים החרימו ואף החזירו את הפרסים שזכו בהם בעבר. חברות ענק כמו אמזון, וורנר מדיה ונטפליקס הזהירו שלא יעבדו עם האיגוד אם לא יעשו שינויים. וכך היה במהלך השנתיים האחרונות עשה הארגון שינוי גדול מערכתי והשבוע הוא מקווה להשיק מחדש את הטקס והארגון כאחד.

אבל האם השחקנים שזכו למועמדות לפרס השנה יגיעו? 

נראה שהלחץ עבד כי גם בין המועמדים והמועמדות לגלובוס הזהב תוכלו לראות גיוון נרחב. כך לדוגמא מועמדות נשים אפרו אמריקאיות מוכשרות כמו ויולה דיוויס וזנדאיה לצד נשים ממוצא אסייתי או היספני כמו אנה די ארמס ומישל יו. אבל האם כל השחקנים הללו יגיעו לטקס? אם תשאלו את רימה צ’יקון ממגזין WWD שראיינה את הסטייליסטים של אותם שחקנים – כן. כל אחד מהסטייליסטים שהתראיינו החל מקייט יאנג ועד אמה דארסי כבר מוכנים למאורע. 

אבל האם אנחנו הצופים נסלח ונצפה? 

הדעות ברשתות החברתיות חלוקות. רבים עדיין לא מאמינים כי גוף הוליוודי גדול שכזה יכול באמת לעשות שינוי. אלא שכאשר אנחנו רואים את הכוכבים האהובים עלינו יושבים כאחד האדם בשמלות וחליפות יוקרה. מחכים לקבל פרס כאילו הם מתחרים על נשיאות כיתה ג’2. זה אולי קצת כיף ואנחנו נשב במתח יחד איתם…

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן