בתחילת זוגיות? שימו לב לדברים הבאים בפרטנר שלכן

כולנו מחפשות זוגיות, כולנו רוצות לאהוב ולהרגיש נאהבות, שיראו אותנו, שיקשיבו לנו, להרגיש… מורגשות. מערכות יחסים הן מורכבות. כך גם זוגיות היא מורכבת. היא מבקשת פשרות, מבקשת מאיתנו לראות את האחר, להיות נדיבות, לבנות חיים משותפים לאהוב ולהיות נאהבת. אני מאמינה שכמספר הזוגות מספר הנוסחאות לזוגיות מיטיבה. כיועצת זוגית שואלים אותי לא פעם מהי זוגיות נכונה. אני מאמינה שאם טוב לשני הצדדים אתן כפי הנראה בזוגיות הנכונה לכן. הנה כמה נקודות למחשבה ותשומת לב בזוגיות כשאנחנו בתחילתה:

(הכתבה כתובה בלשון נקבה אך מתאימה כמובן לכל המינים).
1.תקשיבו ללב

נכון אנחנו נמשכים קודם כל למראה וזה טבעי. יחד עם זאת בתוך מערכת יחסים לב טוב הוא מרכיב מאוד משמעותי לדעתי. שימו לב איך בן הזוג מדבר לאמא שלו וגם איך הוא מדבר למלצרית. אם שמתן לב שהוא פונה למי מהן בזלזול או בחוסר כבוד זהו דגל אדום. זה לא משנה אם אליכן הוא נוטף דבש. איך הוא מתייחס לאנשים סביבו, מעיד על אופייו ואישיותו יותר מאלף מילים שהוא יספר על עצמו.

2.שימו לבעל איזה ערכים בני הזוג שלכן.ם גדלו בבית

כל אחד מאיתנו מביא את הערכים עליהם גדל בבית לתוך הזוגיות, אפשר להוציא את הילד מהבית אבל לא את הבית מהילד. בני אדם לא משתנים, יש שעושים דרך, אולי התפתחות אישית, יחד עם זאת בדרך כלל מה שאנחנו פוגשים זה מה שזה. האשליה שאת תשני אותו, שבשבילך הוא ישתנה לא עובדת. לכן הערכים עליהם גדל וחונך אומרים המון. 

3. שימו לב במיוחד לנרקסיסטיים, אנוכיים, וקמצנים

עם תכונות אלה קשה בתוך זוגיות וקשוח אף יותר לגדל איתן ילדים. תקשיבו כשבן הזוג מספר על האקסיות שלו. אם אתן שומעות רק על כמה עשו, פגעו או לקחו לו. או שהוא אף פעם לא טעה בתוך מערכת היחסים ומציג את עצמו כקורבן בסיפור, זהו דגל אדום. יש חשד גדול  שהאדם שלפניכ לא יודע לקחת אחריות על ההתנהגות שלו, ובעל מודעות עצמית מאוד לא מפותחת. יש סבירות גבוה שבתוך מערכת היחסים שלכן אתן תאלצו לשאת ״באשמה״ רוב הזמן.

4. שימו לב מה היא תפיסת העולם של בן הזוג בנושאים כמו מוסר עבודה ועצמאות כלכלית

כלכלה היא נושא מאוד משמעותי – אנחנו מקוות או חולמות על בני זוג עשירים, העניין הוא שכסף הוא ״תכונה״ נזילה. אם בן הזוג יאבד יום אחד את כל כספו, עם מי תישארו? מוסר עבודה הוא תכונה חשובה. חשוב שבן הזוג ידע להפשיל שרוולים ולתרום את חלקו לפרנסת המשפחה. 

ולפני הכול מערכת היחסים המשמעותית ביותר בחיינו היא מערכת היחסים שלנו עם עצמנו. תאהבו קודם כל את עצמכן, תהיו טובות לעצמכן., תדעו מהם הגבולות ומה נכון לכן ולהם. הטיפ החשוב ביותר הוא – תהיו בנות הזוג שאתן רוצות לזמן לחייכן, והאהבה המדויקת לכן תגיע.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן