כך תעשו יחד חוזה זוגי לעתיד משותף ומוצלח יותר

כששני אנשים מתאהבים זה הכי מדהים, אהבה היא החיים. כששניים אוהבים ורוצים לבנות חיים משותפים ולהקים משפחה זה נפלא. יחד עם זאת מערכת יחסים מצריכה עבודה ולמידה, היא מחייבת לעבור מחשיבה של ״אני״ לחשיבה של ״אנחנו״. אם אתם בשלב של תכנון עתיד משותף, או אם אתם מאורסים אני מציעה לכבוד ט”ו באב לבנות חוזה וחזון זוגי. בכתבה של היום אלמד אתכן ואתכם איך לעשות את זה. 

מערכת יחסים זוגית היא כמו קדירה.

כל אחד מאיתנו מכניס לתוכה את האהבה שלנו, הצרכים, הרצונות, הציפיות, הערכים והחלומות שלנו. ביחד אנחנו יוצרים את התבשיל הייחודי רק לנו. אם אתם בשלב של תכנון עתיד משותף חשוב לבנות חוזה וחזון זוגי. בעזרת הכלי הזה תוכלו להכיר טוב יותר את הרצונות והחלומות האחד של השני. הדבר יחזק את האינטימיות הזוגית ויחסוך הפתעות ומשברים בהמשך הדרך. ט”ו באב הוא הזדמנות מעולה לשבת לארוחה לאור נרות, עם אוכל טוב לשתף ולהחליט יחד איך יראו החיים. או איך אתן ואתם רוצים שתראה הזוגיות שלכם / המשפחה העתידית שלכם. הנה כמה שאלות בסיסיות שראוי לדבר עליהן בפתיחות על פי דעתי:

אלו ערכים חשובים לכל אחד מכם להביא למערכת היחסים? 

מה הם הערכים שחשוב לכם להביא מבית ההורים?

אלו ערכים אתם בשום אופן לא רוצים להביא מבית ההורים?

מה הם הגבולות חשוב לכם שבן/ת הזוג יכבדו?

איזו חתונה מתאימה לכם? וכן גם איפה תרצו לגור אחריה? 

מה החזון הכלכלי שלכם ביחד? 

כמה ילדים תרצו ועל איזה ערכים תרצו לגדל אותם? 

עד כמה חשובה הקריירה לכל אחד מכם?

כך לדוגמא כבוד הוא ערך מאוד חשוב בעיינים שלי. זה ערך שיש להקפיד עליו בכל מערכת יחסים.

בבית הוריי נתינה הייתה ערך משמעותי ואני מקיימת ומחנכת את ילדיי על פיו גם בזוגיות והמשפחה שהקמתי. עוד דוגמא היא שבמשפחה שלי בבית הוריי לא היו ארוחות בכול יום שישי, במשפחה שבניתי  מאוד חשוב לי שיהיו ארוחות משפחתיות בכל יום שישי. במסגרת העבודה שלי פגשתי זוג מקסים שהתאהבו והתחתנו. רק אחרי שנולד הילד הראשון היא הבינה שמבחינתו הקריירה שלו חשובה יותר, והוא מצפה ממנה שתישאר בבית עם הילדים. היה שם שבר גדול וכעס משני הצדדים. היא מצידה כעסה על כך שהוא מזלזל בחשיבות הקריירה שלה. והוא מצידו מאוד כעס על כך שהיא לא מבינה שכמפרנס שמרוויח יותר זה הכי נכון כלכלית למשפחה. זו דוגמה נהדרת עד כמה תיאום ציפיות לפני שמביאים ילדים משמעותי ויכול לחסוך אכזבות ומשברים.

זוגיות היא חיבור בין שני אנשים כל אחד הוא עולם שלם ומורכב, אהבה היא היסוד של הקסם הזה. יחד איתה על היסוד הזה חשוב להוסיף חברות, אינטימיות, כבוד הדדי, נדיבות, נתינה ותקשורת. אז לפני שאתן ואתם רצים לקנות מתנות קחו רגע לתת לבן או בת הזוג את המתנה החשובה ביותר, תשומת לב ותיאום ציפיות.

חזון, מערכת יחסים, איך לבנות מערכת יחסים, חוזה זוגי, זוגיות, איריס זאנטקרן

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן