לשמור על הסביבה בסילבסטר? זה אפשרי! כך תחגגו בצורה מקיימת

כל שנה התאריך מגיע וכולנו חושבות.ים מה נעשה? לאן נצא? מה נלבש? ואיפה אפשר לקנות את הפריט המתאים לחגיגה… בואו נודה בזה בתקופות החגים (ולפעמים גם באירועים החשובים) אנחנו כל כך רוצים להנות ולחוות שלפעמים אנחנו שוכחים מהנזקים שה”חגיגה” עושה לסביבה. כי בואו נודה בזה כמה נצנצים אנחנו לובשות.ים ביום יום? הרי את שמלת הפייטים נלבש רק פעם אחת והיא כנראה תישאר בארון… השנה במקום להמשיך ולעשות את אותם הדברים למה שלא ננסה לעשות שינוי ולחגוג את הסילבסטר בצורה מקיימת. הרי זה בהחלט אפשרי לחגוג, ליהנות ולשמור על הסביבה. אז שנתחיל עם הטיפים שלנו?

טיפ 1 – בגדים

במקום לצאת ולחפש שעות בקניון את השמלה או הבגד המושלם לאירוע הסילבסטר שלכן.ם למה לא להשתמש במה שיש? הטיפ הזה מתחלק לכמה אפשרויות. הראשונה, מסיבת החלפה עם חברות.ים. לכולנו יש בארון איזה פריט מנצנץ או שניים שכבר לא בשימוש, למה לא לקבוע יחד כמה חברות וחברים ולהחליף את הפריטים הישנים של כל אחד או אחת? ככה כולן.ם יוכלו ללבוש משהו חדש ולתת הזדמנות שניה לפריטים לא רצוים. אופציה שנייה, חפשו בארון פריט שלא לבשתן המון זמן וחשבו איך תוכלו לשלב אותו עם פריטים אחרים מהארון או תנסו לחשוב איך תוכלו למחדש אותו! וכמובן תמיד יש את האופציה הכי שווה והיא לפשוט על הארון של אמא, סבתא, דודה או חברה הכי טובה ולהשאיל ממנה את הלוק המושלם לערב המושלם.

טיפ 2 – אוכל

הימנעו מלהזמין טייק אווי. למי שלא יודע.ת אחד הדברים המזהמים ביותר הוא החד פעמי בו אנחנו מקבלים את המשלוחים שלנו. עכשיו נכון, זה ממש קשה להפסיק עכשיו להזמין ולהנות מהטייק אווי. מודות. אבל כבחירה מקיימת למה שלא נצמצם את הצריכה שלנו ונחליט שהחג הזה לא נשתמש בפלסטיק וחד פעמי? השנה אפשר להכין משהו בבית, ללכת למסעדה או לבר. אם אתן לא יודעות לבשל למה שהמסיבה שלכן.ם לא תכלול הכנת ארוחת ערב משותפת עם החברות.ים הכי טובות.ים? זאת הזדמנות מצוינת ליצור זכרונות חדשים ללמוד להכין משהו חדש. וגם איך אפשר לשכוח- לתמוך בתעשייה הישראלית בכך שתקנו מוצרים ותוצרת חקלאית מקומית! ואם אפשר אפילו לנסות תפריט צמחוני או טבעוני מה טוב. או שהגזמנו? רק מזכירות שגם אם אתן.ם מארחות מסיבה/ארוחה נסו להימנע משימוש בחד פעמי! גם רב פעמי זה הרבה יותר יפה ואינסטגרמי.  צריכות מתכונים טובים? נסו להיכנס לאינסטגם של אליטה אופק שמציעה מתכונים למנות של שפים קלות להכנה. שגם המלצנו עליה בכתבה האחרונה שלנו.

ה
טיפ 3- המנעו משימוש בקישוטים

סימן ההיכר של הסילבסטר הוא משקפי המספרים, כתר עם השנה עליו או בלונים של מספרים ועוד המון קישוטים שהם לגמרי חד פעמיים. למה? כי בשנה הבאה המספר יהיה שונה ולא נוכל להשתמש בהם שוב. אז אולי זה כיף ומגניב אבל לגמרי חבל על הפלסטיק, הפסולת והכסף שלכן. תנסו אולי למצוא רעיונות לקישוטים שעשויים מדברים מתכלים. עוגות ועוגיות במספרים (וככה אנשים יאכלו אותם) ועוד כל מיני. םא תחפשו בגוגל תמצאו המון רעיונות לקישוטים יפים ומקיימים. אתם תמיד יכולים להכין אותם בעצמכן מחומררים שיש בבית משקיות ומאריזות של דברים. ואםם כבר אתו קונות קישוטים תדאגו לקנות קישוטים שיוכלו לשמש אתכן לעוד המון שנים וכך תוכלו להשתמש בהם שוב ושוב ושוב. 

יש לכן.ם עוד טיפים לחגוג את הסילבסטר בצורה מקיימת? תכתבו לנו כאן בתגובות או בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו

דילוג לתוכן