ילדה אחת עושה שינוי גדול – מנקים את ה חופים עם אלמה

מי מצטרף אלינו ביום שישי לנקות את החופים למען עתיד טוב יותר? את הרעיון יזמה אלמה שדה, תלמידת כיתה י׳ בכפר הירוק. שדה, החליטה להרים את הכפפה ולעשות מעשה לאחר שנחשפה למצב האקלים בבית הספר. ״שנה שעברה, במסגרת שיעור עם המחנך, הציגו לנו את נושא זיהום כדור הארץ וחומרת המצב היום. כל אותו היום חשבתי איך אוכל לתרום לשינוי המצב… משם הכל התחיל.״

״החלטתי ליזום פרויקט של ניקיון כדור הארץ. על מנת לממן את הפרויקט, פתחתי אתר גיוס, שם גייסתי בהצלחה מעל 2000 שקלים.״ סיפרה לנו שדה. ״במקביל, פניתי לעיריית תל אביב בתקווה לשתף פעולה. היה לי המזל לפגוש את ענת אהוד, מרשות הסביבה והקיימות שעזרה לי מאוד והאמינה בי וברעיון מהרגע הראשון.״ השתיים רקמו שיתוף פעולה מדהים עם חברת אתרים וסייל תל אביב, האיחוד האירופי, אקו אושן פלסטיק פרי ועיריית תל אביב. הרעיון המרכזי של הפרויקט הוא חינוך והעלאת המודעות למצב בכדור הארץ ואנחנו מתכוונים להיות חלק מהשינוי!

אצלנו במשפחה במשך שנים ממחזרים בקבוקים, עיתונים, לא לוקחים שקיות בסופר ולא משתמשים בכלים חד פעמיים. אבל בשנה האחרונה החלטנו להעלות הילוך. אנחנו ממחזרים אריזות של מוצרים, כשאנחנו הולכות לשופינג אנחנו לוקחות מחנות אחת שקית ומשתמשות רק בה למשך כל המסע, מקצרות את המקלחות כדי לחסוך במים (גם העולם מתייבש לא רק ישראל), לא קונות דברים שאנחנו לא צריכות ועוד. אחרי מספר חודשים של עשייה מחושבת שכזו אתה מבין שתרבות הצריכה סחפה גם אותך. היינו קונות דברים סתם כי כיף לנו. אבל הגיע הזמן שהמעשים שלנו היום הם אלו שישנו את המחר וצריכה מהנה ככול שתהיה היא לרוב מיותרת.

משמאל אלמה שדה , עם חבריה מנקים את החופים בזמנם הפנוי.

אני באמת משתדלת לעשות כל מה שאני יכולה אבל ברגע ששמעתי מה אלמה שדה עשתה בשביל החופים והסביבה הבנתי שגם אני לא עושה מספיק וצריכה לבוא לעזור ולעשות יותר, היא נתנה לי השראה להיות בן אדם טוב יותר ואני באמת הפכתי למעריצה מספר אחת שלה.

אנחנו מתקרבים אל נקודת האל חזור ונדרש מכל אחד מאיתנו לעשות כל שביכולתו כדי לעזור להציל את כדור הארץ. כדי שנוכל לחיות בו עוד המון שנים, בואו כולנו נגיע לאירוע של אלמה שמתקיים ביום שישי הזה ב20.9 ונעזור לנקות את החופים! אני וכותבי המערכת בטוח נהיה. ניפגש בין 9 ל-12 בין חוף העלייה למדרון יפו, חוף לא מורכז שנקרא מפרץ הברזלים. מחכים לראותכם וכמובן אומרות תודה לאלמה על התרומה שלה לכדור של כולנו.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן