5 חשבונות אפס פסולת באינסטגרם לעקוב אחריהם עכשיו

אני כבר המון זמן עושה מאמצים לשמור על הסביבה. אבל בשנת הקורונה המאמצים שלי הפכו גדולים יותר ולמדתי המון , יותר מאי פעם. קראתי, ראיתי סרטים, דיברתי עם אנשים שמבינים בנושא, אבל אני חייבת לתת המון קרדיט… לאינסטגרם. מי שאומר שהאינסטגרם הוא כולו רע טועה ובגדול. את רוב המידע בנושא צרכתי מהרשת החברתית ששינתה את אורח החייים שלי. בזכותה גם  כל יום אני לומדת משהו חדש בנושא. היום אכיר לכם את הדבר הכי חזק באקספלור שלי והוא חשבונות אפס פסולת. 

החשבונות שתראו בכתבה הם של צעירים מגניבים שנותנים טיפים מדהימים כדי לעזור גם לכם גם לעשות את השינויים הנדרשים באורח החיים שלכם. בכל אחד מחמש החשבונות תמצאו טיפים לא פחות מגאוניים לאפס פסולת. והכי חשוב לדעתי שהם אנשים שמביאים השראה ויוצרים (לפחות בי) את החשק לעשות יותר. 

1. Going Zero Waste

קתרין היא סופרת ופעילה חברתית בנושאי איכות הסביבה. חוץ מטיפים מדהימים שאני חייבת לנסות (תראו למעלה מה היא עושה עם השאריות של התפוחים!) קתרין כותבת גם המון על חדשות מהעולם שנוגעות לאיכות הסביבה. אז חוץ מטיפים לאפס פסולת תוכלו גם להתעדכן וללמוד ממנה המון על כל מה שנעשה בנושא בעולם.

2. Max Lamana 

על מקס המלצתי בכתבה על מתכונים טבעונים שחובה לנסות. מה שמייחד את החשבון שלו משאר חשבונות של פודיז טבעוניים שנותנים מתכונים, הוא שכל המתכונים שלו הם לא רק טבעוניים הם גם ״אפס פסולת״. מה שאומר שכשהוא מבשל הוא מבשל בצורה שלא מותירה שום שארית! אני פשוט מתלהבת כל פעם מחדש ללמוד ממנו איך להכין אוכל טעים מדברים שאנחנו בדרך כלל זורקים לפח. 

3. Zero Waste Japan

רן נומורה היא בלוגרית יפנית ואמא לשניים. החשבון שלה הוא השילוב המושלם בין טיפים לאפס פסולת ואורח החיים היפני. היא משתפת ומספרת על חיי אפס פסולת ביפן וגם נותנת טיפים מיוחדים מהתרבות היפנית. עוד דבר שאני מאוד אוהבת לראות בחשבון שלה הוא המסעדות והעסקים מהגניבים ביפן שעובדים לפי עיקרון אפס הפסולת.

4. Bottega Zero Waste

מרתה פתחה חשבון שכולו עוסק באפס פסולת באמבטיה ובמוצרי הביוטי שלכן! כןכן גם שם תוכלו לעשות המון למען הסביבה ולצמצם את הפסולת שלכם בקלות עם הטיפים שלה. בחשבון שלה תוכלו למצוא גרפיקות עם הסברים מעמיקים במגוון נושאים – החל מלמה להשתמש במוצרים טבעיים, איך להפוך את המותג שלך למצליח ועד למתכונים וסרטונים בהם היא מראה איך להכין לבד בבית מוצרי ביוטי טבעיים מדהימים!

5. Reduce Waste Now

החשבון בעל 355k העוקבים מנוהל ע״י בחור צעיר בשם גרידון לאוסון. מה שאני אוהבת בחשבון הזה הוא הגרפיקות הפשוטות והמעולות שמספרות מה אתם יכולים לעשות עכשיו כדי לעשות שינוי. ולא צריך לחשוב הרבה פשוט לעקוב אחרי הטיפים. בנוסף, יש להם גם חנות שתוכלו לקנות בה המון מוצרים ופתרונות שיעזרו לכם להיות אפס פסולת מהר יותר.

בנושא הזה מאוד קל לייצר אנטיגוניזם ואני חושבת שהחשבונות האלה יודעים לעשות את העבודה והופכים את ״השמירה על הסביבה״ לדבר כיפי וחיובי. דבר שהוא מאוד חשוב במיוחד אם אתם רק מתחילים! אז יש לכם עוד חשבונות שאתם אוהבים? עמודים ישראלים שנותנים טיפים מדהימים? תכתבו לנו כאן בתגובות או בפייסבוק ובאינסטגרם שלנו ואנחנו נפרסם את ההמלצות שלכם לכולם!

דילוג לתוכן