BringThemHomeNow#

בישום ישראלי ויוקרתי? כן דבר כזה קיים והוא עוצר נשימה תכירו את TEKES 

כמו שיספרו בהמשך הראיון הצמד מאחורי מותג הניחוחות והבישום TEKES, המפגש עם מוצרי המותג הוא פשוט משכר. החל מהעיצוב האלגנטי והיוקרתי ועד המוצר הייחודי והנחשק שגורם לכל מי שנקרה בדרכו פשוט לעצור נשימה. אני אומרת את זה מניסיון אישי וכן גם על כל האנשים שראיתי ניגשים, מתנסים ונפעמים בדיוק כמוני. אז איך 2 אנשים בעלי חזון ואהבה חזקה לבישום הצליחו לייצר פה בארץ ישראל מותג יוקרה שאין שני לו? התשובה בהמשך… 

אז שון וירין, ספרו לנו קצת על עצמכם. מה אתם עושים ואיך אתם מכירים? 

ירין: "הי אז אנחנו שון במקור מלונדון וירין במקור מבלגיה. שנינו עברנו לתל אביב לפני 8 שנים בערך ונפגשנו קצת אחרי זה במסיבה שאנחנו מעדיפים לשכוח! שון היה שם לבד ואני התחלתי לדבר איתו כדי להיות נחמד וברגע היה קליק! מהר מאוד הפכנו להיות החברים הכי טובים. כששנינו חולקים הרבה מאוד דברים משותפים החל מהרקע שלנו ועד לתחומי העניין (שנינו גם גדלנו על ידי הורים ישראלים בחול וחברי הקהילה הגאה)." 

איך בכלל הגעתם לעולם הבישום והניחוחות? האם זה משהו שעשיתם לפניכן? 

שון: "ירין היה אובססיבי לבישום במשך שנים (ואני ממליץ לא להזכיר את זה בפניו אלא אם כן יש לכם כמה שעות). הוא אובססיבי לגילוי ניחוחות חדשים, מותגים, בשמים ויש לו עניין כללי בתעשייה. אני עבדתי בשיווק ותמיד התעניינתי בעיצוב, בישום לעומת זאת היה עבורי הדרך העיקרית להביע את עצמי. אף אחד מאיתנו לא באמת מגיע מעולם הבישום, זה יותר תשוקה שהפכה לעסק." 

ואיך הגעתם למסקנה שאתם רוצים לחבר כוחות ולהתחיל את המותג שלכם TEKES?

שון: "בקורונה בילינו המון זמן יחד בבית. באותה תקופה לא היה אפשר לטוס לחול. והאובססיה של ירין הפכה לכזו שקשה יותר לספק בעיקר בגלל שהוא תמיד היה קונה בשמי נישה כשטס. אז זה גרם לנו לחשוב שאין בארץ באמת אף מותג בישום יוקרתי. שאנחנו יכולים לקחת את כל מה שאנחנו אוהבים בבישום ולהביא אותו לשוק המקומי עם דגש על עיצוב ייחודי. הבנו בעצם שיש פה הזדמנות ליצור גם מוצרים באיכות הגבוהה ביותר ועם ניחוחות בהשראת האזור. החל מערי המדבר העתיקות ועד לנופים הירוקים. כי למזרח התיכון יש בעצם מגוון גדול ומורכב של ניחוחות." 

אז ספרו לנו עוד על המותג עצמו TEKES ומה המטרה שלו? 

"השם TEKES הוא בעצם המילה טקס או ריטואל. הרעיון היה שהשם ישקף את העובדה שניחוח נותן לך הזדמנות שאין שניה לה לשנות את התחושה בסביבה שלך. תחשבו על זה, אתה מדליק נר ופתאום האנרגיה בחדר משתנה. אתה מרסס בושם לפני שאתה יוצא מהבית ומצב הרוח שלך משתפר ברגע. יש לזה כוח עצום. אנחנו רוצים שאנשים באופן מודע יסמנו את האקט עצמו (בין אם ריסוס הבושם או הדלקת הנר) כטקס שלהם, זה שהם עושים כדי לשפר ולרומם את מצב הרוח והאנרגיה". 

"כהתחלה יצרנו קולקציה במהדורה מוגבלת ועבדנו עם בשמים מומחים בצרפת במשך שנתיים כדי לייצר ניחוחות מדויקים. שנינו פרפקציוניסטים וכדי להגיע למוצר היוקרה שרצינו היה חשוב שכל חלק בתהליך באמת ישקף את זה. כל כלי הזכוכית שאנחנו מייבאים במיוחד מאיטליה ועד לשמני הבושם באיכות הכי גבוהה שניתן להשיג. הנרות מיוצרים בגראס שבצרפת שהיא בירת הבישום של העולם. המקום בו מותגי הבישום היוקרתיים ביותר בעולם מיוצרים." 

ומה לגבי העיצוב? 

"לעיצוב יש מרכיב מרכזי במותג שלנו. הוא חייב היה לשקף את הערכים שלנו. קלאסי, נועז, נטול מגדר ובאותה נשימה מודרני עם כמובן נגיעה של השפעה מזרח תיכונית. עבדנו בצמוד לחברת המיתוג Peach Blossom Studio כדי להוציא נוכחות ויזואלית מושלמת. אם תסתכלו מקרוב האות K בלוגו מזכירה בחידוד שלה פפיטה של בישום. אלמנט שמתחבר לתהליך שהמוצרים שלנו עברו בזמן שנוצרו. לכל ניחוח גם יש ראשי תיבות משלו שמספרות סיפור. האותיות מרחפות או צפות בחלל בהשראת ניחוח או עשן המתנדף באוויר." 

ומה התגובה שאתם רואים מלקוחות או מהקהל הישראלי ככלל?

“מציפות. לראות את התגובה של אנשים כשהם פוגשים במוצרים שלנו זה מרגיש לנו שכל ההקרבה, היזע והדמעות היו שווים את זה. כשני בחורים שלא מגיעים מהתחום ולא בעלי רשת "נטוורקינג" לראות את המוצרים בחנויות מקומית שאנחנו אוהבים זה יוצא דופן. ולראות את האנשים מריחים, מתנסים וגם רוכשים? זה בכלל מרגש.

רוב הזמן שעבדנו על הרעיון ועד היום יש מי שאמרו לנו שזה ריסקי. שהישראלים לא יעריכו את זה. שהשוק לבישום נישה פה הוא כל כך קטן. אבל לא באנו לעשות פה אקזיט. פתחנו מותג שאנחנו מעוניינים לפתח לאורך זמן. אנחנו עושים משהו מיוחד שיש לנו תשוקה אליו." 

ומה הצעד הבא? ספרו לקוראים מה נוכל לראות בעתיד הקרוב מ-TEKES? 

"מאז שהשקנו את הקולקציה של הנרות בשנה שעברה אנחנו עובדים מאוד קשה על ליין של בשמים. אנחנו הופכים את הריח של הנר הכי נמכר שלנו יפו סוויד לבושם. ואליו יצטרפו עוד 3 ניחוחות שאנחנו מפתחים עם בשמים מובילים בפריז. אנחנו מקווים מאוד להשיק אותם באביב הקרוב."

Translate