BringThemHomeNow#

לא קיילי לא עשתה את זה בשביל ישראל, היא עשתה את זה כדי לנצל אותנו

לאחרונה אנחנו מנסים בכוח כישראלים לייחס כל צליל, תמונה תגובה או עפעוף של מפורסמים וחברות לתמיכה במדינת ישראל. אירוע זארה הפך סקנדל לא ברור. הפייק ניוז על דיור סחפו את המדינה כאילו מייגן מרקל ביקשה לחזור למשפחת המלוכה. ואז הגיע הפוסט של קיילי וכולם מודים לה על תמיכה. כשבפועל מכונת הפרסום המשומנת הקרדשיאנס מנצלת את האבל הלאומי שלנו למטרות רווח. אז לפני שאתם רצים להודות לה… בואו נדון בנושא. 

התמונה המדוברת שמנצלת אותנו
נתחיל מהסוף כי הסוף חשוב מאוד – קיילי ג'נר עיצבה את הקולקציה החדשה שלה למותג KHY לפני חודשים רבים והבחירות הצבעוניות נעשו הרבה לפני שמישהו בכלל חשב על ישראל. 

הבת הצעירה למשפחת קרדשיאן ג'נר עובדת על מותג "האופנה" שלה כבר חודשים רבים, אפילו שנים. . מאחורי המותג עומדים ג'נס ואמה גרייד הזוג ואנשי העסקים שעומדים גם מאחורי סקימס של קים וגוד אמריקן של קלואי. שני מותגים שעובדים בשיטות ייצור קלאסיות וברורות המשתמשות בגישת הדרופים כדי לגרום לצרכניות להישאר כל פעם על קצות האצבעות ולחכות ל"פריטים" חדשים. 

שיטת הייצור בתעשיית האופנה היא לא אחת שעובדת מהרגע להרגע. כל קולקציה שמושקת בימים אלו נכנסה לייצור לפני חודשים, לא ימים. כן, לפחות 3 חודשים. כדי שקוקלציה תרד לייצור לפני שלושה חודשים היא צריכה להיות מעוצבת כמה חודשים טובים לפני. בחשבון פשוט והקלות תיאורטיות מסוימות הדרופ השני של קיילי סיים את תהליך העיצוב לפני שישה חודשים. משמע את הצבעים שאנחנו רואים היום בחרה ג'נר (בהנחה שהיא אשכרה מעצבת משהו ואני בספק כי זה הרי "שתפים") כ-5 חודשים לפני פרוץ מלחמת חרבות ברזל.

נמשיך עם המתמטיקה של עולם האופנה כי נראה שכמו בסקנדל זארה יש צורך להבהיר אותה. הפקות מצטלמות לרוב חודשים לפני שהן מתפרסמות. בטח כאשר מדובר במותגים גדולים. 

אני יכולה עם יד על הלב להגיד שהזוג גרייד הם אנשי עסקים ואופנה ממולחים ומקצועיים. בהתאם אני לא מאמינה שהם הקימו לקיילי מותג בחודש. ובטח שלא העלו סט צילומים בכמה ימים. יותר מכך לא נראה לי שהם הרימו יום צילום מיוחד כדי לצלם את המפורסמת בצבעי דגל ישראל… במיוחד. למה להם? אז מה זה בעצם אומר? שהתמונה שקיילי פרסמה לפני יומיים כשהיא לבושה במעיל לבן וגרביון כחול צולמה לפחות כחודש לפני פרוץ מלחמת חרבות ברזל.

עכשיו אני יעשה סיכום שלא יכול להשתמע לשתי פנים – קיילי ג'נר בחרה טוב מאוד את התמונה שהעלתה כי ידעה שהשימוש באימג' הזה יביא לה הרבה טראפיק ויופץ כמו אש בשדה קוצים בשני הצדדים ויהפוך לויראלי. 

למה? לא חושבת שצריך להסביר לכן שבנות המשפחה עושות רק מה שטוב לבנות המשפחה. לא חושבת שאני צריכה להסביר לכן שבעולם העקום בו אנו חיים ללייק יש לא פעם יותר כוח מכל דבר אחר בעולם. בהתאם לא צריכה גם להסביר לכם איך בנות המשפחה מוכנות לעשות כדי למכור, גם את עצמן. 

כך קיילי ג'נר משחקת על האבל שלנו ומשתמשת במצב העולמי כדי לתדלק לעצמה את הנתונים. לא אכפת לה ממדינת ישראל. היא לא רואה אתכם. ואין לכם מה להודות לה בתגובות או בסטורי. שוב אנשים עושים שימוש ציני ברגשות והעצבים החשופים שלנו כדי לעשות רווח נקי עבור עצמם. מי שיסתכל על הקולקציה יראה שעוד הרבה מעילים צולמו באותו יום צילום. היא בחרה לפרסם את התמונה עם הצבעים שלנו. היא ידעה מה זה אומר. והיא ידעה שאנחנו נגיב לזה. 

לדעתי לא צריך להודות לה. לא צריך להגיב לה. צריך לגנות אותה.

Translate
דילוג לתוכן