למה בלנסיאגה מפסיקים את שיתוף הפעולה עם קנייה ווסט וגאפ

“שיתוף הפעולה הזה בין החברות נגמר”. כך נכתב בכתבה חדשה של הניו יורק טיימס המתארת את שיתוף הפעולה הייחודי בין Yeezy, גאפ ובית האופנה בלנסיאגה. מדובר בציטוט ישיר של מעצב הבית של בית האופנה האיטלקי. בכתבה סיפר כיצד החיבור נוצר וכעת גם שהוא באופן רשמי מסתיים. אז איך יכול להיות שאחד משיתופי המדוברים ביותר בתעשיית האופנה נגמר שניה אחרי שבכלל הושק? יש לנו את כל הפרטים… 

ממש בימים האחרונים ראה שיתוף הפעולה  YEEZY GAP ENGINEERED BY BALENCIAGA אור 

ההשקה הייתה בעלת מספר שלבים או אם תרצו “חוויות”. חנות הדגל של המותג בטיים סקוור קיבלה מתיחת פנים להשקה הרשמית. באותו הזמן הושקה הקולקציה גם בערים נבחרות בארה”ב בקונספט שנקרא “וואן דרופ”. וכן גם עלה אתר ייעודי ובו משחק מחשב שעוצב על ידי דמנה בעצמו. ההשקות היו כראוי לווסט ייחודיות. השקת ה”וואן דרופ” שהתקיימה במיאמי, לוס אנג’לס ושיקגו הייתה מפגן כוח מהפנט ודיסטופי. רכבים שחורים עם לוגו שיתוף הפעולה הגיעו לחניונים ריקים. בהם העמיסו שקיות זבל עמוסות בפריטי הקולקציה לפחי אשפה שחורים ענקיים. מי שרצה לקנות היה צריך למצוא את הפריטים הנחשקים בתוך פח האשפה. זאת כאשר ניתנה לו ההזדמנות לאחר המתנה ארוכה במה שהיה נראה כמו חוויה דיסטופית מזורה. 

אך שעות ספורות לאחר ההשקה התפרסמה הכתבה בניו יורק טיימס בו צוטט דמנה אומר כי זה הסוף של השת”פ 

על פי הכתבה נראה כי המותג של YE (הלא הוא קניה ווסט) צועד לכיוון אחר ומתכנן את הצעדים להתפתחות במימדים רחבי היקף. “הוא היה צריך נקודת התחלה. וזה היה האתגר שלי לתת לו את נקודת ההתחלה. אבל הוא עדיין רחוק מאוד מהמקום אליו הוא רוצה להגיע” אמר בכתבה דמנה המעצב הראשי של בלנסיאגה. נראה שהסוף הזה הוא בעצם רק עוד מדרגה ואולי אפילו חלק מההתפתחות של YEEZY אל שיתופי פעולה אחרים בעתיד. דבר אחד בטוח, שיתוף הפעולה הזה יצר באזז תקשורתי אדיר כזה שרק ווסט יודע לייצר והפך את הקולקציה לאחת המבוקשות בתעשייה. באתר החדשות השונים בעולם גם מרגיעים כי שאר הקולקציה תצא כמתוכנן לשוק וכן גם יהיה חידוש סטוק לפריטים שכבר הושקו ונגמרו.

המידע הזה מגיע כמובן לאחר שבשבוע שעבר קרא קניה ווסט לבוב פישר ראש חבר המנהלים של גאפ לשבת איתו לשיחה אחרי השמועות על ההפסדים של החברה. “בוב אנחנו צריכים להיפגש כמה שיותר מהר” כתב בפוסט שעדיין באוויר בעמוד האינסטגרם שלו. וכן הבקשה שהגיש ווסט לרשום את השם “YZYSPLY” כסימן מסחר לחנויות עתידיות. אם תשאלו אותנו כל הדרכים מובילות למקום אחד – YE הופך להיות המנהל האומנותי של כל חברת גאפ ועושה לה מתיחת פנים. אבל עוד נחייה ונראה….

גאפ, בלנסיאגה, yeezy, קנייה ווסט, שיתוף הפעולה

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop
דילוג לתוכן