BringThemHomeNow#

בארהב זריקות אוזמפיק ובטוקוס נמכרות כסט – ״שיגעון הרזון״ חזר

האוזמפיק הפך ממזמן לתופעה. התרופה שנוצרה בכלל עבור חולי סוכרת הפכה ממזמן לטרנד ״הרזיה״ בינלאומי. וככל שאנחנו רואים יותר ויותר אנשים משתמשים בה מתחילות לצוץ המצאות חדשות. כאלה שהגיעו בעקבותייה ומסמנות התפתחות מאוד מדאיגה. החל מעלייה בביקוש לטיפולים כירורגיים משלימים ועד לטרנדים בטיקטוק. 

@drmedispa Sculptra® is a skin-firming treatment with long-lasting, visible results Sculptra targets the underlying causes of the signs of ageing and encourages collagen production, the results can emerge subtly and last up to 25 months (some have resulted in much more long-lasting results being up to 2 years!) In the first few weeks, you will probably see some visible results but as the production of new collagen is a gradual process, optimum results will be seen following a course of several treatment sessions #sculptra #volumelosstreatment #collagenboostproduction ♬ original sound – DrMediSpa
אפשר לומר בצער רב שה"אינקלוסיביות" בתעשייתה אופנה והקולנוע נגמרה ברגע שהאוזמפיק הפך לטרנד.

אי שם ב-2018 ראינו שיא יוצא דופן בליהוק דוגמניות ופרנזטוריות מגוונות. אז הטרנד היה אינקלוסיביות ודוגמניות כמו פלומה אלסר שלטו במסלולים. בדיוק אותה שנה בה האוזמפיק יצא לשימוש מסחרי והפך לתרופה המבוקשת בעולם. לאט לאט ראינו כיצד אינספור מפורסמות יורדות במשקל בצורה דרסטית. וכך התעשייה כולה חזרה להעריץ רזון חולני. אם תשאלו אותי נקודת המפנה הייתה במט גאלה 2022 בו קים קרדשיאן ירדה כל כך הרבה במשקל שהיה ברור שיש פה התערבות חיצונית כל שהיא. 

וכך מאותו רגע ובמשך שנתיים אנחנו רואות ירידה משמעותית בייצוג של דוגמניות ושחקניות מגוונות במדיה הכללית. בשבוע האופנה שהתקיים בפברואר בשנה שעברה במילאנו נראתה ירידה של 77% בייצוג של דוגמניות במידות גדולות. באותה תקופה הנתון הזה הפך לשיחת היום ומאז ראינו שיפור קל. אך לא מהותי. כולן לאחרונה בין אם בתצוגות הנשים או הגברים חזרו להציג את אידיאל היופי הישן, הרזה. 

השינויים האלה לא קורים כך סתם ולתרופת הפלא יש השפעה אדירה בנושא. כעת כאשר "רזון" הפך דבר בעל השגה אפשר לחגוג עליו גם מבחינה שיווקית. 

ומה זה אומר? בכתבה של מגזין BOF מספרת מראויינת כי הפלסטיקאי שלה החל להציע סטים של טיפולי בוטוקס. הסט כולל מזרק בוטוקס ומזרק אוזמפיק "להשלמת הטיפול" ויעילות מקסימלית. בטיקטוק טרנד "פרצוף האוזמפיק" זכה למעל 33 מיליון חיפושים. בהתאם ראינו איך טיפולים להסרת שומן מהלחיים הופכים פופולריים והכל על מנת להשיג את המראה "הרזה" של האוזמפיק. החיפושים אחר "קונטורינג" ירדו ב-10% וכך גם מכירות מוצרי קונטור חוות ירידה חדה. כי למה להתאפר בצורה מרזה אם אפשר להשיג בזריקה או סט, את הדבר ״האמיתי״? 

@radyrahbanmd Have you heard of “Ozempic Face”? Share your thoughts and comments below. In the past, I’ve spoken about Ozempic and my thoughts surrounding it. Now let’s dive deeper into how it impacts on the face aka “Ozempic Face”. Is Ozempic Face a new phenomenon, or some fancy words for the general effects of rapid weight loss? Here are my 2 cents… #ozempicface #drradyrahban #boardcertifiedplasticsurgeon ♬ original sound – Dr. Rady Rahban

ואם יש מי שרוצה פרצוף אוזמפיק בצורה נואשת יש מהצד השני מי שכבר השיגו אותו ועכשיו מחפשות איך לתקן. רבים מהסרטונים בטיקטוק שנוצרים על ידי פלסטיקאים, עם מעט כבוד עצמי, מסבירים שפרצוף האוזמפיק הוא לא מטרה טובה. שכן הוא נוצר על ידי ירידה חדה במשקל שגורמת לעור הפנים… ליפול. כן שמעתם נכון, הירידה במשקל אמנם מצרה את תווי הפנים אך השומן שעד כה מילא אותם נעלם. וכך נוצר מצב בו העור מאבד את "האחיזה" וזקוק בכלל למתיחה.

כך "כלכלת ההזרקות" המעגלית ממשיכה לקדם את עצמה. ומיילדת עוד מוצרים וטרנדים שניתן להזריק ולהזריק ולהזריק! 

קחו לדוגמא את הטרנד החדש – סקולפטרה. חומר שמזריקים לעור הפנים במספר טיפולים וגורם לייצור קולגן טבעי. לא לא עוד חומרים זרים שמוזרקים לגוף. הפעם חומר ביו סטימולטור שמעודד את הגוף לייצר באופן טבעי מה שהוא הפסיק לעשות. אינספור סרטונים ברשת מתארים שינוי יוצא דופן במראה ובטקסטורה של העור, מהללים את ההמצאה. והופכים אותו. לויראלי כ-153 מיליון חיפושים נרשמו בטיקטוק והיד עוד נטויה. על פניו לא מדובר בפרקטיקה חדשה. הזרקות לעידוד ייצור החומרים הטבעיים של העור נמצאים בשוק כבר זמן והם באמת מאוד יעילים. 

סקולפטורה הוא טיפול שקיים כבר מ-2004 והוכח כיעיל במידה ומזריקים אותו ומטפלים בו כראוי. אלא שהטרנד בטיקטוק הופך אותו לדבר "פשוט" שחייבים לעשות. והוא ממש לא. מדובר בחומר שאי אפשר להפוך את השפעותיו. במידה והוא לא מעוסה כראוי לתוך העור (חמש פעמים ביום לפחות כחמש דקות) יכול ליצור גושים והידבקויות שאפשר להוציא רק בניתוח. ובשונה מהזרקות אחרות הוא יחזיק שנים קדימה. 

האם זו עתידה של התעשייה? האם שוב אנחנו רצות להיות חלק מאופנה שמוכתבת על ידי נשים שמוכנות לעשות הכל בשביל תשומת לב? דבר אחד בטוח, העלייה בשימוש באוזמפיק ובטרנדים הסובבים אותו משפיעים על האוכלוסייה ומקדשים את תרבות הדיאטות שתמיד מביאה איתה גם צמיחה באנשים הסובלים מהפרעות אכילה. 

Translate