BringThemHomeNow#

על עלייתה של ה-Mob Wife וירידתה של ה-Clean Girl

החיים מלאים בעליות וירידות – גם טרנדים. מה רבו מעשיך השם, הקלין גירל לא יכולה להיות כאן לנצח. מישהו נענה לתפילותיי. 

טבעות זהב דקות, גבות בשיטת השערה, סט תואם לפילאטיס, שיזוף טבעי ובלונד, אינני יכולה עוד. 

חומצה היאלורונית, ג'ל לגבות, ג'ל בשפתיים, חומרי ניקוי לפות. שביל באמצע השיער, נרות לבנים, פריכית עם אבוקדו, אגרטל עם צבעונים – דיי. אי אפשר לתת לזה להימשך. בעוד חצי מדינה במילואים, החצי השני נותר כאן להזכיר לך מי היא הקלין-גירל. מישהי שאת שונאת וגם רוצה להיות כמוהה. אסתטיקה שמאסתי בה. רוצה להמשיך להיות קלין-גירל? בבקשה ממך, לכי למקום שבו הגיוני לעשות את זה. בטח דנמרק. שחררי אותנו. 

אני רוצה להדגיש – אף אחת לא אשמה. טרנד הקלין-גירל נברא למעלה בתעשיות וירד אלינו בתצוגות אופנה, קוסמטיקה ובלוגינג. אף אחת לא נולדת קלין-גירל. סימון דה-בובואר אמרה שאת נעשית אישה, לא נולדת אישה. אז בוודאי בוודאי, שזה לא בדיוק המצב הטבעי, להיות ככה עם הגבות מרוחות למעלה כל הזמן ועם שגרת עור של 56 שלבים. להיות קלין-גירל בישראל הנוכחית זה כמו להפוך לצב נינג'ה בברבי וורלד מבחינתי. אני לא יודעת איך שכנעו אותנו בזה, אבל הרעיון לוקח צעד אחורה – דבר שמרגש אותי כשלעצמו. 

אחרי שאנחנו רואות בבהירות כזו את הקלין-גירל, קחו דקה לדמיון מודרך – מי היא ההפוכה ממנה? 

מי יכולה להיות האנטיתזה המושלם לנערה הנקייה שקמה בשעות מסודרות ועושה פילאטיס ושותה מאצ'ה? ההפוכה ממנה שותה קפה וויסקי, היא לא קמה מוקדם, היא מעשנת, היא מאופרת בשאריות אייליינר משלשום. היא נראית טוב בעיגולים עצומים תחת העיניים שמתכתבים עם החברבורות על המעיל שלה. הנוכחות שלה מאיימת, אבל אחרת. היא כל כך, כל כך מתאימה ללילה. חברות – הדאטה מבשרת, לא אני. ה-Mob Wife  כאן, והיא לא משחקת משחקים.

@ambi.lyn mob wife 101 #mobwife #mobwifeaesthetic #mobwifewinter #mobwifefashion #mobwives #fashiontiktok #fypシ ♬ Mob Wife Energy Activate – The Sweet Paisana

גם האסתטיקה הזו, או אולי השיבה שלה, נולדה בטיקטוק. היא חדשה ומרגשת. הטרנד מתוארך, מבחינה טיקטוקית, לתחילת ינואר האחרון. הטרנדים האלו, שנולדו איפשהו הרבה לפני טיקטוק, מקבלים לרוב את אותה ביקורת – הם תלושים מקונטקסט, הם לא קשורים בשום צורה לחיי היום-יום שלנו. נכון שרבות מאיתנו לא יוצאות יום-יום לקזינו, סוחרות בסחורה אסורה, מעשנות בפומית. אבל באמת, האם הקלין-גירל קרובה יותר למציאות שלנו? לא. ממש לא. 

ה-MOB WIFE מתאפיינת באווירה אפלה, קודם כל. היא עולה בקנה אחד כמובן עם טרנדים שבאים עלינו לטובה או לרעה.

האדום הבוהק שכבר מוכר לנו, מעילי פרווה (מזויפת כמובן! הכי גאנגסטה), עלייתו של ההיפ-הופ, תחרה שחורה. תחשבו מה הפוך ממינימליזם. הפוך מהאווירה הקיצית של הקלין-גירל. הפוך, באיזשהו אופן, מהילדותיות של ה-Y2k. בדורסניות אופיינית, או שאולי היא תמיד הייתה כאן, המוב-וייף היא מצרך הגיוני עבורנו ועבור התעשייה. אם הטרנדולוגיה מייחסת לעשור הנוכחי אסונות, מגיפות, ומוות – התעטפות בשכבות מגן היא כל כך הגיונית. שימוש בצבעי הסוואה, בצבעים בוהקים לאזהרה, בנסיגה לאווירה אפלה ולילית. אני כל כך שמחה שמעולם לא נטשתי את המנומר.

Translate
דילוג לתוכן