סטארט אפ אופנה חדש מנסה לשים סוף לעונת הסיילים

תעשיית האופנה צריכה להתמודד עם המון משתנים. אינפלציה, משבר האקלים, תחלופת האופנה המהירה וכן גם צרכן "חסר סבלנות". אבל כל אלו הם אפילו לא הצרה הכי גדולה שלה, הסיילים. אלו שהצרכן התרגל לקנות בהם ומגיעים כל כמה חודשים. סטארט אפ חדש שפתח חנות בניו יורק מציע לבטל את הקונספט של "סייל". ובמקום למכור מארזים. מה זה אומר והאם זה יצליח? הנה הפרטים… 

הסיילים נחשבים בעיני רוב אחד הקשיים הכי גדולים של תעשיית האופנה 

הם אלו שגורמים לצרכנים לחכות ולא לקנות במחיר מלא. אלו שמותירים אותם עם מלאים לא עקביים ואפילו משנים (לרעה) לא פעם את האופן בו מותגים מתכננים את הייצור שלהם. ואולי הכי גרוע – כולם מסכימים שהם לא סקסיים. מותגי על לא עושים סיילים, זה "מוזיל". ואם חנויות קונספט או כולבו עושות סיילים זה משפיע לרעה על המיתוג שלהם. 

כאן מגיע הסטארטאפ Essx לתמונה, עם קונספט הבאנדל החדש שלהם. 

החברה שהחלה את דרכה בתקופת הקורונה כמי שמכרו קופסאות הפתעה לקחה את המודל ופתרה איתו את בעיית הסיילים, לטענתם. בחנות הקונספט החדשה שהיא פתחה בניו יורק היא מוכרת מותגי יוקרה לצד מעצבי אופנה צעירים ונחשקים. אצלה אף פעם אין סיילים אבל יש באנדלים. כל חודש באתר ייעודי וכן גם בחנות יוכלו הצרכנים לבחור ממגוון מוצרים שנבחרים מראש ולייצר לעצמם באנדל. עם הבאנדל הם מגיעים לקופה שם הפריטים נסרקים ואלגוריתם ייעודי באופן אוטומטי ובהתאם לבחירות שלהם מציע הנחה על כל המוצרים. 

כך לדוגמא, נכנסנו לאתר החברה היום. בחרנו כ-6 מוצרים (אפשר להרכיב באנדל של לוק) של מגוון מעצבים נחשבים. החל מרף סימונס ועד למרטין רוז. החשבון יצא 2,816 דולר אך פורט לנו כי אנחנו מקבלים הנחת באנדל של 1,126 דולרים. אז חישבנו ויצא שהחברה הציעה על הבאנדל שייצרנו כמעט 40% הנחה. על פי Essx המנגנון הזה הופך את "ההנחה" לחווית קנייה ייחודית. כזו שלא מוזילה מאף מותג ולא גורמת לאנשים לחכות לעונה בה מראש הכל יהיה בסייל.

אבל עולה השאלה – האם היינו מעדיפים לוותר לגמרי על סיילים ולעבור למודל הבאנדלים? 

על פניו מדובר בקונספט מעניין שיכול לתדלק את הצרכנים לקנות יותר ממגוון מעצבים צעירים וגדולים כאחד. מודל שיכול להתמודד בצורה טובה יותר עם מלאים ואפילו להיות שינוי מקיים. אלא שדעת הקהל לגבי סיילים מאוד מקובעת. ועם תדלוק "קודי הקופון" ברשתות החברתיות נראה כי אנחנו רק מחכים ומחפשים סיילים. 

החברה קיבלה לאחרונה השקעה של כ-7 מיליון דולר והיא עובדת בימים אלו על רישום פטנט לקונספט החדש שהיא מוציאה. מעניין יהיה לראות אם וכאשר תציע את הקונספט והטכנולוגיה שלה לחברות אחרות היא תראה היענות.

Translate
דילוג לתוכן