זו לא הייתה ג’ניפר קולידג’ בדיזל, לואי ויטון נתבעים בענק ועוד בחדשות האופנה

בית האופנה לואי ויטון עומד בפני תביעת ענק המאשימה אותו בעצם בגניבה… 

בין אם תקראו למקרה גניבה או שימוש לא חוקי ביצירה דבר אחד בטוח, לואי ויטון יצאו אידיוטים. ואם הם לא “אכלו אותה” משפטית אז הם בהחלט אכלו אותה לפחות בזירה הציבורית. כי מדובר בסקנדל די מביך. אז מה היה שם? בשבוע שעבר התפרסם קמפיין חדש לתיקי המותג עם השחקנית לאה סדו. ברקע נראות יצירותיה של האמנית ג’ואן מיטשל. אלא 24 שעות בדיוק לאחר השקת הקמפיין הוגש למותג צו מניעה. צו שהגיע מעורכי הדין של קרן גו’אן מיטשל. אלו טוענים כי הקרן לא אישרה למותג לעשות שימוש ביצירותיה של האמנית. גרוע מכך היא הבהירה בפירוש ובכתב כי היא לא מתירה אותו! 

ולמרות זאת שלוש מיוציורתיה של האמנית הפכו לרקע הקמפיין למרות שהקרן אסרה בפירוש את השימוש בהם. אבל איך דבר כזה בכלל יכול לקרות אתם שואלים? כי 3 היצירות המדוברות במקרה נמצאות בימים אלו בתצוגה במוזיאון המפורסם של הקונגלומרט, Louis Vuitton Foundation. וכך בעצם יכל בית האופנה להוציא את הצילומים לפועל מבלי להתייחס ל”איסור”. בטענה כי מדובר בצילום בחלל ציבורי. טענה שהפכה פופולרית מצד מותגי על רבים המשתמשים ביצירות שנמצאות בחללים ציבוריים בקמפיינים המסחריים שלהם (גרפיטי למשל) מבלי לבקש אישור רשמי מצד האמן. 

אך כאשר בית אופנה גדול כמו לואי ויטון נענה בשלילה ולמרות זאת מנצל לטובתו יצירות של אמן אחר למטרות רווח מדובר בצעד שפל ומביש. כמי שתובעים לא פעם על הפרת זכויות יוצרים עליהם לפחות לא להפא זכויותיו של אמן אחר רק כי אפשר.

כולם מתרגשים מג’ניפר קולידג’ בדיזל אבל מסתבר שזו לא הייתה היא! 

כן, גם אנחנו האמנו. אפילו ראינו את התצוגה בשידור חי. ולא הפסקנו להחמיא על הלוק, ההזדמנות והתמונות שדפקה על השטיח האדום בכניסה לתצוגה של דיזל שהתקיימה בשבוע שעבר. אלא שדבר אחד פספסנו. זו לא הייתה ג’ניפר קולידג’. אלא שאנחנו בחברה טובה ונראה שאמן הדראג אלכסיס סטון הערים על כל העולם. והאמת שאנחנו לא אמורים להיות מופתעים. שכן לתצוגת הריזורט של בית האופנה בלנסיאגה בשנה שעברה הוא הגיע בדמות דולי פרטון. החלק המצחיק ביותר היה שהוא הצטלם עם שחקנית המשנה שלה מהלוטוס הלבן היילי ריצרדסון. שהייתה בטוחה גם היא שמדובר בקולדיג’ עצמה! 

סטון העלה סרטון לעמוד האינסטגרם שלו בו צילם כיצד בדיוק הפך לכוכבת הענקית ומדובר באומנות של ממש. ולמרות שרבים ברשתות החברתיות יצאו נגדו שהאיפור שלו גרם לג’ניפר להיראות זקנה יותר מדובר בתעלול יוצא דופן…

השקת ההרצאה החדשה של המעצבת הישראלית אוריה עזרן הייתה אירוע נשי ענק 

בשבוע שעבר השיקה אוריה עזרן את ההרצאה החדשה שלה באירוע מיוחד אליו. הכרטיסים אזלו תוך שעות ספורות ונראה היה שמדובר באחד האירועים העצמאיים הגדולים ביותר שהצליחה מעצבת ישראלית להרים בארץ. כ-550 נשים בדרס קוד שחור פקדו את אולם ההרצאה כדי לשמוע את סיפורה האישי ומעורר ההשראה של עזרן. תצוגה אופנה מיוחדת חתמה את האירוע והציגה 14 דגמים המתארים את סיפורה של אוריה. ואת המסע שעברה בעולם האופנה והדרך שצעדה בה.

בין הדגמים היה ניתן לראות שמלות עם משחקי שקיפויות, ברדסים, שכמיות וחצאיות עם פרנזים. כל זה לצד אקססוריז מסקרן בהשראת כבשים. למה כבשים? ממש כמו שמה של ההרצאה “כבשה שחורה”, הדוגמניות שצעדו היו משל של כבשים לבנות. ואוריה שיצאה בסוף התצוגה לבושה שחור הייתה הכבשה השחורה. ההרצאה צולמה גם לעונה השנייה של הסדרה “פריפריה אימפריה” שתשודר ב yes. סדרה בה המעצבת לוקחת חלק ובעונה שעברה גם חשפה את סיפורה האישי.

דילוג לתוכן