BringThemHomeNow#

העולם החדש של KESH והכישרון של שנקר – שבוע האופנה קורנית תל אביב

היום השלישי של שבוע האופנה קורנית תל אביב היה כולו מעצבים צעירים מוכשרים. את הבוקר פתח מותג הסטרייט הטוב בארץ KESH בתצוגת האופנה הראשונה שלו אי פעם. ובצהריים אחרי שנתיים שלא התקיימה עלתה תצוגת האופנה של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר והציגה לנו את כמות הכישרון שיש לדור העיצוב הבא של ישראל…  

צילום – אבי ולדמן
העולם הפסטלי שבראה מחדש KESH 

אחת התצוגות שפשוט חיכינו בקוצר רוח להגיע אליה הייתה זו של מותג הסטרייט הישראלי KESH. המותג של בוגרת שנקר, קשת שפירא, צמח מקולקציית הגמר (ההיסטרית) שהציגה בסוף לימודיה במחלקה. מאז עברו כבר כמה שנים והוא הפך לאחד ממותגי הסטרייט היותר מעניינים שיש לנו בארץ. שפירא הלבישה אמנים מהארץ והעולם, עשתה שיתופי פעולה שהולידו קולקציות היסטריות וממשיכה להפיץ את הבשורה שהיא KESH. זו הייתה הפעם הראשונה שהציגה המעצבת בשבוע האופנה תל אביב ולנו היה ברור שמצפה לנו משהו טוב. מי שמכיר את המותג יודע שהוא מתאפיין בגזרות סטרייט ייחודית והדפסים מיוחדים. כך ששיתוף הפעולה עם חברת הטכנולוגיה קורנית דיגיטל היה נשמע טבעי. 

"התצוגה מעבירה את התחושות של השנתיים האחרונות, איפה אנחנו נמצאים ולאן אנחנו הולכים."

עולם הפוך, סמי-וירטואלי, אופטימי, אך עדיין שבור, השואב השראה ממשחקי מחשב במטאוורס ומסרטים פוסט-אפוקליפטיים שונים." מסרה המעצבת בהצהרה לעיתונות. ואכן כך זה הרגיש. בכניסה למסלול התצוגה חיכתה תפאורה יוצאת דופן. מכונית ישנה שנראתה כאילו בדיוק עברה תאונה. היו קונוסים בכל מקום, שלטי תעבורה שנשברו ותחושה ש… קרה פה משהו. לפני שהחלו הדוגמניות ללכת על המסלול התחילה המכונית להעלות עשן והכל היה הגיוני. הדפסי הקולקציה נוצרו בשיתוף עם קורנית דיגיטל, והעמיקו את החיבור בין העולם האנושי רגשי לטכנולוגי.

ימין: דגם של – איה לצטר | שמאל: דגם של דולב אלרון

 כך אפשר היה לראות לצד הדפסי שמיים בפסטלים עדינים גם הדפסי "פיקסלים" שיצרו תחושת "הסוואה" דיגיטלית. את המוכנית שעל המסלול מודפסת על שלל פריטים וכן הלאה. עיצוביה של שפירא לרוב משחקים על הקוו הלא המגדרי וגם זה בא לידי ביטוי בין העיצובים. חלקם היו דגמים מוכרים ומזוהים של המותג (הקימונו או המכנסיים לדוגמא) שקיבלו טוויסט חדש אך נראו גם עיצובים חדשים ומסקרנים כמו שמלות מיני עם שסעים בהדפסים פשוט וואוו. מה שאומרים – מחכות שיגיע לחנות!!

התצוגה של המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר היא תמיד מהמדוברות והמבוקשות ביותר בכל שבוע אופנה. 

וכן גם השנה הביקוש לשבת ולחזות בעבודותיהם של הלומדים במחלקה הרקיעה שחקים. במיוחד לאור העובדה שתצוגה כזו בה מוצגות את העבודות של סטודנטים משנים: ב', ג', ד' לא התקיימה מעל לשנתיים. לאור… הנגיף. תוכנית הלימודים במחלקה לעיצוב אופנה פורצת דרך ומעודדת ביטוי אישי ומקורי בעידן מודרני. זו גם הסיבה שנבחרה ב-2021 על ידי מגזין Forbes הבינלאומי לאחת מעשרת המחלקות המובילות בעולם.  עוד סיבה שכולם נלחמים להגיע אליה? השואו. המסלול התחלק ל-4 קטעים כל אחד התאפיין בנושא אחר והציג את הכישרון הבלתי נגמר של הסטודנטים בצורה יצירתית אחרת. כך לדוגמא, חלק מהדוגמנים שעלו על המסלול השנה היו רקדנים מסצנת ה-Ballroom המתפתחת של תל אביב שחגגו את הדגמים שלבשו בריקוד. 

וזו אולי הדרך הטובה ביותר לייצג את ה"חממה" שהיא שנקר. בה הסטודנטים יכולים לפעול ללא הגבלה בנושאי זהות, מגדר, מגזר, צבע, דת, מידה או גיל. ובמשך 4 שנים להתנסות ללא גבולות במטרה למצוא את קולם בכל התחומים של עולם האופנה. בין הדגמים שעלו על המסלול ניתן היה לראות גם את מגוון הקורסים המגוונים במחלקה: Genderless, אתחול אופנה, Old and Fashion, סריגים, Ready to wear, Fashion Tech ועוד. אנחנו כצופים, נהננו לחזות בכישרון של דור העיצוב הבא לאחר שנתיים שהיה לנו חסר…

Translate
דילוג לתוכן